Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gazdag emberek boldogtalansága...

Gazdag emberek boldogtalansága vagy csórók boldogsága a nagyobb kamu?

Figyelt kérdés

2022. aug. 11. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Egyik sem.

Rengeteg boldogtalan gazdag ember van.

És szegényen is lehet valaki boldog.

2022. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

A gazdagok egy bizonyos manikaösszeg után már nem boldogok, mert mindenük megvan.

A szegények azért lehetnek talán boldogabbak, mert jobban megy az összefogás köztük, jobban tudnak a kevés dolognak is örülni.

2022. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Én csóró vagyok és boldog. Ha gazdag lennék is boldog lennék. Nem azért mert sok pénzem lenne, hanem mert van egy férjem, aki szeret és én is őt, és van egy kutyánk aki szintén az életem értelme. Nem a pénztől függ, legalábbis nekem. Persze örülnék neki ha gazdag lehetnék, de ha nem lenne senki aki fontos nekem, ha magányos lennék, akkor nem lennék boldog, és ez szintén nem függ attól, hogy mennyi pénzem van.
2022. aug. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Csak sajnálni tudom azt, aki annyira sekélyes hogy a rendelkezésére álló pénz mennyisége határozza meg a boldogságát.

Tudom hogy nehéz elképzelni, de vannak ennél pár fokkal értelmesebb emberek is, akik nem a pénztárcájuk vastagsága alapján határozzák meg önmagukat meg az életüket.

2022. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
egészségtelen emberek boldogsága a legnagyobb kamu
2022. aug. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek az előttem szólókkal, ez nagyon összetett dolog. Viszont az tagadhatatlan, hogy van egy olyan szintje az anyagiaknak, ahol az ember már komfortosan tud élni, nem kell aggódnia, ha elromlik a mosógép és tömetni kell a fogát. De ez is inkább csak elégedettség, nem feltétlenül boldogság. Másrészről lehet, hogy valaki csóró, de pont annyira letojja a holnapot, annyira a mának él, hogy éppenséggel nem is zavarja, hogy mondjuk kiesik egy foga. Így is lehet élni.

Megmondom őszintén engem nyomasztana, ha nagyon gazdag lennék. És itt most a milliárdos szintű gazdagságra gondolok. Ha csak kokóznék meg kurváznk belőle az Adrián, mint honatyáink akkor folyamatosan az az érzés nyomasztana, hogy elpazarolok valamit, amivel jobbá tehetném a világot, még ha csak egy kicsit is. Persze az a kérdés, hogy mivel lehetne jobbá tenni.

2022. aug. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Azt azért nagyjából mindenki tudja, hogy mitől lenne boldog, mik az álmai. A szegények ezt nehezebben érik el, bár a gazdagoknak is lehetnek olyan álmai, ami még nekik is csak álom marad.

Arányaiban nézve a gazdagoknak sokkal nagyobb esélyük van a boldogságukat megtalálni, mert a szegényebbek a mindennapi élethez szükséges anyagiak előteremtésével vannak elfoglalva.

Szerintem a gazdagok boldogtalansága a nagyobb kamu. Arányaiban nézve persze.

2022. aug. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%
Az amikor a csórók próbálják ezzel vigasztalni magukat
2022. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%

#8

Te gazdag vagy? :)

2022. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

#9: Mi számít a te értékrendedben gazdagnak, és megmondom :)


#8

2022. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!