Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik az, hogy valakinek az...

Létezik az, hogy valakinek az önbizalma csak a testalkatától függ?

Figyelt kérdés

Nekem normál alkattal van önbizalmam, jók öltözködöm, szeretem magam, még akkor is, ha nincs tökéletes testem, sokkal jobban odafigyelek a kinézetemre, sokan meg is dicsérnek. Ha kövér vagyok, mert egy rossz időszak miatt meghízom, akkor egyszerűen utálom magam, nem megyek társaságba, mert nem akarom, hogy akik nem látnak gyakran, rosszat gondoljanak, félek új emberekkel megismerkedni, nem áll jól semmilyen ruha, visszhangzik a fejemben, hogy "undorító vagy", persze ebben az is benne van, hogy családtagok olykor a tudomásomra hozzák, hogy dagadt vagyok, mintha magamtól nem tudnám.


A "fogyj le" tanácsokat előre is köszönöm, rajta vagyok, csak van olyan élethelyzet, amikor épp minden más fontosabb, ezért nehezen megy. 20 kg felesleg jött fel egyébként.


2022. júl. 18. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint te pont ilyen vagy, ami részben azért jó mert ha eléred a célod már is lesz újra önbizalmad.

Természetesen létezik ilyen.

2022. júl. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Persze, létezik. Szerintem akkor fordul elő, ha más miatt nem szokták dícsérni az embert. Ha pl. valaki jól zenél és mindig amiatt dűcsérik, akkor őt kevésbé fogja érdekelni a kinézete. De mivel te már +20 kg-nál is csak a beszólást (nem tapintatos jelzést) kapod a környezedtől, ezért te érzékenyebb vagy erre. Sajnálom, hogy ilyen emberek vesznek körül. OK, hogy +20 kg nem ideális, de nem is a világ vége és nem kellene nekik katasztrofizálni a helyzetet. Arról meg szoktak pl kérdezni, hogy milyen a lelkiállapotod?
2022. júl. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Hat 20kg az eleg sok nekemis elmenne az onbizalmam. Az ember akkor erzi jol magat ha elegedett magaval.
2022. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Azért zavar ez téged mert alapból te is felszínes vagy. És tudod hogy te is lenézed pl átlag Jóskàt a sör hasa miatt. És most hogy meghíztál - így magadat is szarnak tartod.
2022. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Gimiben ugyanolyan dagadt voltam, mint általánosban, mégis gimiben magabiztos voltam. Ennek az volt az oka, hogy ott nem szólogattak be, nem mellőztek csak azért mert kövér voltam. Inkább az ad hozzá sokat, hogy a környezeted hogy áll hozzá, illetve, hogy te ezt hogyan kezeled magadban. Legalábbis nálam így volt
2022. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleg dedos valakit ilyenek miatt kritizalni. Az szamit h milyen ember. Az egy dolog mondjuk h nekemis a vekony sportos csajok tetszenek meg edzeni jarok miota az eszemet tudom, de semmi gondom.azzal aki nemilyen ugyanugy allok hozzajuk emberileg
2022. júl. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

"Létezik az, hogy valakinek az önbizalma csak a testalkatától függ?"


168 cm/53-54 kg vagyok, mindig vékony testalkatú voltam. Önbizalmam egyenlő a nullával. Ennyit a testsúlyról. :)

Ezer más dologtól is függhet az önbizalmad. Valószínű hogy nálad a külsőségek (mint pl. a testsúly) határozzák meg azt hogy milyen a közérzeted. Téged nem az érdekel, hogy a munkahelyeden hogy bánnak veled vagy tudod e a rád háruló feladatokat teljesíteni. Másnak pl. ez adhat önbizalmat, vagy ha pl. sikerül lefutnia a maratoni távot. Neked meg az, ha csinos vagy. Nem minden ember egyforma, nem mindenkinek ugyanaz a fontos. És ez így van jól.

2022. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!