Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi idő amíg ki tudod...

Mennyi idő amíg ki tudod magad pihenni, mentálisan és fizikálisan is?

Figyelt kérdés

Egyre több embertől hallom, hogy 3-4 hét.

Az első hét arra megy el, hogy valaki tényleg felfogja azt hogy szabadságon van.

A 2. héten kezd ki menni belőle a feszültség és az idegeség.

A 3. héten kezd el energiával újra feltöltődni.

Ha jobban bele gondolok nekem is kell egy 2-3 hét.



2022. júl. 31. 11:44
A kérdező szavazást indított:
1 hét
2 hét
3 hét
Több
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Az első héten még tényleg fel se fogja az ember. Próbálja azokat a dolgokat elintézni, amit munka mellett nem tudott. Rendbe szed ezt azt amazt a házon, házkörül.

Második héten már egészen hozzá van szokva az ember, hogy otthon van. Kikapcsolódik, nem stresszel.

De ahhoz, hogy valaki tényleg kipihenje magát, szerintem kell még plusz 1-2 hét.


Na most ezzel az a baj, hogy én 2 hét szabit sem szoktam kivenni, mert...

azért, mert már 1 hét után is xar vissza állni a munkába. 2 hét szabi után én a munkahelyemen, kb még egy hétig nem szoktam tudni azt sem, hogy hol vagyok.


3-4 hét után meg gyakorlatilag annyi minden történik, történhet, hogy a munkahelyen kb sz*rrá szívatnak, annyi feladatot kell elvégezni.

Nyilván nem a soron, gyárban.

2022. júl. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Válasszuk ketté:

Fizikális:

Egy komolyabban megterhelő fizikális nap izomlázat, ezt-azt okoz. Ezt ki lehet pihenni, napközbeni izomláz érzettel, ami el fog múlni 3-5 nap múlva


Pszichés:

Stresszor függvénye. Minél erősebb a stresszor, annál több időre van szükség. Van, aminek a kezelésére elég pár nap, de pl szüleim halála egy komolyabb stresszor, és azért az efféle dolgokhoz kell idő.


De ez ugye egyénenként változik

2022. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Max. 2 nap, és mennék vissza dolgozni.
2022. júl. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Nekem most kellene vagy 4 hét. Nagyon sz@rul érzem magam mentálisan. 2 hetes covid szenvedés is rátett.
2022. júl. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

4

Szintén zenész.


Kiírt az orvos 2 hétre covid miatt. Most mehetek vissza dolgozni, mert már nem vagyok "fertőző". De őszintén szólva kellene még vagy 2 hét. Sokat köhögök, néha az ájulás szélén vagyok, gyenge vagyok, az emésztésem tropa, napi 3 hasmenés.

Nem tudom hogy fogom bírni a munkát, alig kapok levegőt. :(

2022. júl. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
1 hétnél rövidebb miért nincs? Nem tudod elképzelni, hogy valaki nem lélekölő munkát végez?
2022. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15%
Anya vagyok, esélyem sincs ezt tesztelni
2022. júl. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem elég három-négy nap is.
2022. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!