Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a párom?

Miért ilyen a párom?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy eltúlzom-e dolgot vagy hogy másoknál is így van-e.

Szóval... Van a párom(férfi) azon kívül, hogy dolgozik, nem csinál jóformán semmit. Nincs hobbyja, nem tud rajongani semmiért.Nincs semmi ötlete, soha hogy mit csináljunk, ha rajta múlna semmit nem csinálnánk.(talán, egyszer - kétszer megemlít valamit és ha visszakérdezek, hogy miért azt, miért oda vagy bármi, már már azonnal azt mondja, hagyjuk)

Viszont, ami a legnagyobb bajom hogy az évek alatt azt vettem észre, hogy mintha kiölte volna a személyiségemet vagy próbálkozik.

Mondok példát: Amikor viccelődöm, fa pofával néz.

Ha csinálok valamit, nem dicsér, hanem a rossz oldalát nézzi a dolgoknak.

Szinte, soha semmit nem köszön meg szívből, hanem csak úgy oda mondja halkan, mintha bántaná.

Bármit csinálok még sosem láttam hogy büszke lenne rám, hanem inkább szó szerint olyankor sem rám sem a dologra nem néz amit csinálok.

Pedig, volt hogy még a kocsit is én csináltam meg(egy cső volt alul kimozdulva, meg egyszer csak hűtő vizet kellett bele önteni) ő vitte volna szerelőhöz azonnal, rá sem nézet. Stb

És az a vicces, hogy azóta is ha szét megy az autó akkor, ha csak arra megyek el mondja hogy hagyjam, nem értek hozzá stb.

(nem, nem értek hozzá, de próbálkozni lehet)

Szóval, a lényeg az hogy mintha már nekem sem lenne kedvem semmihez lassan, mert minden amit csinálok, nincs semmibe sem nézve, közben tényleg szinte mindent én csinálok. Jaaa és a legjobb, amikor hozzám vágja, hogy én nem csinálok semmit. Ráadásul, az ismerőseink előtt is úgy állítja be, mintha közösen csinálnánk mindent, lebuktatni nem akartam eddig, mert gondoltam hagyj maradjon meg a büszkeség.

Szóval.. Ezt miért csinálhatja? Vannak ilyen emberek? Vagy csak az én párom ilyen?


2022. aug. 3. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

A jelenség tipikus, és nem rólad szól. A férfi ember alapbeállítása, hogy célvezérelt. Magyarul egy férfi akkor érzi jól magát, amikor van célja, és halad affelé, ha pedig nincs neki, akkor akkor először a motivációja fogy el, majd szép lassan az önbecsülése is. Férfikén


A párkapcsolatokban ez tipikusan úgy szokott jelentkezni, hogy a férfi célja addig tart, ameddig meg kell szerezni a nőt, utána nincs elképzelés. Ez pedig azt is jelenti, hogy a párkapcsolat stabilizálódásával megszűnik a cél, az a hajtóerő, amiért a fickó felkel reggel. Onnantól ugyanaz a munka, ugyanaz a nő, nincs minek felkelni.


Alapvetően értelmet kell(ene) találnia az életének, kihívást, célokat és jelentést adni a mindennapoknak, és akkor tudna másképpen működni. A gond az, amikor ő ezt saját magán nem veszi észre, akkor nehéz rajta segíteni.

2022. aug. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Valószínű nem a személyed miatt ilyen, hanem alapból.Tipikusan olyan,akire nem mondható el hogy életvidám, inkább negatív, lehúzó személyisége van.Ami azt jelenti hogy sokszor tudata nélkül is lehúz másokat.Ahogy veled is teszi.Biztosan nem szándékosan akar neked ártani.De érezhetően a negatív személyisége téged nem felemel és előre visz, hanem lehúz, hátráltat,és hátrafelé húz.

Ha nem kötődsz nagyon hozzá, akkor érdemes elgondolkodnod hogy likvidáld őt az életedből,és olyan emberekkel vedd magad körül akik előre visznek, feldobnak, és általuk tudod építeni magadat.Ne olyannal legyél aki lehúz,hátráltat és leépülsz tőle érzelmileg és lelkileg.

2022. aug. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

ez lehet depresszió is hogy ilyen. Meg az is hogy valószínű hatalmasat csalódott az életében nem úgy alakultaka dolgok ahogyan szerette volna és úgy van vele hogy márlesz@rja és csak sodródik az árral hogy majd lesz valami alapon. Valószínű Te sem tudtad boldoggá tenni és Ő sem tud téged és ez zavarja Őt és utálja magát csak nem vallja be.


Meg persze benne leheta lustaság is, meg hogy az autóra rásem néz ha baja van hanem egyből viszi szervízbe ez is arra utalhat hogy egyszerűen nem érdekli semmi, és kedve sincs megmozdulni sem.

2022. aug. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Jézusom, te miért vagy együtt egy ilyen emberrel? Kapsz tőle egyáltalán bármi pozitívat? Egy tipikus mérgező, energiavámpír ember, menekülj, amíg még tudsz, és nem küld még jobban a padlóra.
2022. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy,ágyban kapsz te valamit? :) vagy azt is unja
2022. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudjuk miért csinálja, nem ismerjük sem őt, sem téged. Vagy te herélted ki, vagy a kapcsolaton kívüli egyé ok miatt van befordulva
2022. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!