Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhányan miért keverik össze...

Néhányan miért keverik össze a higgadtságot a felelőtlenséggel?

Figyelt kérdés
Meggyőződésem, hogy a vészmadárkodás nem old meg semmit. Ha elvétek valamit, vagy felmerül egy probléma, akkor kijavítom/ megtalálom rá a megoldást, aztán folytatom az életem. Például ha elhagyom a kulcsom, akkor másoltatok másikat, aztán végiggondolom hogy ez azért történt mert nem cipzáros fakkba tettem hanem oldalzsebbe ahonnan ki tud esni, ezentúl nem oda fogom tenni. De emiatt sok embertől megkaptam már, hogy azért reagálok ilyen nyugodtan mert engem egyáltalán nem érdekel és nem érzem át a súlyát. Dehogynem érzem át a súlyát, csakhogy, a példánál maradva, ha elkezdem szidni magam hogy milyen balf*sz vagyok hát egyértelmű volt hogy előbb vagy utóbb ki fog esni onnan, csomó pénzt buktam, egy idióta vagyok, akkor is ugyanaz a megoldás amit fent írtam, meg akkor is ha ezt az egészet kihagyom.

2022. aug. 2. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert társadalmunkban nagy szerep jut a bűnnek és a bűnhődésnek, és aki nem bűnhődik látványosan minden apróság szarság miatt, az biztos rossz ember.
2022. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Occam borotvája. Segghülyék, pont.
2022. aug. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Magukból indulnak ki: azt gondolják, hogy a probléma aggodalomra ad okot, de rajtad nem látnak aggodalmat. Ebből arra következtetnek, hogy te nem megfelelően mérted fel a problémát, hiszen ekkora probléma láttán elképzelni sem tudják, hogy nyugodt maradhat valaki.


Ezek az emberek szeretnének előre felkészülni minden eshetőségre, hogy biztonságban érezzék magukat, és a te nyugalmad kiszolgáltatottságot és bizalmatlanságot gerjeszt bennük, hiszen te úgy mégy neki ezeknek, hogy nem vagy felkészülve.

2022. aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
32%
Higgadtság: meggondolj, amit tesz a cselekvés előtt. Meggondolatlanság: nem gondolja át, csak pl.: előzi a másikat egy beláthatatlan szakaszon, mert az ő gépe gyors, biztonságos...
2022. aug. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!