Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek általában mit...

Az emberek általában mit ünnepelnek a névnapon?

Figyelt kérdés

Az, aki megváltoztatta a nevét, mint én, elvileg ünnepelhetné, mint az egyéni szabad választást. Bár így sem tartok névnapot.


De az, akinek születésétől ugyanaz a neve, az mit ünnepel rajta? Egyszerűen nem tudom megérteni, most azt ünnepli, hogy őt Lucának, Dénesnek stb. hívják? Eléggé logikátlan ünnep, ha jobban belegondolok.


2022. júl. 24. 04:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyébként bocsánat a névnap tartóktól. Nem kívánok kötekedni az ünnepen csak eddig a "Boldog névnapot" köszöntésnek nem találtam meg az értelmét. Ezért tettem fel a kérdést.
2022. júl. 24. 04:56
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Névnapot áltában a kereszteltek tartottak, aztán elterjedt.

A keresztények a névnapot is tartják, a zsidók csak a születésnapot.

De mondom, aztán elterjedt szinte minden kultúrában a névnapozás. Viszont sokkal nagyobb a jelentősége a születésnapnak, ami érthető.

2022. júl. 24. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A kereszteléskor kapod annak a szentnek a nevét, akit a szüleid a védőszentednek választottak. Ezért is, hogy évszázadokig a legnagyobb számban adták a Mária, József, István, Mihály stb. neveket.


A névnapozás értelme az, hogy a születéskor kapott név a személyiséged meghatározó részévé válik. Tehát a névnapod a születésnapoddal egyikorú, tehát a neved által téged ünnepelnek.

2022. júl. 24. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Na itt most nekem meglepő az előzőek válasza :) Legalább értem, miért fontos ez egyesek számára.


A mi családunkban nem volt szokás, aztán jött a párom és nála szokás. Szóval a nagyitol kezdve mindenkit figyelni kell :D én

Azóta jöttem rá, mikor van az enyém. Persze arra senki se emlékszik :D nekem

Itt kicsit beütött a dolog … szerintem

Nem az a fontos, kit hogy hívnak, ez a védő szent dolog egyre kevésbé játszik szerepet.


Persze tiszteletben tartom, de nálunk szerintem inkább illedelmi kérdés, ami velünk együtt fog eltűnni, hisz én nem fogom elvárni , vagy a párom

Pl a gyerekeinktől. Max ha ők úgy érzik.

Most vagy tovább adjuk vagy nem, de nyilván nem

Fogjuk, mivel nekünk se eredendő szokás.

2022. júl. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Én szülinapot se ünneplek, nemám névnapot. :D Egyébként Ausztriában élek, itt például nem tartanak névnapot. Ez lehet csak ilyen magyar szokás, bár a többi országról fogalmam sincs, hogy ott mi van. Csak azt tudom, hogy Magyarországon van, Ausztriában és Németországban nincs.
2022. júl. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Még 1 ok az ivásra.

Én se látom értelmét, sok év kutatómunka után, ezt az indokot találtam.

2022. júl. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

"De mondom, aztán elterjedt szinte minden kultúrában a névnapozás. "


Magyarországon kívül?

2022. júl. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
5-ös: Ausztriában meg Németországban is VAN névnap!
2022. júl. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
Ez is ilyen csökevényes szokás, a magyarok meg mint tudjuk, ahun inni lehet, akkor azt meg kell ünnepelni, így a névnap is ilyen.
2022. júl. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Svácjban élek, nem ünneplik. Eleve hülyeség.
2022. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!