Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ismert idézet szerint:...

Az ismert idézet szerint: "Zene nélkül mit érek én?..." Ha elhagyjuk a világból a zenét, annak minden típusát, miben lenne más az életetek? Zene nélkül mit értek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nyilván félig-meddig hipotetikus a kérdés, de tegyük fel:


Nincs semmilyen zene, semmilyen formában.

Nincs klasszikus, pop, rap, rock stb. semmilyen.


Miben lenne más az életetek, ha semmilyen zene nem létezne?


(persze van a kérdésnek egy olyan vetülete, ami igenis nem hipotetikus, de ez maradjon manifesztálódva)



Előre is köszi a válaszokat! Ha megírjátok a nemeteket és hogy mely korcsoporthoz tartoztok, az még értékesebbé tenné az általatok leírtakat!


Várok minden választ!



2022. júl. 27. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nagyon ritkán hallgatok zenét, általában szomorú leszek tőle ha picit is meleankólikusnak érzem az adott zenét.. nem váltaozna semmivel sem az életem tőle, szerintem észre sem venném
2022. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1. Vagyok 21/L
2022. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én csak olvasnék nert most is azt csinálom de megy a zene minden nap
2022. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Suliban nekunk az enekfuzet elejére fel kellett irni "zene nelkul nincsen teljes ember"


Én az ember fejlodes tan oldalárol tudom csak megfogni a témát.

A zene alapja a ritmus.

Az egesz vilagunk egy ritmushalmaz. (Nappal ejszaka nappal ejszaka, vagy a szivdobogás, vagy ahogy gyalogolsz, es a beszéd maga is)


Már a magzat érzi ahogy anya gyalogol ritmusban. Már magzatkorban a ritmus hat az emberre.

Aztán csecsemo ringatassal alszik el legkonnyebben.(ujabb ritmus)hintazassal fejlodik az egyensulyérzék is. Azzal meg a logikai gondolkodás is.


Agyi idegpályák fejlodese is ritmusokon alapszik.

A beszéd. Kezdetben csak a ritmusát ertik. A)Ratatatta. B)Raaa taaa taaa. Az elsoben idegesebb a hangnem, az utóbbiban megnyugtato. Az elso harag düh, az utobbi szeretet.


A beszéd alapja is a ritmusérzék. A beszéd is egy ritmus.

Az embereknek kulonboző a hangszintje. A baba felismeri az anyja hangját szuletés napján is azonnal, amit végig hallott a pocakban.

Az anya dúdol énekel ringat.


A zene mérhetetlenul rengeteget segit abban hogy a ritmusérzék is tökéletesedjen mégjobban. Ugyanis ez kell a beszédhez is eleve, a gondolkodást is meghatározza pl logikai készségeket is, egyensulyerzekelést, járást, mozgást, mindent.


Az egész bolygonk is ritmikus. Minden nap 1 kör ujra es ujra. Evszakok mindig ugyanugy váltakoznak ugyanabban a sorrendben. A szivnek is üteme van. A lélegzetnek is.

Az órának is.

Minden napodnak is.

És rendszer van mindenben a ritmus által. Es mindenki ugyanarra a ritmusra jár mint a katonák az órák által.


A zene is kizárolag egy földi ütem. Az emberiség csak ritmusban képes élni(szív, járás, légvétel)és valamiért szereti a ritmust. A baba ha ringatják, az emberek a zenét.

2022. júl. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A tágabb kérdés az lehetne, ha magát a ritmikusságot hagynánk ki a világból, mi lenne.
2022. júl. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja meg elet halál elet halál ta dam ta dam ta dam
2022. júl. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én gyerekként nem is hallgattam zenét. Irritáltak. 16 éves korom után kezdtem, de akkor sem nagyon, majd volt egy korszakom, amikor az összes addig kihagyott külföldi slágert meghallgattam. Tetszett, de most megint egy olyan korszakom van, amikor nem hallgatok, mert nincs mit.


Amúgy a zenehallgatás nálam nem ott kezdődik, hogy beállítatlan fos hangszóróból jön a recsegő hang. Nekem a zenehallgatás minőségi időtöltés, és mindig jó minőségű fülessel teszem. Ezzel mást sem zavarok és a lehető legjobban hallhatom a zene minden apró mozzanatát (már ha nem egy túlvezért okádék, ami manapság nagyon jellemző).


9.1-es és hasonló térhangzású otthoni mozim nincs, szóval az nem pálya.

2022. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A zene nem tűnne el teljesen,maximum a hangszerek nem lennének többé.Mivel énekelni mindenki tud,van ki jobban,van ki rosszabbul,de hangja mindenkinek van,meg tenyere is,amivel vagy a térdén,vagy bárhol máshol tudja hozzá ütni a ritmust.
2022. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem megőrülnék. Fülhallgatón hallgatott zenével szoktam kizárni a külső zajokat, főleg az utcán sétálva, de van hogy itthon is, mert nagyon zavarnak. Ha nem tudnám mivel kizárni ezeket a hangokat (mivel sajnos a drága füldugók sem 100%-osak) szerintem nagyon sokszor elsírnám magam minden nap. Sokkal kevesebb energiám lenne, mivel a pörgős dalokkal szoktam motiválni magam. Az írás is nehezebb lenne, soha nem írtam még néma csendben. 18/L
2022. júl. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Látom, sokak számára elég eltérő az, amit a zene jelent.


Kedves 9-es: mi okozza ezt a függőség állapotot? Ha gondolod, nyugodtan írd meg privátban, ha nem szeretnéd itt kiírni.


Látom, azért vannak, akik alig függenek a zenétől. Őszintén, én hasonlóképp meg tudok lenni zene nélkül, kb észre se venném, ha nem lenne zene. Sőt!

2022. júl. 27. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!