Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nekem kell vékonynak...

Miért nekem kell vékonynak lennem ahhoz, hogy ne body shamingeljenek?

Figyelt kérdés
Szerintem sokkal kevesebb lenne a testképzavar, ha nem lenne body shaming.
2022. júl. 21. 07:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Mert ha más vékony, attól neked nem lesz jobb.
2022. júl. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ja, de ettől függetlenül nem szükséges engem bántani.
2022. júl. 21. 07:21
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Naív vagy ha azt hiszed, ha vékony lennél nem csinálnák. Akkor jönne a "túl kicsi/nagy a melle" "lapos/túl nagy a segge" "elől deszka hátul léc/nőnek túl izmos". Ha férfi vagy akkor meg "aki ilyen nyegle az nem férfi csak kisfiú" "a férfi 90 kiló felett kezdődik" "egymás ruháját hordjátok a barátnőddel, mi?" A lista végtelen. A body shaming egy ragály amit az emberi rosszindulat táplál és a született szupermodelleken kívül mindenkit érint. Szóval ne a súlyodon változtass (legalábbis ne emiatt), hanem tanuld meg lesz*rni mások véleményét a külsődet illetően, ez az egyetlen megoldás.
2022. júl. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

Igaza van a #3 válaszolónak.

Ráadásul szerintem a vékony embereket többször is bántják. Engem nem érint a dolog (sajnos, nem sajnos :D), de a környezetemben megfigyeltem, hogy egy vékony embert, legyen az nő vagy férfi, sokkal előbb bántanak, mint egy kövér embert. Valamiért azt hiszik az emberek, hogy a vékonyakra bármit lehet mondani...

És felnőtt emberekről beszélek.

Mondjuk kisgyerekeknél inkább az a jellemző, hogy csóri dagadt gyerekeket bántják.

2022. júl. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Pont az ellenkezőjét látom az utcán. Én nem vagyok vékony, inkább átlagos alkat, a sport látszik rajtam, ami kicsit formásabbá tesz. Nézem a korosztályom (20-25) és a többség olyan tenyeres-talpas, hogy szerintem a 20-30 évesek több, mint fele túlsúlyos. Én az izom miatt többet nyomok, mint egy hasonló alkatú, aki nem sportol, kb 3 kilóval esek így a túlsúlyos határ alá. Ezek az emberek meg másfélszer-kétszer akkorák, mint én...


A legnagyobb jóindulattal kérdezem, miért is kellene propagálni a túlsúlyt, ha már így is mindenhol lötyögő emberek vonszolják magukat az utcán és én, teljesen közepes alkattal aprónak tűnök mellettük?


Miért - nem - lehet - normálisnak - lenni? Miért - kell - mindig - valani - szélsőségbe - beleszopódni?


Komolyan kérdezem. Miért nem lehet az egészséges alkatot követendőnek tartani?

2022. júl. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

#5

Na pont rólad szól a kérdés. Mit foglalkozol te azzal, hogy mások vékonyak vagy kövérek? Foglalkozz a saját tökéletes alakoddal, mindenki jobban jár :D

2022. júl. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Egyik véglet sem ússza meg! Viszont aki kövér azt jobban bántják! Mert azonnal azt feltételezik hogy tehet róla ; sokat eszik és lusta mozogni. És ha igazából tesz ellene csak nem látszik !!! Akkor van a legnagyobb sértés benne.
2022. júl. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#5 Van olyan, amikor valaki, akinek fontos az egészségem (család, barátok, pár, másnak nem az) szól, hogy figyelj, észrevettem, hogy mostanában sokat eszel, felszaladtak a kilók, az egészséged érdekében szerintem le kéne adnod. Ha felajánlja, hogy segít is, esetleg még érdekli is a hízásom lelki háttere, na, ez nem shaming.


Viszont bántani valakit, mert túlsúlyos, az gáz. Nem, nem kell normalizálni, lehet tanácsot adni, segíteni, vagy csak szimplán ráhagyni. De sokakat nem csak azért bántanak, mert elhízott, hanem, mert pl nem lapos a hasa és akkor már kövér, kb 5 plusz kiló van rajta és akkor már mehet a shaming. Szerintem a 100 kiló fölötti embereket sem bántani kéne. Az én kilóim "csak" 7-tel kezdődnek, értem én, hogy szebb lennék vékonyan és ha akarok, teszek is érte, nem irigykedem a vékonyakra, de nem gondolom, hogy nekem tökéletesnek kéne lennem ahhoz, hogy ne bántsanak.

2022. júl. 21. 08:33
 9/16 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

"A legnagyobb jóindulattal kérdezem, miért is kellene propagálni a túlsúlyt"


A legnagyobb jóindulattal kérdezem: ez most hogy jön ide? Ki progagálja a túlsúlyt?


Kérdező! Gyerek és kamaszkorom történéseiből azt a következtetést vonhattam le, hogy teljesen mindegy, hogy néz ki valaki. Vannak emberek, akik valami miatt mindig céltáblái mások bántásának. Bár nem vagyok szakember, de azt gondolom, hogy mind a célpontok, mind a bántók bizonytalanok magukban. Ahogy a 3-as válaszoló írta, a második csoport mindig fog valamit találni, mert az ő bizonytalanságát a "szemétség" tompítja.

2022. júl. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

#Nektek konkrétan az is fáj, ha valaki tesz azért, hogy ne hízzon el."


Nektek? Kiknek? Te már egyből azt feltételezed, hogy aki nem úgy gondolkodik, mint te (az itt válaszolók többsége), akkor az kövér?

2022. júl. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!