Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól tette a hölgy, hogy így...

Jól tette a hölgy, hogy így kiosztotta a tolakodó kéregetőt?

Figyelt kérdés

Lehel téri busz- és villamosmegállóban tegnap reggel tulképp konszolidált megjelenésű, kb 40-es, etnikumhoz tartozó fiatalasszony szólongatta meg a várakozókat, hogy gyógyszerre gyűjt (vagy magának, vagy gyerekének, ezt nem hallottam, távolabb álltam). Általában a fejüket rázták, de egy középkorú hölgy határozottabb volt, és a "sz.rok rá!", "tudod mikor hiszem el, hogy cukorbeteg", meg hogy "menjél dolgozni" (ez utóbbit többször is a kéregető fejéhez vágta)

Ti is elküldtétek volna melegebb éghajlatra? Szerintem ezek a kéregetők legtöbbször nagyon is pofátlanok, rájuk fér egy kis figyelmeztetés. Aki csak ül a földön és ott gyűjt, az legalább nem zavar, de aki a pofádba mászva tarhál, az eléggé idegesítő tud lenni.


2022. júl. 26. 09:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek a középkorú hölggyel.

Van ugye az a mondás, hogy szégyellős koldusnak üres a tarisznyája, ezért sokan nem csak ülnek és kis táblán írják le körülményeiket, hanem szólongatják az embereket. Ugyanez van egyébként pepitában a prostituáltakkal a VIII. kerület külső részén. A többség nemcsak álldogál, hogy aki az ilyeneket keresi, észrevegye őt, hanem gyakorlatilag inzultálja az arra járó férfiakat.

Én egyszer a metró aluljáróban akadtam ki nagyon egy kéregetőre, aki eleve ott volt, ahol csak jeggyel, bérlettel szabadna lenni, és nem értette meg a szimpla elutasítást, hanem utána is odajött és mondta tovább a dumáját. Ott voltak biztonsági emberek, nagy dühösen szóltam nekik, hogy küldjék már el onnan ezt az embert. Őszintén szólva én legszívesebben felpofoztam volna.

2022. júl. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre azt hittem én vagyok aki kiosztotta, mert én is kiosztottam egy kéregetőt 1-2 hete, csak nem ez volt a sztori és előtte is több kéregetőre kiabáltam rá.


A kéregető nálunk azt csinálta, hogy odament aokhoz akik automatából vették a BKK jegyet / bérletet és volt akiről konkrétan le sem tudott cuppanni, hiába mondta el a nő, hogy neki is alig van pénze és ezért nem tud adni.


Nem ő az első ilyen kéregető, aki így kéreget, múltkor konkrétan egy pasi állt az aurámban amíg várta, hogy hátha mégis csurrancseppen neki valami amíg megveszem a jegyet. (Ő meg valami fiatal kölyök volt, aki nem is éhezett).


Ja és a bank automata mellett ülőkről se feledkezzünk meg, akik ahogy meghallják, hogy adja ki az ATM a pénzt, azonnal oda is szólnak, hogy egy kis pénzt kaphatnának-e.


Ja és a kevdencem amikor a csaj egy másik helyen csak kért cigit valakitől, aztán ahogy megkapta, azonnal kért még, amit megkapott és miután elment a kétlébon járó dohányboltja, azonnal leszóllított engem, hátha tőlem is tud lejmolni.


Az ilyenekkel akik ilyen erőszakosak é is ilyen vagyok.

2022. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is elszoktam küldeni. Van egy aki már többször is odajött és mindig azzal kezdi, hogy feltehet-e egy kérdést? Így mielőtt megszólal, már mondom is,hogy nem tehet fel kérdést! Volt aki azzal jött, hogy elvesztette a munkáját, de az építőiparban dolgozik. Na ott meg biztos, hogy találna munkát, meg a környékünkön folyamatosan keresik a cégek az embert. Csak persze akkor nem lehetne piálni. Én nem iszom, és nem dohányzom, de más se fog abból a pénzből amiért én megdolgoztam!Bevásárlókocsiba is műanyag "kocsipénzt" használok, mert persze úgy már nem akarja visszatolni.
2022. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mostanában megint megszaporodtak a kéregetők, a szupermarketek parkolójába is visszatértek. A Dunakeszi Auchan parkolójából egyelőre eltűntek, ott a bevásárlókocsikba nem kell pénz.
2022. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De ezek a tarhálók olvasni sem nagyon szoktak, mert a BKV (vagy BKK) szabályzatában benne foglaltatik, hogy a tömegközlekedési eszközön szigorúan tilos kéregetni. Na most ezek mégis űzik ezt ott is, meg még feltehetőleg jegye vagy bérlete sincs, plusz indokolatlanul zaklatja az utasokat, mivel nem hiszem, hogy bármelyikünk feljogosította volna őt arra, hogy hozzánk szóljon és pénzt tarháljon. Az ilyeneket mindenféle kecmec nélkül le kellene dobni a fr.ncba a villamosról vagy a buszról, de senki nem tesz ez ügyben semmit, így ezek is utaznak veled, aki pedig fizettél a közlekedésért. Hihetetlen.
2022. júl. 26. 09:25
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha merném, én is elküldeném a pba némelyiket, de nem merem, mert volt, aki megtámadott, miután megtettem. Utálom, hogy ha kedves akarok lenni, akkor azt csak úgy tehetem meg, ha beszámolok egy kéregető idegennek a magánügyeimről ("csak kártya van nálam", "nekem is kell az apró xy dologra", "pont most költöttem el"), mert a sima nemet nem értik.
2022. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 qkker1 ***** válasza:
100%

Egy ellenpélda egy normális kéregetőről /ők vannak kevesebben/:


Hatvanban a Tesconál van egy idős férfi, ha nem kapott pénzt, akkor is megköszönte, hogy normálisan szóltam hozzá. Nem tolakodó.

2022. júl. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

A másik trükk, hogy mindenféle cuccot "ajándékoznak" azzal az indokkal, hogy utaznak haza, és a határon elveszik tőlük. Pakolják be a csomagtartódba, és a végén kérik az árát. Egyszer ugrottam be ennek. Ágynemű volt, az első mosás után ki kellett dobni.

N

2022. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

El is kell kuldeni.


Budan nincsenek keregetok,mert ott nem adnak nekik es levegonek nezik oket!!!

2022. júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
10-es: Tényleg ott ritkábban vannak, de a Széll Kálmán téren és a Déli pályaudvar környékén olykor előfordulnak
2022. júl. 26. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!