Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hölgyek/urak, mire utal az,...

Hölgyek/urak, mire utal az, ha egy férfi, akivel ismerkedek, nem udvarias?

Figyelt kérdés
Megvan az összhang, a kémia, több órás beszélgetések, de az olyan apró formalitások, mint pl. ajtó kinyitása, előre engedés, kocsi ajtó kinyitása stb. elmarad. Ami azért is érdekes, mert ezeket a férfiak mindegyike tudja és teszi, akikkel életem során randiztam, sőt akár ha az utcán megyek is, kinyitnak férfiak előtten ajtót, előre engednek stb. Mire utalhat, az ha ez a férfi nem teszi? Rejtetten egy bunkó lehet?

2022. aug. 8. 04:10
1 2
 1/11 franciasrac ***** válasza:
58%
Nem feltétlenül bunkó, csak nem udvarias. Szólj neki mielőtt zavarjon és ha nem érti akkor simán hagyd el, szerintem még fontos az udvariasság meg a tisztelet egy kapcsolatban.
2022. aug. 8. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem utal semmire. Amúgy van kezed, nem? Kinyitod szépen magadnak.
2022. aug. 8. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem látta eddig a példát maga előtt valamiért, valószínű valamilyen defektes családi háttérrel rendelkezhet. Idővel a környezetéből, filmekből is tájékozódhat, ha már önaga is érzi visszajelzésekből, rosszul áll a nőkhöz.
2022. aug. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindenhol szokás ez.

Egyébként te kinyitod neki az ajtót? Előre engeded?

Ha nem, milyen alapon várod el, hogy ő ezt megtegye neked? Mert neked más van a lábad között, mint neki? Csak mert elég visszás, ha valaki elvárja a "női előjogokat", de mondjuk aztán zavarja az a hozzáállás a férfiaktól, hogy a "nőnek a konyhában van a helye", vagy hogy akkor ér valamit, ha már szült.

2022. aug. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Lehet megunta már a sok negatív hozzáállást a nők részéről (pl.: amikor átadná a helyét a buszon egy nőnek, akkor beszóltak neki, hogy "Előmelegített ülés nem kell", és tsi.).
2022. aug. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem bírod kinyitni magadnak vagy mi? “valószínű valami defektes családi háttérrel rendelkezhet” mert nem nyitotta ki a kocsi ajtót? Ez a gyakori kérdések már lassan egy diliház.
2022. aug. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jelent semmit. Jelezd neki finoman, hogy te értékelnéd ezeket a gesztusokat. Lehet, ő úgy gondolja, ez nem fontos, vagy mint előttem írták, kapott már negatív visszajelzéseket ezzel kapcsolatban. Amúgy nem vonnék le ebből semmilyen következtetést, ha máskülönben minden rendben.
2022. aug. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol nem enged előre?
2022. aug. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Csak nem él a férfi privilégiumaival, nem szexista, és nem hímsoviniszta.

A feministák pont ezért küzdenek.

Most akkor mégse jó így?

2022. aug. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

"sőt akár ha az utcán megyek is, kinyitnak férfiak előtten ajtót, előre engednek stb"

Amúgy tudtad, hogy van olyan, amikor az illem szerint a férfi megy előre? Ilyen helyek pl ahol alkoholt (is) lehet fogyasztani.

Ez abból ered, hogy "ha belépéskor megcsapnak, akkor a férfi kapja az ütést", legalábbis valahogy így tanultuk.

2022. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!