Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek bunkóság volt...

Szerintetek bunkóság volt hogy nem adtam borravalót a benzinkúton? 9600 Ft-ért tankoltam és 10 ezrest adtam. A nő elvette a pénzt és nézett rám én pedig rá, majd megkérdezte, hogy szeretnék-e még valamit. Annyit mondtam, hogy csak a visszajárót.

Figyelt kérdés
Erre kétszer megrázta a fejét és fintorogva visszaadott 400 Ft-ot. Szerintetek tényleg bunkóság volt nem adni borravalót? Mert az egyik benzinkúton dolgozott barátnőm azt mondta, hogy rendkívül nagy bunkóság, viszont a mostani üzemanyagárak mellett én nem tudom megengedni magamnak hogy mindenfelé osztogassam a pénzemet!
2022. aug. 17. 20:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Hopppááá nagyon jól vissza szóltál neki, fintoroghat a banya, kasszás létére jó nagy paraszt.. Innen is puszilom
2022. aug. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőd sem a legélesebb kés... Mekkora bunkóság már, hogy tankolsz bemész fizetni és a semmire nem adsz egy random kasszásnak 400ft ot.

Adj még a ruhaboltban is, a teszkóban is, a pékségben is, navnál is, orvosnál is, gyógyszertárban is, itt is ott is...

Úgy látom a mai világban pont az lett "rendkívül nagy bunkóság" hogy elvárják az ingyen pénzt.

2022. aug. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálam pizzéria verte ki a biztosítékot.


1750 a pizza, 2000-et ütött be a terminálba fizetéshez.


Én mentem el érte, nem hozták házhoz, nem fogyasztottam helyben, nem volt kiszolgálás, semmi ami indokolta volna a +250 Forintot.


Tényleg vicc ez a mai világ. És nem a szaros 250 Forint, hanem hogy kérdés nélkül a semmire is elvárják.

2022. aug. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
ez durva, vállalkozó vagyok 25 éve, sokat tankolok szinte minden nap, még életemben nem adtam borravalót.
2022. aug. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen igazad van, nem kell borravalót adni a kúton, nonszensz....

Viszont szerintem nem azért vágta a fejeket, mert nem akartál borravalót adni, hanem amit az első mondott, hogy a nem köszönöm helyett ez volt a válaszod (ami egyébként jogos és oké válasz csak fura :D)

2022. aug. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Van egy termék, amit megveszel. Annak megvan a maga egzakt ára. Azt kell kifizetni. Ő meg nem tőled kapja a fizetését, hanem a munkáltatójától. Alapjában véve hülyeségnek tartom az "elvárt borravaló" rendszerét, ami pl. az éttermekben működik. Ha extrán elégedett vagyok a szolgáltatással, vagy simán csak jó arc az illető, általában a kis összegű visszajárót oda szoktam adni. De amit ő elvárt, azért még egy liter benzint tankolhattál volna.
2022. aug. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

15-ös:

Azt, hogy kérsz-e még valamit, azt a végösszeg közlése előtt szokták megkérdezni.

2022. aug. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

#17

Ez mondjuk jogos, igazad van.

2022. aug. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Elvette a pénzt,és utána kérdezte meg,hogy szeretnél-e még valamit.Ez nekem úgy hangzik,hogy "jó,most már mehetsz a p.csába ha nem kell más,a borravaló meg az enyém." Szóval hacsak nem tankoltak helyetted,vagy nem adtak plusz kiszolgálást ami indokolná a borravalót,akkor ne foglalkozz vele.Az emberek könnyen hozzászoknak a jóhoz,de a borravaló csak adható,nem kötelező.
2022. aug. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően ellenzem ezt a kvázi kötelező borravalósdit.

Igen, az éttermekben is.

Igen, tudom, sok helyen arcpirítóan keveset fizetnek a pincéreknek, mondván: majd a borravaló az övé lesz. De ez egy alapvetően elrontott rendszer. A vételárnak tartalmaznia kéne minden költséget, beleértve a bérköltséget is. Ha ez nincs így, akkor hibás az árképzés. (Közgazdaságtan, Mikroökonómia I.) Főleg, hogy a legtöbb étteremben íratlan szabály, hogy a borravaló legalább 10% kell, hogy legyen.

Igen, lehet azzal is érvelni, hogy ezzel a minőségi munkavégzést háláljuk meg. Ezzel kapcsolatosan két dolgot jegyeznék meg:

1. Legyen. De akkor az ne legyen elvárt, és azért járjon, ami tényleg ad valami pluszt. Azért, mert valaki az előírt feladatát elvégzi, az alapvető elvárás, és nem olyasmi, amiért extra pénz járna neki.

2. Rohadtul igazságtalan, hogy bizonyos munkakörökben ez rendszeres dolog, máshol meg nem létezik, és esetleg a munka jellegéből adódóan nem is létezhet. Ha mondjuk én irodista vagyok egy közintézményben, nekem sem adnának a munkatársak, és az ügyfelek borravalót, amiért elintézem a problémájukat, amiért jöttek. Ha utcaseprő vagyok, akkor sem adnak "borravalót" azért, mert elsöpröm a szemetet a házuk elől. Sőt, ha tanár vagyok, akkor sem adnak "borravalót", csak mert megtanítottam a gyereket másodfokú egyenletet megoldani.

Ettől függetlenül ha tényleg elégedett vagyok egy szolgáltatással, akkor pártíz, vagy egykét száz forint visszajárót nem szoktam visszakérni. De hozzátenném, a többség így is ragaszkodik hozzá, hogy visszaadja.

A válaszod meg lehet, hogy némileg nyers volt... de jogos. Fizetés után neki kérés nélkül oda kellett volna adnia a visszajárót.

2022. aug. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!