Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek a kínaiak?

Miért ilyenek a kínaiak?

Figyelt kérdés
A városban ahol élek, sok kínai van, probáltam velük ismerkedni/barátkozni, de nem sok sikerrel. Kínai étteremben is a kiszolgáláson kívül csak elutasítást kaptam. Ruhaboltban pedig egyenesen lenéztek, hogy én mit akarok tőlük. Egyébként tudtak magyarul. Aki ott dologozik a ruhaboltban, ismerősöm és azt mondta, vele úgy beszélnek, mint a kutyával. De miért ilyenek és miért jönnek akkor ide, ha nem érdekli őket az európai?

2022. júl. 31. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kelet-ázsiaiak hírhedten zárkózottak és xenofóbok.

Mondjuk azért érdekes, ha őket éri a xenofóbia, megkülönböztetés külföldön (mondjuk Magyarországon), akkor meg teljesen fel vannak háborodva (tapasztalat).

2022. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés. Egyébként mind kínai? Több ázsiai nemzetiség lakik az országban, ezt jó tisztázni. Amúgy engem is érdekel, jó lenne ha magyarul tudó érintett is hozzászólna.
2022. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
En az ellenkezojerol tudok beszamolni. Anyukam dolgozott egy kinai cipoboltban mint bolti elado, a tulajdonos egy kinai no volt. Anyukam nagyon szerette, nagyon kedves volt, soha egy rossz szot nem szolt az alkalmazottakra. Ha osszetalalkoztunk az utcan, mindig megalltunk vele beszelgetni, en pedig a fiaval is nagyon joban voltam, egy iskolaba jartunk. Tobb tapasztalatom nincs azsiaiakkal, bar azt en is sok helyen olvastam hogy nagyon zarkozottak, es en sem tudom az okat.
2022. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Másfélék más kulturával, és 1.5 milliárd kinai van, szóval nagyon sokfélék lehetnek.

Egy példa arra hogy mennyire mások. Náluk teljesen megszokott, általános, a bentlakásos ovoda, mert kb 6 éves korukig a szülők nem nevelik, nem foglalkoznak a gyerekükkel. Beiratják egy ilyen oviba, ahol kb 2 havonta, félévente meglátogatják a gyereküket, mert a napi megszokott 14-16 orai munkába nem fér bele a napi gyereknevelés. És nem csak kinában, hanem itt magyarországon is ezt csinálják. Nem mondok erről véleményt, csak példának hoztam a kulturális különbség mértékére.

2022. júl. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az évfolyamomon, egyetemen, sok kínai van (tényleg onnan valósiak), és többségük bár tényleg zárkózottabb másik nációkkal, nekem is lenne ellenpéldám. Volt egy lány, akivel az elején sok közös óránk volt, és párszor beszélgettünk is. Mikor még alig ismertük egymást, már akkor is mindig boldogan integetett, köszönt, és később már mindig váltottunk pár szót, eléggé közvetlen volt. A barátai már nem annyira, de ők is kedvesen köszöntek.

Más kelet-ázsiai országból is vannak évfolyam-, sőt szaktársak is, velük nagyon jól megtaláltam a közöshangot, és hihetetlenül közvetlenek.


De egy-két ember alapján ezeket nem vetítem ki országokra, mert mindig van kivétel. Ők ilyen emberek, viszont sokkal több tapasztalatom nincsen ilyen téren.

2022. aug. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!