Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Intelligens, magas pozícióban...

Intelligens, magas pozícióban lévő emberek is lehetnek nagyon felszínesek? Korábban nagyon leszidtak emiatt, de most ott tart a dolog, hogy fel kéne adnom az állásom(Többi lent).

Figyelt kérdés

Tettem már fel hasonló kérdést és szétsavaztak. Olvasd el kérlek, mert elgondolkodtam dolgokon...


Az volt az elméletem, hogy az intelligens, vagy magas pozícióban lévő emberek egymás között sokszor azért beszélgetnek nagyon-nagyon felszínesnek tűnő témákról, mert egyrészt ezzel nem adnak támadási felülelet másnak, másrészt pedig ez egy védelmi mechanizmus, amit valószínűleg otthon, már a szüleiktől, vagy "valakivé" válásuk következtében tanultak.


A legnagyobb kritika, amit erre kaptam, az volt, hogy még egy orvostanhallgatótól sem várhatom el, hogy random mélyebb témákról beszéljen velem, mert ki vagyok én, hogy elmondja ezeket nekem, és hogy ítélkezem emberekről pár mondat alapján. És hogy az intelligens, tanult emberektől inkább azt tapasztalta, hogy le tudnak ereszkedni beszédstílusban emberileg is arra a szintre, hogy az egyszerűbb életvitelűek is megértsék, amit mond. Az én fogalmazásom még a családi ebédeknél is gondot okozna, hagyjam el a szakzsargont.


Egyrészt, sajnos nekem sem az orvosokról, sem az orvostanhallgatókról nem ez a tapasztalatom sok esetben, mert kiölik a lelküket is ebben az országban, muszáj megvédeniük magukat valahogy egyfajta flegmasággal a túlterhelt érzelmi helyzetek miatt.Másfelől, ezt a személyt nem 10 mondat alapján ítéltem meg. Soha semmilyen körülmények között nem láttam azt, hogy ő bárkivel, bárhol, bármiről el tudna beszélgetni, ellenben kőgazdag családja és barátai vannak, akikkel utazgat, sportol, drága ruhákat vesz.


Továbbra is azt gondolom, hogy az egyetemi végzettség nem jelent semmiféle garanciát semmire. :)


A szakzsargon becsmérlésére meg mit lehetne mondani, itt nem az asztalnál ülő családomtól kérdeztem. XD


Viszont, abban igaza volt, hogy ítélkezni nem szabad. Véleménye viszont mindenkinek van. Ennek a személynek a hozzáállása nekem nem tetszik és sok hasonló személyiségű ember stílusával sem tudok együtt rezonálni. Ismerek viszont olyan embereket, akiket végzettségük és személyiségük alapján is rendkívül intelligensnek tartok. Ők homlokegyenest az ellentétei annak, mint amit a fentebb leírt típus képvisel.


A másik, amiben igaza volt, hogy mégis miért mondana el nekem bármit is. Igaz,de ez egy védekezés sokszor, manipuláció is lehet bizonyos esetekben, ami egy intelligenciára valló technika. Lehet nyugodtan team Svájcnak lenni és nem foglalkozni fontosabb kérdésekkel a tengerparti nyaralásoknál. A mai világban nem meglepő, hogy miért ilyen sok tehetős, magas végzettségű ember. Mert óriási a szakadék aközött, hogy Róma vagy Párizs, vagy szalámi, vagy fűtés... ergo pl: a politika is tabu.


Ettől még nekem nem lesz szimpatikus egy ilyen ember, aki sosem őszinte kb. Sosem lesz türelmünk egymáshoz vice versa.


A gond csak az, hogy nehéz lesz elkerülnöm őket, most is ők vesznek körül sokszor, és annyira megviselt néhány kommunikációs helyzet, hogy most pszichológushoz járok. :(


Ő is szeretné velem megértetni, ha azt érzem, velük van a gond (kollégák, főnökök), az tényleg azért van, mert ez a jelenlegi rendszer, úgy ahogy van, rossz. És ha nem bírom, a saját érdekemben jobb, ha otthagyom az egészet. Az országot is el lehet hagyni. És ezzel minden hatáskörét átlépte saját bevallása szerint. Megmondtam, hogy én egy intelligens embernek tartom magam és velem nyugodtan lehet szakmázni, és nekem erre volt igényem akkor.


A baj csak az, hiába váltanék, mindenhol ez lesz. :( Borzalmasan érzem magam. Egy senkinek, csak azért mert nem akarok birka átlagemberként viselkedni munkában sem, nem tudok nyalizni, nem tudom megjátszani magam és az önbizalmam is 0. :(



2022. júl. 21. 23:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szexizmus? Akkor menekülni kell, ahogy a munkatársnőm mondaná, nyúlcipő.
2022. júl. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Kamu.

A nők a nagyobb szexisták. A femunizmus egy elterjedt dolog

2022. júl. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
És szerinted nem a szexizmus ellen alakult ki a feminizmus, vagy milyen pokémonok között szocializálódtál 12-es? XD
2022. júl. 24. 18:53
 14/18 A kérdező kommentje:
Egy vizsgámon kettest kaptam csak azért, mert szoknyában jelentem meg két prof. Előtt. Ennél sokkal többet tudtam, de nem is az érdekelte őket, hogy a tételeimből mit tudok, hanem random kérdéseket tettek fel, amiknek egy másik tárgyban volt jelentősége. Életem legkínosabb vizsgája volt. Láttam rajtuk, hogy átengednek, de kb. Olyan fejet vágtak, mint akik úgy vélik, menjek vissza takarítani haza, ezzel a tudással nem leszek mérnök... :(
2022. júl. 24. 18:56
 15/18 anonim ***** válasza:

A régi feminizmust a férfiak engedélyezték. Nem is azzal, hanem a mai feminácizmussal van a baj.


És, rövid volt az a szoknya?

2022. júl. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Férfiak engedélyezték. És? :D Nem gondolod, hogy illett már szavazati, munkára való jogot stb. kapniuk a nőknek is? Mert rájöttek, hogy nem is érdemes egykeresős családmodellekre beilleszkedni? Mindennek van haszna ám.


A feminácizmus más, de hogy ez hogy jött ide, megintcsak nem értem. Ezzel nőkent én sem értek egyet, minden lónak a másik oldalára át lehet esni.


És képzeld nem, nem volt rövid, csak mivel 30 fokon felüli volt a hőmérséklet nyáron, nem szerettem volna nadrágkosztümben megjelenni. De a szép nőket minden reál szakon lenézik eddigi tapasztalataim alapján.

2022. júl. 25. 00:20
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

A szavazati jogról inkább ne beszéljünk.

Mert alapvetően a feminácuzmusra gondoltam.

Dehogy nézik. A nők krvának öltöznek, hogy átengedjék őket, ők meg átlátnak a szitán.

2022. júl. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Jelentettelek. Miért kell itt kiélned a nőgyűlöleted, amikor a kérdésem nem erről szólt, hanem egy negatív munkakörnyezetről, amit a kollégáim teremtenek. Ebben egy nő sem érezné jól magát, mert ez nem is a feminácizmusról szól, hanem szimplán csak arról, hogy erre a stílusra én nem vagyok vevő. Szia.
2022. júl. 25. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!