Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek bunkóság volt...

Szerintetek bunkóság volt hogy nem adtam borravalót a benzinkúton? 9600 Ft-ért tankoltam és 10 ezrest adtam. A nő elvette a pénzt és nézett rám én pedig rá, majd megkérdezte, hogy szeretnék-e még valamit. Annyit mondtam, hogy csak a visszajárót.

Figyelt kérdés
Erre kétszer megrázta a fejét és fintorogva visszaadott 400 Ft-ot. Szerintetek tényleg bunkóság volt nem adni borravalót? Mert az egyik benzinkúton dolgozott barátnőm azt mondta, hogy rendkívül nagy bunkóság, viszont a mostani üzemanyagárak mellett én nem tudom megengedni magamnak hogy mindenfelé osztogassam a pénzemet!
2022. aug. 17. 20:46
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a 20-as válaszolóval.

Főleg a vendéglátásban és a futároknál a borravaló csak elősegíti azt, hogy a munkáltatók alacsonyan tartsák a fizetéseket, hiszen "a fogyasztók majd kipótolják". Hát, én nem szeretnék senkinek ingyen pénzt adni, amiért elvégzi a munkáját. Megértem és sajnálom, ha keveset keres, de nem gondolom, hogy kvázi azért, mert kihozza a csomagot vagy az étteremben a rendelést, járna neki plusz pénz. Más dolog, ha pl. a futár nagyon segítőkész és pl. felviszi az ajtóig a csomagot, akkor is, ha csak a lépcsőházig lenne köteles vinni.

A taxisofőrökkel kapcsolatban ugyanígy vélekedem. Azért, hogy elvisz A-ból B-be, nem jár plusz juttatás, mert ez a munkája. (Nyilván azért 10-20 forintokat nem kérek vissza.) Olyan viszont már volt, hogy a kórházból taxival mentünk haza anyukámmal, én fekvőgipszben voltam, mankót viszont nem tudtunk még szerezni, így a taxis egészen az ajtóinkig kísért úgy, hogy egyik oldalról anyukám, másik oldalról pedig ő fogott, én meg "ugrálva" mentem. Neki adtunk jattot, mert szó nélkül megtett olyat is, ami nem volt a kötelessége, és nagyon emberi módon megkérdezte, tud-e még segíteni valamiben. Ilyen esetekben szívesen adok. De nem hiszem, hogy fodrászoknak, kozmetikusoknak "csak mert így szokás" -alapon kellene tömködnöm a zsebét. Attól, hogy valamit megszoktunk, még felül lehet vizsgálni és rájönni, hogy gyakorlatilag teljesen indokolatlan és esetleges (hiszen egyes szakmák képviselői kapnak, mások nem). Nagyon sok pénzt el lehet szórni így. És igen, én keveset keresek, emiatt nekem pár száz forint is sokat számít. Szerencsére eddig senki nem várta el tőlem nyíltan, hogy jattoljak.

2022. aug. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!