Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meleg égtájakon gyorsabban...

Meleg égtájakon gyorsabban öregednek az emberek?

Figyelt kérdés

Valószínűleg nem csak a meleggel, hanem a szegénységgel is összefügg, de a túl sok napfény azért meglehetősen károsítja és öregíti a bőrt, rengeteg helyen mégsem használnak fényvédőket az emberek. Azt figyeltem meg hogy Észak-Európában, főleg Skandináviában az emberek tovább mutatják magukat fiatalosnak, ellenben a Közel-Keleten nagyon hamar meglátszik rajtuk a koruk.

Magyarországon is a cigányok sokkal hamarabb öregednek meg, mint a magyarok, de ugyanez a nyugaton élő arabokról, indiaiakról is elmondható. A távol-keletieknél megint más a helyzet, ők tudatosan védekeznek a naptól, de náluk azt láttam úgy 40-ig nagyon fiatalosak, utána meg hirtelen változnak meg, de legalább nem híznak el.



2022. aug. 3. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ezen én is gondolkodtam már. Szerintem az erős napsugárzás mellett a nedvesség is közre játszhat. Alapból gondolom azoknak az embereknek más a vízháztartása, kevesebb folyadékkal is elvannak, illetve a levegő is száraz, az is megviseli a bőrt.
2022. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akinek jó a genetikája az már is előrébb van.

Aki nem stresszel az is előny.

Aki védekezik, egészségesen tud élni az is előny.

Aki pl irodában dolgozik nem kint a nagy melegben vagy hidegben az is mégnagyobb előny.

2022. aug. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Pont fordítva; nem véletlen hogy van egy rakás mondás/sztereotípia arról, hogy a fehérek úgy öregszenek, mint a tej, vagy "black don't crack". Ha valamire büszkének akarsz lenni a rasszod miatt, akkor nem az öregedés a befuto.
2022. aug. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden olyan klímán gyorsabban öregednek az emberek, ami nagyon eltér az átlagtól. A nagyon meleg, vagy a nagyon hideg területeken élőkön sokkal jobban meglátszik a kor, a test és a bőr is hamarabb elöregszik a sok alkalmazkodásban.
2022. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Amit már többször olvastam, hogy a magaslatokon élő népek, mongolok, bolíviaiak, stb, később öregednek a ritkább levegő miatt.

A meleg égövben élők meg a rengeteg fertőzés, baktériumok, paraziták miatt is hamarabb halnak, északon, meg a hidegben nem jellemző ilyesmi.

De amúgy evidens, a meleg nagyon igénybe veszi a szervezetet, főleg a szívet.

2022. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

[link]


Az öregedés a melaninnal függ össze; minél több melaninja van valakinek, annál később öregszik. Szóval nem nyert.

2022. aug. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Sokan élnek Dubajban és 50 körüliek is jól néznek ki.
2023. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!