Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet egy nárcisztikusn...

Hogyan lehet egy nárcisztikusnak vissza vágni?

Figyelt kérdés
Állítólag ők is önbizalom hiányban szenvednek, csak ezt jol leplezik. Vajon ez igaz? Hogy lehet elérni, hogy magukba nézzenek? Hogy ők is érezzék ugyanazt amit másoknak okoznak? Egyáltalán meg lehet őket bántani? Mármint úgy, hogy ne az egójukat, hanem úgy lelkileg amitől egy kicsit tényleg át értékelik magukat...

2022. aug. 18. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Az hogy a zillető nárcisztikus az valid diagnózis amit szakember állított fel vagy megint csak divatból rákenjük mindenkire? Aki valóban nárcisztikus azt kb bármivel meg tudod bántani, cska nem fogja kommunikálni feléd, hogy fontos volt neki amit mondtál...
2022. aug. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
A legkisebb személyeskedés, bántás, kulsejukre való megjegyzés hónapokra kikesziti őket
2022. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Most őszintén, mi értelme?

Bármivel meg tudod bántani, talán titkolni fogja, talán nem, de nem fogja a tette és a te tetted közötti összefüggést meglátni, tehát nem fogja a tanulságot levonni, pedig neked pont ez lenne a vágyad, ha jól értem.


Egy nárcisztikus személy elég nehezen változik, hiszen ez egy személyiségzavar. Már ha diagnosztizált betegről beszélünk, nem egy dobált fogalomról.


Én azt tenném, ill. tettem ilyen esetben, hogy lezárom, ill. minimálisra korlátozom vele a kapcsolatot. Őt nem tudod megváltoztatni, de magadat meg tudod védeni. Ne várd, hogy fából vaskarika legyen!


Amúgy nekem erről az ugrik be, hogy ilyen kérdés akkor merül fel, ha két nárcisztikus találkozik. :D

2022. aug. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Egy nárcisztikussal nem tudsz mit kezdeni, mindent felhasznál ellened. Soha nem fog magába nézni, ezek beteg emberek. Esetleg azzal tudod őt bosszantani/untatni, ha elkezdesz neki dícsérni egy harmadik embert. Neked ez nem fáj, mert egészséges vagy, de ő nem bírja elviselni, hogy mást kell imádni, azt akarja, hogy őt tömjénezd, vagy méginkább téged lenyomni. De ettől se fog semennyire se magába nézni, csak unottan arrébbáll és más játékszert keres magának majd.
2022. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

#4 még azt sem, mert akkor abban is a hibát keresi, és akkor őt azzal, ill. téged gúnyol, hogy milyen ember szimpatikus neked.


Egy dologgal lehet bosszantani, ha levegőnek nézed, akármit mond, a max reakciód az, hogy ühüm.


De mondom, két nárcisztikus találkozik. :D

2022. aug. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Nos, én jelenlegi munkahelyemen ismét összefutottam egy nárcisztikus idiótával. Kereste is rajtam kitartóan a fogást és kapta a magas labdákat, amit nem bírt a mérhetetlen egoja és végül összevesztünk, addig provokált. Egy ideig játszotta az áldozatot. Ő szépen eljátszotta az összes nagyjelenetét, mire én elkezdtem levegőnek nézni, nemis köszönök neki. Vagy ha reagálok valamire, csak nagyonröviden és kimérten. Azóta kussban van. Meg van sértődve és látom hogy utál, de leszarom. Anyjával szórakozzon, úgy vagyok vele.
2022. aug. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Úgy kell bánni, mint egy trollal: nem szabad etetni, vagyis nem kell vele foglalkozni, mintha ott sem lenne. Ha muszáj, mert pl. munkatárs, akkor csak a munkával kapcsolatos legszükségesebb kommunikációt kell tartani, semmi jópofi, mert akkor egyből kezdődik elölről.

Akkor tolja, ha látja, hogy van remény, ha következetes vagy, akkor nincs remény, akkor kevésbé szívsz.

2022. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Mindenhonnan letiltod.
2022. aug. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nemtudsz, mert nincs érzelmük.
2022. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!