Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy hagyjam abba a halogatást?

Hogy hagyjam abba a halogatást?

Figyelt kérdés
Légyszi ne azt írd, hogy kezdd el csinálni amit kell, mert eddig elméletben én is eljutottam, ha csak ennyi lenne akkor már csinálnám...
2022. aug. 13. 21:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A halogatás okát lenne a legfontosabb megtalálnod, most nyilván ha banki ügyintézés akkor az az oka hogy macerás és mindneki utálja, de ha valami olyasmit halogatsz amiből neked is lenne hasznod, vagy legalább nem szívnád meg ha időben csinálnád akkor az oka az izgalmas.
2022. aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem a listázás sokat segített. Ha látom leírva a teendőimet, akkor valahogy valósabbá válnak, égetőbbé. Amilyen szar nekiállni, annyira jó utána pipálni a listán, és nagy elégedettséggel tölt el, ha aznap mindent sikerült kipipálni a listán. Plusz ugye akkor nem cseszek ki magammal, nem görgetem át másnapra, nem gyűlnek a feladatok.

Egyébként azt szoktam magamnak mantrázni, hogy mindent csak elkezdeni szar, ha már csinálja az ember, akkor nem is olyan szörnyű.

2022. aug. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj pozitívan gondolni arra amit meg kellene csinálnod, gondolja arra milyen előnyeid lesznek belőle..próbáld meg kicsit úgy gondolni rá hogy kedvet kapj hozzá hogy megcsináld
2022. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én a listázástól eltántorodok...

Ranezek és...kösz, inkább nem...

2022. aug. 13. 22:19
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, jobb ötletem sajnos nincs.
2022. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig, kezdd el csinálni. Nem akkor, mikor rohadtul nincs kedved hozzá, hanem amikor egy halvány gondolat megjelenik benned azzal kapcsolatban, hogy most akár nem is lenne rossz foglalkozni az adott dologgal.


A részfeladatokra bontás szintén segít.



Mindkettőnek az a lényege, hogy gyűjts egy kis sikerélményt és ne érezd a gondolattól is kimerülve magad.

2022. aug. 14. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A halogatás dupla szívás, mert nem végzed el, amit el kell és még rosszul is érzed magad miatta, mert ott van mindig s fejedben, hogy meg kéne csinálni.


Ha megcsinálod időben az meg kifejezetten jó érzés :)

2022. aug. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ha megcsinálom lesz helyette másik. 😃

Akkor meg már mindegy hogy ugyanaz-e vagy sem.

2022. aug. 14. 09:02
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó hát végülis ülhetsz is a hegy tövében és anélkül hogy haladnál bárhova :D de szerintem haladni jobb mint elpergetni az életed arra hogy még rossz érzés is hogy megint tartozol valahova valami megcsinálandóval
2022. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen rossz, de ha megcsinálom se lesz kevesebb, csak újabb jön.
2022. aug. 14. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!