Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg nem vagyok empatikus,...

Tényleg nem vagyok empatikus, hogy vékony emberként nem értem, miért lesz valaki kövér?

Figyelt kérdés
Én mindig is vékony voltam, genetikailag is. Meg egyébként is mindig kevesebbet szoktam enni, kisebb adagokat. Plusz sokat mozgok is, így vagyok 170 centihez 58-60 kg. Én azt nem értem, hogy a kövér emberek miért nem tudnak egyszerűen kevesebbet enni, vagy egészségesebb ételeket választani a boltban, és többet mozogni? Csak elmenni sétálni, biciklizni, úszni. És akkor vannak olyan emberek, akik egy emeletnyi lépcsőzés után is kivannak, és szuszognak, vagy ha menni kell 500 métert, akkor is inkább felülnek a buszra, minthogy lesétálnák azt a távot. Ez meg ugye megint csak egy ilyen ördögi kör, ha minél kevesebbet mozognak. Szerintetek mentálisan nem elég erős emberek, vagy csak nem akarnak fogyni, mert ez is jó nekik, inkább élvezik az ételeket, ízeket? Én ezt egyszerűen nem értem, pedig nekem olyan egyszerű nem hízni. Ez tényleg csak a genetika? Gyors anyagcsere?

2022. júl. 22. 17:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
58%
Van olyan eset, hogy betegség miatt kövér valaki, de sokkal jellemzőbb, hogy valaki lusta még ahhoz is, hogy megmozduljon.
2022. júl. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

Szakadjatok már le a kövérségről... uncsis már

Neked nem tök mindegy, hogy más milyen? Nem az ő életét éled.

És a dohányosokat nem zavarja, hogy büdös a pofájuk?

2022. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%
De miért érdekel ez ennyire? Senki se tökéletes. Az ember jóval több annál, hogy hogyan néz ki.
2022. júl. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%
Sose értettem, hogy alkoholt alig fogyasztó és cigarettát egyáltalán nem szívó emberként mások hogy lehetnek alkoholisták vagy dohányzás függők.
2022. júl. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit hasonlít a szenvedélybetegségre. Nem érti az ember, hogy a dohányos miért nem hagyja abba, hiszen bele is halhat. Nem értem, egy alkoholista miért nem iszik inkább teát stb.

Az ételről még nem is lehet leszokni teljesen, hiszen enni kell.


Sokaknak bonyolult kapcsolata van az étellel. Nekem pl sose mondták gyerekkoromban, hogy szeretnek, helyette adtak egy csokit minden nap. Máig iszonyatosan szarul érzem magam érzelmileg, ha mondjuk a férjem egyedül eszik és nem együtt eszünk.

A kövérség látványos, de nem az a kövérek első baja, csak a lelki dolgok nem látszanak.


De ezer féle étkezési zavar létezik. Szóval ez másoknak érzékeny és sok összetevők probléma.

Jó, hogy neked nem az. Ha a össze is tudod foglalni, hogy hogyan csinálod, akkor akár segíthetsz is másokon.

2022. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%
Már nem azért mondom de a híres vékonyságodról genetikailag annyit, hogy 170cm-hez 60 kg az nem vékony, hanem normál súly.
2022. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Kólauborkával ***** válasza:
81%

Van olyan, hogy valaki szerintem születési adottságokból vagy nevelés miatt ilyen, pl.: akit kis korában szarrá dícsérnek és jutalmaznak mert eszik, az szerintem valószínüleg kövér lesz, mert fiatal korában belé nevelik ezt a “Pavlovi reflexet”, tehát, ha eszel, akkor ügyes, okos és jó vagy egyszerre… sajnos több ilyen embert ismerek, a szüleiknek köszönhetik mai állapotuk. Viszont ismerek olyan embert is, aki születni is debellaként született és szerintem nincs az az étrend, amivel “normális” súlyú lenne.

Egyébként meg nem kell érteni a dolgokat, böven elég, ha elhiszed, hogy a saját életét mindenki a lehetö legjobb tudása szerint éli, innentöl kezdve, amég te nem emelkedtél az “Istennek” nevezett szintig, addig nincs jogod fikázni másokat, valószínüleg nálad is van mit javítani, valószínüleg nem dörgölik az orrpd alá úton - útfélen.

2022. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg nem vagy empatikus.


Bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy betegség miatt meghízik. És itt a betegség alatt nem arra gondolok, hogy az ember makacs és lusta nem akarja belátni hogy a mozgás hiánya és a túlevés a gond. Pontosan tisztában lehetsz vele, és még úgy is megtörténhet, például ha nagyműtét után hetekig nehezen mozogsz, nem tudsz töredékannyit sem sportolni mit előtte, aztán mondjuk szteroidokat kell szedned, amitől olyan farkasétvágyad lesz, hogy bizony többet fogsz enni és hízol. Ha egyszer meghízol, ott nagyon nehéz összeszedni magad. Kívánom, hogy ne kerülj ilyen helyzetbe. Picit több alázatot.

2022. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

Fiatalon még én is ilyen hülye voltam, mert 190 cm max 65 kg voltam, mindenki aki kicsit kövérebb volt dagadoztam...most 29 évesen 110 kg vagyok (edzettem is 7 évig) de gyógyszert is szedek ami mondjuk egy antidepresszáns...sokan betegek azért híznak, nem zabál mindenki sokat, én is max napi 2 szer eszek akkor sem sokat.


Tehát max buta az ilyen ember, kevés tapasztalat van, nem empátia lényege ez...egy értelmes ember azért fel tudja dolgozni ha lát egy kövér embert ezeket a dolgokat is :d

2022. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%
Fájó láb miatt is lebuszozhatják az 500 métert Nyuszika
2022. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!