Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan hogy valaki alapból...

Van olyan hogy valaki alapból negatív? És ezen, ha akar se tud változtatni? Hogy félig teli legyen az a pohár, és ne pedig félig üres? Lehet olyan, hogy valaki alapból egy búskomorabb ember, és aki hajlamosabb a depresszív gondolatokra?

Figyelt kérdés

A mindennapokban is mindig a kis kellemetlenségeken agyalok ,"jajj holnap nagyon korán kell kelnem a munka miatt" vagy bármi ilyen hülyeség ami nem is probléma,de annak veszem,és el rontja a kedvem...

Ha valami tényleg rossz történik az nagyon sokáig tönkre teszi a kedvemet,de ha jó történik, annak hamar elmúlik a hatása.

Stb stb.


2022. aug. 7. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem van, aki hajlamosabb rá. Talán egy hobbi jót tenne neked, ha nincs, eltereli a gondolataidat.
2022. aug. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Engem a világ felismerése teljesen negatívvá tett. Gyerekként osztálytársaim sokat bántottak, mert butus gyerekként loptam a társaimtól, ami azért volt, mert szegények voltunk és igen, irigy és kapzsi voltam. Akkor azt hittem megérdemlem, de rájöttem, hogy nem, egyáltalán nem érdemeltem meg azt a sok bántást, amit kaptam. 15 évesen felismertem magamban egy olyan betegséget, ami társadalmilag még magadba folytva is elítelendő, de ez az egész dolog belülről teljesen felemészt és egyre csak rosszabb és rosszabb lesz. Viszont ez a dolog elindított egy folyamatot is bennem. Ki vagyok én? Sokat filozófáltam mire rájöttem, hogy csak egy áldozat. De ahogy figyelem a világot azt látom, hogy a legtöbb ember éli a saját kis életét, senkivel és semmivel nem törődve, meg sem kérdőjelezik önmagukat, cselekedeteiket, döntéseiket. Nyílván, mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja... Csak az a baj minél negatívabb vagyok valójában annál tisztábban is látok és látom, hogy ez a mentalitás elindított egyszerre egy nagyon jónak tűnő folyamatot is, de egy nagyon negatív folyamatot is. Hogy is mondják? A jó nem létezhet rossz nélkül? Nem bírom már nem negatívan látni a világot, hiába a sok jó, ha kétszer annyi rossz jár vele együtt és ez addig lesz így, míg ember az ember, mert ez a faj a legmocskosabb és undorítóbb élőlény a világon.
2022. aug. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van olyan hogy valaki alapból negatív? Lehet olyan, hogy valaki alapból egy búskomorabb ember, és aki hajlamosabb a depresszív gondolatokra?

- Igen, van. Bár nagyrészt szülőtől átvett mintának gondolom, de van benne jóadag örökölt hajlam is.



És ezen, ha akar se tud változtatni?

- Na ilyen már nem igazán. A gondolkodásmódon lehet változtatni, szinte mondhatni rugalmasan alakítható. Bár kell hozzá tudás, akarat, kitartás, fegyelem, stb...

2022. aug. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Részben ilyen vagyok.
2022. aug. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, van, örökölhető a depresszióra való hajlam, a pesszimizmus is.
2022. aug. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ez ellen mit lehet tenni?
2022. aug. 9. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudatosan lehet tenni ellene úgy, hogy mindig megkeresed azt, aminek örülni lehet.

Pl. drágul az élelmiszer ugyanakkor nincsen háború. Mindig ez utóbbira gondolok, hogy ne mérgelődjek és ne is szomorkodjak, mert azért az óriási nagy dolog, hogy nem kell háború elől menekülni ki tudja hová.

Vagy:

Műtét előtt álltam.

Többen megkérdezték, hogy lelkileg hogy bírom, ugye el vagyok keseredve, stb. Szándékosan a jóra koncentráltam. Jó, hogy műthető vagyok, jó hogy van orvos, aki vállal.


És mindig van valami, aminek lehet örülni, pl. annak, hogy nyár van, süt a nap, van munkám, meglátok egy szép madarat, virágot, megeszek egy finom csokit. Szóval nem hagyok teret a lelkemben a szomorúságnak , csak ha különösen indokolt, pl meghal valaki, vagy hasonló.


Vannak ilyen könyvek, amik ebben segítenek.

2022. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az intelligencia eleve kissé bánatossá tesz, mert látod az összefüggéseket a világban, pl. hogy milyen ótvar hülyék és gyengék tudnak lenni az emberek sokszor. Cserébe ott vannak a világ szépségei, pl. a természet csodái, meg ott vannak a valóban nemes, klasszikus művészetek, és ezek igazán vigasztalóak tudnak lenni.
2022. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!