Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Születhet átlagos IQ-ju...

Születhet átlagos IQ-ju szülőknek magas intelligenciájú gyereke?

Figyelt kérdés

2022. jún. 19. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
A testvéremnek magas az IQ-ja, nekem például nagyon alacsony. A szüleimé sem lehet magas, mert sokszor még engem is meglepnek, akkora marhaságokat tudnak beszélni.
2022. jún. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Igen.


Nekünk anno mérték a kollégák egy kutatás keretein belül. :) apukámnak 100-110 közötti eredménye lett, anyukámnak valahol 90 és 100 között volt az eredménye, az enyém meg 130 körül, talán 132. Hogy hogyan oszlott meg az egyes szubtesztek között, azt meg nem tudnám mondani így évek távlatából, de ott is voltak különbségek. Pl apámnak nagyon jó a memóriája és általános műveltségben is eléggé ügyes, én inkább fejben számolásban, gyors műveletvégzésben vagyok erősebb.


Az IQ nem csak a genetikán múlik egyébként sem. És főleg nem egy homogén dolog. Ezért sem értettem soha, miért vagizik valaki ezzel és miért gondolja, hogy számít a gyakorlati életben, ha neki 110 helyett 115... Tiszta hülyeség, amit manapság csinálnak a laikusok ebben a témában.

2022. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Persze. Én egy kimondottan okos srácot ismertem, az osztálytársam volt 4 éven keresztül általánosban. 5-ben bukott hozzánk, majd a 8-ban ki is rúgták az iskolából. Ez annak volt betudható, hogy egy borzasztó környékről származott. Ott mindenki szélhámos, bűnöző és/vagy kisebbségi volt. Az ő családja sem lógott ki a sorból. Az iskolában előszeretettel kritizálta a tanárokat, simán lehülyézte azt, akivel nem értett egyet. Egyedül a matekot, fizikát és kémiát szerette, minden mást teljesen leszart. Egyszer órán a magyar tanárt elhordta mindennek, aki kikelt magából, őrjöngött, és felküldte az igazgatóhoz. Ez volt a kirúgási folyamatnak az első lépése. Az igazgató már egy ideje csak az alkalmat várta, hogy ki lehessen rúgni, és úgy gondolta, hogy ez az alkalom jó lesz ahhoz, hogy felmérjék a mentális állapotát, IQ-ját, EQ-ját meg minden mását. Következő hétre odahívatott az iskolába egy szakértőt, aki felmérte őt, meg kitöltetett vele egy csomó tesztet. 148-as IQ-ja volt a teszt szerint. Elmondta neki, hogy matekból csak azért volt végig 3-as, hogy ne nézzék ki a többiek, amúgy tanulás nélkül is simán tudta volna 5-ösre teljesíteni, a dogákban mindig csak a feladatok felét oldotta meg, hibátlanul, a többinek direkt neki sem állt. A szüleivel találkoztam egyszer, szerintem a 80-at nem ütötte meg az IQ szintjük, még együtt se biztos.
2022. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleimnek 70-80 között van valahol az IQ-ja. Az enyém pedig 126-os!
2022. jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Tényleg, ha valaki nagyon gyorsan számol, tehetséges tanuló, de nem jó a memóriája, annak mekkora az IQ-ja?


Mért egy IQ-t mérnek, mért nem inkább képességeket?

2022. jún. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5

Az IQ képességekből adódik össze. Sokféle IQ teszt van, van, amelyiknek 10-20 szubtesztje van, mindenféle feladatokkal.

2022. jún. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Ez oké
2022. jún. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
De akkor két ugyanakkora IQ-jú ember teljesen másban lehet jó, teljesen más képességei lehetnek. Ha az egyes képességeik különböznek. De összesen ugyanannyi jön ki.
2022. jún. 20. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#5: Neki magas lesz az IQ-ja valószínűleg. Az IQ tesztek nem mérnek memóriát, semmit sem kell megjegyezni, nem tanult tudásra épülnek, hanem logikára. (Persze, valamennyi tudás kell, de az általában kimerül annyiban, hogy meg tudja különböztetni az ember a színeket, formákat, ismeri a számokat, betűket. Amikor ez nem teljesül valakinek, arra is vannak speciális tesztek.)

#8: Egy eredményből, egy szám alapján nem lehet megmondani, ki miben tehetséges. Nem is ez a célja az IQ teszteknek, ez sosem volt kérdés. Az IQ az általános logikai készséget mutató érték, az adott érték alapján el lehet dönteni a személyről, hogy nagyjából mire képes. Ha valakinek 80-as az IQ-ja, akkor valószínűsíthető, hogy nem lesz képes elkészíteni mondjuk egy tervdokumentációt, még ha beledöglik se. Míg ha valakinek 120-as az IQ-ja, akkor ő már képes lehet rá. (Az már kérdés, hogy lehet hogy életében nem foglalkozott ilyennel, és bele kell tanulnia.) Tehát az IQ kábé erre jó, egy szám alapján kapásból meg lehet mondani, hogy nagyjából mire lenne képes az adott illető. Sok értelme valóban nincs, mert az egy dolog, hogy mire lenne képes, az viszont sokkal fontosabb, hogy mit tud ténylegesen. Emiatt a hétköznapi életben nincs is igazán jelentősége az IQ-nak.

2022. jún. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9

Nem mérnek memóriát? VAN OLYAN, amelyik nem.


Viszont...

Mawi számterjedelem szubteszt?

Rey komplex ábra?


Ezek nincsenek meg? F*szt nem mérnek emlékezeti teljesítményt, nem csak a mensa létezik.

2022. jún. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!