Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kárt okozott, de nem hajlandó...

Kárt okozott, de nem hajlandó belátni?

Figyelt kérdés

Elmentünk 4 napra nyaralni a párom családjával. Az anyukája hozta a párját is, legyen ő Józsi. Mielőtt indultunk bejöttek hozzám egy kávéra. Indulás előtt én körbejártam a házat, nem folyik-e valami. Miután mindenki beült a kocsiba, Józsi közölte, hogy neki el kell mennie a mosdóba. A párom szólt, hogy figyeljen már oda, néha a wc-tartály beakad, erre nagyjából azt a választ kapta, hogy ne nézze már madárnak, tudja, hogyan kell lehúzni egy wc-t. Ezután elindultunk.

Mikor megérkeztünk, épp akkor jött a vízórás is, még nem nyitottam ki a zárt, mikor közölte, hogy itt ömlik a víz valahol, mert rohadtul pörög az óra. Egyből sejtettem, mi / ki okozhatta ezt...

Általában 35-40m3 víz fogy nyáron 2 hónap alatt a locsolás miatt, télen max 15 m3. Most 100 m3 fogyott!!!! 56000 Ft számla jött ki, nem csak a wc-tartály ment, hanem a csap is nyitva volt hagyva!!!! A fizetésem negyede ez a számla. Nagyjából 30 ezer Ft-ot pazarolt el Józsi, de még ezzel nagyobb kárt is tudott volna okozni, szerencsére nem volt eldugulva a lefolyó, mert ha elöntött volna a víz, nem is tudom, mit tettem volna. Sőt még a villanyszámlát nem is láttam, a melegvíz ment a csapban folyamatosan, nyilván a bojler is fogyasztott rendesen. Egyértelmű, hogy ő volt, de ő tagadja, sőt engem hibáztat állítólag, hogy biztosan sokat locsoltam.

A párom ki akarja fizetni a kárt, de ő sincs anyagilag elengedve, így nem akarom elfogadni, meg miért is ő fizesse? Az anyukája nagyjából magasról tesz rá, sem ő sem Józsi még csak megbánást sem tanúsítanak. Én meg nagyon magam alatt vagyok. A párom azt mondta, hogy nem akar családi botrányt ebből és már elege van abból, hogy ezen kesergek. Vegyem ezt tanulópénznek, ha nem engedem, hogy ő kifizesse.

Mit tegyek? Mit tennétek?


(Ja, Józsi a nyaralást is jól elrontotta, de ez már csak mellékes...)



2022. aug. 9. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek? Mit tennétek?

Vegyem ezt tanulópénznek, ha nem engedem, hogy ő kifizesse." - a barátnődnek teljesen igaza van. Mást nem nagyon tehetsz. Én vennék egy nagy levegőt és elengedném a dolgot.

2022. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Cool story bro.
2022. aug. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet kérni részletfizetést a szolgáltatótól, ha szorultabb helyzetbe vagytok. Ami nem jó, de azért mégsem kell egyben ekkora összeget kifizetni. A dolog egyik része ez.


A másik része pedig teljesen mindegy ki mint mond, ki kell fizettetni azzal aki a kárt okozta. Ha tagadja és nem fizeti ki akkor nem mondom, hogy jelentsd el, mert sajnos nem fognak tudni vele mit kezdeni, mert nincs rá bizonyíték, viszont az már 100%, hogy a helyedben soha többet nem engedném be a házamba.


Le van tojva a családi konfliktus, ne más mocskos hülyeségei miatt szívjatok már.

2022. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!