Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A románok nem ismerik a...

A románok nem ismerik a történelmet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok román állampolgár nem ismeri a történelmet. Félre voltak vezetve az emberek, és ez nagyon fájó, nem az igazságot mondják. Még mai napig is titkolják az igazságot, nem akarnak beszélni az igazságról. Miért?

Az igazság? Az igazság az hogy Erdély magyar föld volt, és az is marad.



2022. júl. 21. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Erdély Romániában van.
2022. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ők máshogy tanulták, így ők meg azt gondolják hogy mi nem tudjuk a történelmet…
2022. júl. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Mert a 20. század eleje óta fáj(t) a foguk erdélyre és a saját népüket is félrevezették, hogy az az övék. Nézz utána, hogy mi az a székely hadosztály. Sokat írnak erről. Korombéli tizen éves lánynak is azt tanítják csíkszeredán az iskolában, hogy erdély mindig is romániáé volt, csak visszavették tőlünk (WTF??) amikor megjegyzem neki, hogy akkor úgy mégis honnan tudnak a nagyszüleid, dédszüleid anyanyelvi szinten magyarul, akkor meg nem érti mit beszélek.


(ismerem őket, csak azért tudom)

2022. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3-mas vagyok:

Wikiről idézet:


"A Székely Hadosztály harcaival párhuzamosan a székelyföldi Sóvidék székely lakossága 1919. március 29-én fellázadt az elnyomó és betolakodó idegen hadsereg ellen, és néhány napra, április 6-ig visszaállította a magyar közigazgatást."

2022. júl. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Ezért szoktam mindig mondani a gyerekeimnek, hogy a töri az egy szép mese. Meg kell tanulni, mert érettségi tantárgy és kész. Nem kell többet belegondolni. Ezer és egy dolog lehet, ami nem is úgy volt, ahogy tanítják. Ne menjünk messzire:56,mi még úgy tanultuk, hogy ellenforradalom volt, ha nem lett volna rendszerváltás, még most is úgy tanítanák.

Amúgy Szlovákiában mit taníthatnak vajon a gyerekeknek töri órán😃?

2022. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
5ös: úgy ahogy mondod. DE! a törikönyveken kívül vannak mások is. Visszaemlékezések olyanoktól, akik "ott" voltak. Akik átélték. Akik tudják, hogy nekik mit mondtak a szüleik. Jegyzőkönyvek, naplók feljegyzései. stb stb stb.
2022. júl. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

6-os, a honfoglalásról is van beszámoló elsőkézből? Vagy a finnugor nyelvrokonságról? Ezekről is lehet annyi ellentmondásos dolgot olvasni, hogy döntsd el, melyik az igaz. Majd az akadémikusok eldöntik, bekerül a tankönyvekbe és slussz-passz, az a hivatalos, azt kell megtanulni. A történelem egy szép mese, ezt tartom továbbra is. De ha valaki, egy átlag ember ráteszi az életét, hogy kikutasson dolgokat, akkor sem fog neki hinni senki sem, mert nem tagja az akadémiának.

5#

2022. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmazzunk úgy, hogy "saját történelmük" van, - amiről csak ők tudják úgy, hogy úgy volt.
2022. júl. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Éreztem hogy ide fog kimenni az egész, nos a jelenlegi jogszabályok szerint, és a világ többi országa szerint elismerve is az már Románia része. Nem értem minek a múltban ragadni.

Ennyi erővel Mongóliát miért nem mondogatjuk hogy az is a miénk, hisz papíron valahonnan onnan jöttünk.

2022. júl. 22. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Minden ország a saját szája ízére írja a történelmet.

A gyerekeim Ausztriában járnak iskolába. Teljesen máshogy tanítják nekik az Osztrák- Magyar monarchiát mint nekünk.

Valóban jól mondja az 5-ös válaszoló : a töri az egy szép mese.

2022. júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!