Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek általában mit...

Az emberek általában mit ünnepelnek a névnapon?

Figyelt kérdés

Az, aki megváltoztatta a nevét, mint én, elvileg ünnepelhetné, mint az egyéni szabad választást. Bár így sem tartok névnapot.


De az, akinek születésétől ugyanaz a neve, az mit ünnepel rajta? Egyszerűen nem tudom megérteni, most azt ünnepli, hogy őt Lucának, Dénesnek stb. hívják? Eléggé logikátlan ünnep, ha jobban belegondolok.


2022. júl. 24. 04:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom igazából én sem, de ha ilyenkor összejön a család az már egy szuper dolog. Nálunk a családban mindig tartunk névnapot. Mama is mesélte hogy már 40 éve is szoktak a kolléganőivel névnapokat tartani, sütivel, üdítővel, szendvicsekkel.
2022. júl. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%

A névnap az illető szent halálának a napja. Ezért van például egyes nevekből több is egy évben.

NEM rólad szól.

Ezt kell ünnepelni a kereszténység szerint.

2022. júl. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
49%

Igen, alapvetően a nevet viselő szentet kellett ünnepelni.

Én amúgy nem tartom, de ennyi erővel minek bármelyik ünnep? Mit kell ünnepelni egy szülinapon? Inkább az anyának nagy teljesítmény mint a gyereknek. Mit kell ünnepelni (nem keresztényként) a húsvéton és a karácsonyon? Egy random fickó állítólagos születését és feltámadását? Már bocsánat, de ennél még a névnap is értelmesebb indok.

Igazából minden ünnep azt a célt szolgálja, hogy egy kicsit kiszakadjon az ember a mindennapok mókuskerekéből. Én meg a férjem is elég anti-partyarcok vagyunk, magunktól egy ünnepet sem tartunk, mert minek, egyiknek sincs semmi értelme sem. De azért ebbe bele lehet fàsulni is. Tök szívesen díszítenék fát, vagy hallgatnék karácsonyi zenét, mert ezek örömteli dolgok. De pont azért, mert nem látom amúgy a világon semmi értelmét, hülyén érezném magam közben. Lehet hogy ez így nem egészen érthető, de így érzek. Ezért várom hogy legyen gyerekünk, mert úgy már lesz értelme az ünnepeknek. Egy gyereknek mindegy a logika, a lényeg, hogy életreszóló szép emlékeket szerezzen. Ez pedig már nekem is egy logikus cél, vagyis lesz okom ünnepeket tartani.

Szóval minden ünnepnél csak döntés vagy beállítottság kérdése, hogy ünneplik-e. A névnapnak is pont ugyanúgy nincs értelme, mint az összes többinek sem.

2022. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az alkoholmámort, amit sikerül minden egyes névnapon elérniük a pillanat töredéke alatt. Ingyé' pija!
2022. júl. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!