Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem úgy, hogy lerobban...

Miért érzem úgy, hogy lerobbantam mentálisan és fizikálisan?

Figyelt kérdés

Bocsánat a regényért, de ha túl hosszú esetleg neked akkor nyugodtan lapozz tovább és ne úgy írj kommentet, hogy nem olvastad el mert fontos azért nekem, hogy elolvassa legalább valaki.

Régóta szenvedek hüvelyi folyással és csak nemrég mentem el dokihoz mivel féltem de sajnos még nem jöttem rendbe, tudom 1 kezelés után csoda lenne de nagyon lekezelő is volt a doki ezért nem szerernték vissza menni hozzá, de valahogy muszáj tovább folytatnom, mert emiatt is szégyellem magam.

Másik a szememmel van valami mostanában, erre még nem kértem időpontot de fogok mivel valamiért esténként de napközben is látni szoktam ilyen fekete felvillanó homályokat foltokat amiket régen nem láttam, csak az üvegtesti homályokat ami nem zavar és amit most látok szintén más, szóval kicsit félek, hogy a szememmel is van valami.

Itt feltettem egy kérdést a tüneteim miatt és sokan egyértelműen OCD-t mondtak ami szerintem is lehetséges de öndiagnózist azért nem állítok ennyire pontosan, szóval ez is régóta van nálam de erre nincs bátorságom orvost találni, mert ez inkább mentális mint egészségi amin látszik azért a változás, de ez miatt félek, mert hiába múlnak el egyes rituálék utána újabbak jönnek elő, meg nehogy bolondnak nézzen azt berakjon valahova egy hétre, bár tudom erre nem sok az esély de ezt is túl gondolom. Nagyon sok "rituálé" nehezíti meg az életem mostanában és ha egy átlag embernek felsorolnám tuti bolondnak nézni de a legjobb barnátnőmnek elmondtam és megkönnyebülés volt talán.

Másik meg a hirtelen fogyás ami aggaszt, mostanában nem sokat eszem az tény de sosem szoktam sokat enni és mindig 50 kg körül voltam, barátnőmhöz átmentem és meglepődött milyen sovány lettem, amin én is. 45 körül mutatta a mérleg. Főleg az arcom lett sovány, de erre talán tényleg az van, hogy keveset ettem mostanában.

Egy ideje (2 hónap talán) nem találok munkát emiatt is csak itthon szorongok és egyre több negatív gondolat halmoz el, de úgy néz ki a héten azért hívni fognak hisz ma is kaptam 2 állás ajánlatot és már úgy vagyok hogy bármilyen allja munka elvállalom mert kell a pénz.

Nagyon sok az orromon a mitesszer és emiatt is szégyenkezem, de nem merek elmenni kozmetikushoz, félek hogy lekezelő lenne, mert csúnya vagyok.

Sokat aggódom, hogy büdös a testem pedig bárhova megyek zuhanyzok és dezodorozok, sajnos ért már pár lekezelés emiatt, sőt családtagomtól is mondjuk igaza van, hogy elfelejtettem befújni magam fürdés után és úgy mentem útnak de mondhatta volna kíméletesen mert eskü bekönnyezetem, szóval emiatt is félek, mert már az OCD is közre játszik lehet, mert bárhol vagyok ahol emberek vannak ott pecenként szagolom magam.

Barátaim sincsenek, egy van aki suli után is megmaradt és ő az egyetlen igaz barátom, többiek akiket annak hittem nem is érdeklődnek irántam.

Kapcsolatom nem volt és addig nem is szeretnék míg rendbe teszem magam testileg és mentálisan, legalább annyira, hogy legyen önbizalmam kimozulni.

Ja és szeretnék új frizurát amit úgymond sokáig hordanék, mert ezáltal is kialakul egy stílusom ami fontos nekem.

Szóval szerintetek lerobbantam most hirtelen fizikálisan és mentálisan?

Össze tudnám szedni magam ebből az ördögi körből?

A múltat már nem változtahatom azt tudom, sok szekálás ért engem annó suliban, ami kihat a felnőtt koromra is, nagyon visszahúzódó és csendes típus vagyok. De próbálok azért apránként elvégezni egy "feladatot" mint a nőgyógyász amire akkor nagyon büszke voltam magamra, hogy siekrült de mindezt a bűntudat is kölcsönözte, hogy ilyen sokat vártam erre 5 percért szinte.

Ja és régóta küzdök depresszióval, néha elmúlik néha elöjön.

Iskolás koromban mikor jöttek a zavarok voltam pszichológusnál, pszichiáternél, klinikában, háziorvos is segített de nem bírtam magammal és csináltam tovább a hülyeségeket mint lógás, öngyilkos gondolatok, próbálkozások, de ezek mára azért megszüntek,még mindig vágyok a halálra de nem úgy, hogy öngyilkos leszek csak ezek a hogymondjam lerobbanások miatt de ha nem lennének akkor simán boldogabb lennék.

Értelmes válaszokat szeretnék kapni ha lehetséges.

Köszönöm, ha elolvastad. 24L



2021. márc. 8. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Ideje visszamenni a szakemberekhez!
2021. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1-Írtam is hogy visszamegyek de csak apránként tudom ezeket bepótolni.

Ennél azért bővebb meg bíztató választ reméltem.(gondoltam hogy ilyen válaszokat fogok kapni de ezért is írtam, hogy vissza fogok mennit természetesen.)

2021. márc. 8. 18:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor legközelebb jegyezd meg, hogy csak biztatást kérsz, nem pedig valódi problémamegoldást.
2021. márc. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3-De írtam is első sorban hogy de ha túl hosszú esetleg neked akkor nyugodtan lapozz tovább és ne úgy írj kommentet, hogy nem olvastad el gondoltam ez elég lesz ahhhoz.

de ezt is azért szívesen fogadom de több választ várnék azért meg hátha valaki hasonlóval küzd mint én meg nem igazán a kérdésemre válaszolt nagyon. de köszönöm azért.

2021. márc. 8. 18:51
 5/11 A kérdező kommentje:
3-Bocsánat úgy lesz máskor.
2021. márc. 8. 19:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászati problémára igyál cickafark teát, napi 1-2 bögrével. Készíts a teafőzetből ülőfürdőt is. 2-3 hét max és hatni fog.

Fürödjél este és reggel is.

2021. márc. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6.Köszi a tippet.

Megpróbálom bár nem tudom hatni fog e.

:)

2021. márc. 8. 20:24
 8/11 anonim ***** válasza:
A cickafark egy csodaszer női problémákra.
2021. márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8.és ez kiűzi a gombát is?
2021. márc. 8. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Cukor fogyasztást vissza kell fogni. Nekem is csak az mulasztotta el a kislábujjamon a gombát (krémekre fütyült). Édesség, csokoládé, cukros üdítő nuku. Édes ételt ehetsz, de plusszban az előbb elmondottakat nem.

A cickafark tea minden nőgyógyászati dologra jó.

2021. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!