Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket zavar ha egy ember...

Titeket zavar ha egy ember túl egyenes?

Figyelt kérdés

Ha mindig nyíltan és egyenesen elmondja amit gondol akkor is ha másokat megbánt vele (persze nem direkt bántasnak mondja, csak nem zavartattja magát)

Persze, mindenki azt mondja, hogy igen szereti, ha valaki nagyon egyenes, de ha valami olyat mond ami nem tetszik mindnekinek, már egyből fordul a kocka.

Szóval csak őszintén.



2022. aug. 18. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van Aspergeres a családban szval megszoktam :)
2022. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem ettől lesz valaki egyenes.

A kéretlen véleményeket senki sem szereti.

Ha valaki őszinte és akkor mond véleményt, ha kérdezik vagy odaillik azt szeretem. Azt is, ha következetes, nyílt lapokkal játszik, nem manipulál, világosak az elvei és céljai.


Azt viszont megvetem, ha valaki őszinteséggel burkolja a nyílt bunkóságot. Nem kell mindenkit kedvelni, akkor vele nem kell barátkozni. De ha senki nem kérdezi hogy áll szerinted Jucin a ruha, akkor nem kell beszólni, hogy szerinted szarul. Ha kérdezi, akkor oké. Persze akkor is lehet úgy hogy "nekem nem tetszik" vagy "a színe nem rossz, de ez a szabás előnytelen számodra, az a tegnapi sokkal jobban állt" stb.

2022. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Igen, engem zavar ha valaki őszinteségnek és egyenességnek álcázva bunkózik és mindenféle önreflexió nélkül kimond mindent, ugyanis egy egészséges mentalitású ember kb megtanul disztingválni, mire általános iskola felsőbe kerül, azaz tízéves korára.
2022. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki akkor egyenes, amikor kérdezik, az jó, de azt is úgy, hogy nem sértő szavakkal mondja. Persze, lehet az ember ingerült, de alapvetően szitkok nélkül is lehet normálisan közölni valamit a másikkal.
2022. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, én jobban kedvelem azokat az embereket, akiknek van önkontrollja a saját beszélőkéjük felett és érzik, hogy minek van és minek nincs helye. Intelligencia kérdése.
2022. aug. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
100%
Én értékelem. Megjegyzendő, hogy egyenes nem egyenlő bunkó és kéretlenül más életébe belepofázó.
2022. aug. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Az őszinteség jó tulajdonság, de akik állandóan és indokolatlanul gorombáskodnak másokkal, azok általában csak mentségként mondják ezt a saját butaságukra és/vagy rosszindulatukra, ahogy előttem is írták.
2022. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyik kedvenc tulajdonságom. Mennyivel előrébb lennénk ha mindenki így kommunikálna... Rühellem a játszmázást, célózgatást, és kertelést, csak a félreértés meg a csalódás van belőle.
2022. aug. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Van egy szent, vallásos munkatársam, na az ilyen... Ő hibázhat, a másikat szereti beégetni, ő mindent elrendez, elintéz maga körül, hogy ne legyen bántódása, a másikat meg jól megszívatja.
2022. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!