Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálja ezt valaki?

Miért csinálja ezt valaki?

Figyelt kérdés
Az idegeneknek játssza a jófej embert, családjával meg bunkó, gonosz, vagy érdektelen.
2022. aug. 9. 13:31
1 2
 1/12 Shaddark ***** válasza:
85%

Képmutató.

Arra nevelték, vagy vallásos, vagy nárcisztikus személyiség.

2022. aug. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Képmutató, akinek nincs hite.


Akinek van, az nem gonosz, mert Istent szolgálja és a szeretet útján jár.

2022. aug. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze kedves utolsó.
2022. aug. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vallásos személyről van szó, Kérdező? Mert így is-, úgy is: képmutató, de ha vallásos, akkor triplán gáz...
2022. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Shaddark ***** válasza:

Az én "szótáramban" nem csak az gonosz, aki ártani akar másoknak. Ilyet én eddig nem is tapasztaltam, soha semmikor. A gonosz cselekedetek abból fakadtak, hogy maguknak vagy a szeretteiknek akartak jót mások kárára is akár. Azaz bibliai értelemben én max. a pszichopatákat tudnám gonosznak definiálni, az összes többi úgy az, hogy jónak hiszi magát.

Pl, akik a gyógyító asszonyokat égették el nem olyan nagyon régen, ők jó embernek és isten félőnek tartották magukat. Vagy a pedo papok, akik a mai napig úgy teszik tönkre gyermek korban emberek életét, hogy közben jó és isten félő emberként gondolnak magukra.

Én úgy gondolom, aki magát szolgálja, az boldog lesz. Egy boldog ember kiegyensúlyozott, a környezetében mindenki más is boldog. Egy boldog ember nem fog a szomszédoknak jópofizni képmutatásból. És egy olyan ember, aki magát szolgálja képes a környezetét is úgy alakítani, hogy mindenki jól érezze magát körülötte.

2022. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Én úgy gondolom, aki magát szolgálja, az boldog lesz. "


Én meg úgy gondolom, hogy az egy önző dög.

2022. aug. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Shaddark ***** válasza:

Szerintem meg nem.

Csak figyeld meg a környezetedet. De ne a beépített szlogenekkel, hanem figyelmesen, mint egy újszülött :)

Azt fogod látni, hogy aki elégedett az életével, jól érzi magát a bőréban annak a környezete is jól érzi magát. A boldogság ragadós.

A nagy mártírokat, akik boldogtalanok, mert másokért feláldozták magukat (mondjuk nem, de ezt hiszik), kerüli mindenki mert csak leszívják mások energiáit.

Konklúzió:

Aki fő célja az életben, hogy igazán boldoggá váljon, az azzá válik. És aki az, annak a környezete is mindig az.

Mások szolgálásával csak kialakítunk egy jól fejlett megfelelési kényszert. Sose találjuk meg önmagunkat más(ok)ban. Legyen az akár mitikus lény vagy egy szülő, vagy bárki és bármi más.

2022. aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7: szerintem meg de, önző.


Hogy lehetne az ember boldog, ha csak saját magát teszi boldoggá ?!

Az embert a szeretet teszi igazán boldoggá és nem egy kütyű. Ha szerethet és ha viszont szeretik. A szer meg etet avagy szolgál.... és senki környezete nem lesz attól boldog pusztán, ha én boldog vagyok és nekem minden faca, de neki meg nem.

2022. aug. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Shaddark ***** válasza:

Nos, vannak összefüggések.

A hálátlanság pl. lehetetlenné teszi a boldogságot.

És sok más ilyen dolog. Ha valakinek sikerül boldog emberré válnia, az nem attól lesz hogy sikeresebb vagy gazdagabb másoknál. Hanem mert lelkileg oda fejlődik, hogy elérhesse.


- Ám sok évvel ezelőtt pont úgy gondoltam én is mint te, ezért nem hiszem hogy meg tudlak győzni itt pár sorban :)

Nekem évekig tartott ezekre rájönnöm.


De abban igazad van, hogy képesnek kell lenned arra, hogy egyedül is elérd a boldogságot, és képesnek kell lenned arra is, hogy emberek között légy boldog. De amíg egyedül nem vagy képes rá, másokkal sem leszel.

2022. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem tökre elbeszéltek egymás mellett... De hogy nem a kérdésemre válaszoltok, az tuti! :D
2022. aug. 9. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!