Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Halogatás elleni trükk? Neked...

Halogatás elleni trükk? Neked mi használ?

Figyelt kérdés

Van egy dolog, amit mindenképpen meg kéne csinálnom minél hamarabb, viszont már egy pár napja csak halasztgatom.

Egyszerűen nem bírom rávenni magam, mindig van valami mas ami eltereli a figyelmem, pedig tudom, hogy nekem lenne jobb, ha hamarabb rávenném magam.


Már próbáltam ébresztőt beállítani, próbáltam jutalmat ígerni magamnak, amit csak akkir kapok meg ha megcsinálom...nem jöttek be...


Milyen trükk vált be neked halogatás ellen?


2022. júl. 22. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az apró lépésekre bontás. Én olyankor szoktam halogatni, amikor csak a nagy kép és a végcél van meg, ha viszont rászánsz fél órát, hogy átgondold a szükséges lépéseket, már eleve nem fog akkora projektnek tűnni + látni fogod a folyamatot.


Ezt a tanácsot vedd egy olyan embertől, aki az egy hónapos projektet is a határidő előtt 3 nappal kezdte el. XD Mióta ezt csinálom, már határidő előtt másfél héttel nekilátok. :D

2022. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a feladatlista segít. Pirosodik, aminek a határideje lejárt, és frusztrál, ezért megcsinálom
2022. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Nekem van egy kiválló módszerem, ami nagyon jól beváll. Most nincs kedvem, de majd később talán leírom.
2022. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el e könyvet:

"Vége a halogatásnak"; szerző: Petr Ludwig.

2022. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi nem vált be, mindig is ilyen voltam. Lusta, és halogató.
2022. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!