Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a nárcisztikus vissza...

Ha a nárcisztikus vissza akarja szerezni az áldozatát, meddig képes a pozitív szerepjátszásra komolyabb visszaesések nélkül?

Figyelt kérdés

2019. júl. 5. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Két-három hónap max. Nekem ez a tapasztalatom.
2019. júl. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kötődött hozzá, akár évekig is próbálkozhat.
2019. júl. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A próbálkozás az egy dolog, de a nárcisztikus nem bírja ki komolyabb dührohamok és az áldozat érzelmi kiszipolyozása nélkül huzamosabb ideig, hiszen kell neki az "anyag". Viszont nem tudom, meddig bírja, ha komolyan fennáll a veszélye, hogy elveszítse az áldozatát. Gondolom, hogy aki amúgy naponta szemétkedett, annak óriási erőket kell mozgósítania, hogy kedves legyen. Meddig bírhatja ezt?
2019. júl. 6. 12:13
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Amig ismet a markàban nem érzi a masikat. Amihez annyi is elég pl hogy felajànl valamit amit az àldozat elfogad pl segit megjavitani ezt azt vagy invitàl vmire. Ennyi màr eleg ahhoz hogy ezekkel visszaéljen es ellened forditsa. Azaz direkt nem megy el segiteni hogy rosszul erezd nagad megszegett igeret miatt mert vàrtad, vagy pont eleg erzelmi zsarolashoz es jön azzal hogy bezzeg ö milyen kedves veled es te vagy aki kiforgatja a szavait vagy figyelembe sem veszed öt.


Szoval ha megvan az a pont hohy visszaelhet barmivel es vàrod öt es a "markàban" vagy a multbeli àltala vélt sérelmek ürügyen màr azonnal vissza is élhet vele.

2019. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Kb addig kedvesek amig mézesmadzagot huzol elöttük el hogy megkaphatnak. Azaz reményt tartasz bennük. Aztàn kezdik a lépéseket. Meghiv vmire. Es màr a jatekszere is lettél onnanstol hogy igent mondtàl.Lsd amit fentebb irtam
2019. júl. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Aki valóban nárcisztikus, annál előbb-utóbb ez kiütközik, hosszútávon nem lehet ezt játszani. Ideig-óriág tud pozitív szerepet játszani, de ha látja, hogy a másik félt ez hidegen hagyja, akkor eszeveszett lesz és jön a másik hibáztatása, lehordása, hogy "ő mennyi mindent megtett,mégis semmibe lett véve". Mert ugye megjátszotta kemény energiával, hogy ő milyen jó,aztán ennek semmi eredménye nem lett, ezt csak úgy tudja feldolgozni, ha végén jól lehordhatja a másikat.


Viszont nem mindenki nárcisztikus, aki annak látszik, illetve ennek is vannak fokozatai. Van aki határeset és képes a 'gyógyulásra'. Találkoztam már olyan férfival, aki nagyon egoista volt és mindenhogy próbált engem megszerezni, közben viszont sokat változott előnyére és nem csak megjátszotta, hanem valóban kedvesebb lett, aztán amikor én konkrétan elutasítottam, akkor ő ezt tudomásul vette és minden jót kívánt nekem és nem akart már rámerőltetni semmit. Jó ember lett belőle.

Sok nárcisztikus vonással rendelkező ember egyszerűen csak éretlen, és csak fel kell nőniük, ez valakinek sikerül, valakinek nem.

2019. júl. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a volt feleségem volt az. Nem is részletezem, csak nagyvonalakban. Természetesen mindenért te vagy a hibás, amit az életében negatívként él meg. Legyen az elkésik a munkahelyéről, mert elaludt reggel. Te vagy ahibás, mert veled beszélgetett sokat tegnap este, szóval te tehetsz róla. Jól gondolod, ő döntése volt, mégis te viseled érte a felelősséget. Az ő szemében a férfi dolga minden, a lakhatás, a nyaralgatás, a jómód biztosítása, a szórakoztatás. Természetesen a másik fél örüljön, hogy ő vele van, mert hát ő egy tiszteletbeli nagyasszony (az én házamban ugye...), akit szeretni és tisztelni kell. Minden reggel bókolni kell(ene), negatív rossz nem történhet veletek. Folyamatos önbizalom tördelgetés, s természetesen okkal, mert nekik mindig van okuk mindenre. Lásd a fenti példám. Szóval a végén már csak azon kapod magad, adsz adsz adsz... mit kapsz? Semmit. Képes volt a mosógépbe bepakolni a rózsaszín ruháit, s otthagyta, hogy ha én mosni akarok akkor előtte kimosom az ővéit is. Mikor rendszeres lett, elborult az agyam, kidobáltam, de akkor jött a "szemét agresszív férfi" :) Lehetetlen vele egyről a kettőre jutni, mert minden de mindennek a kicsinyes önző lényéről kell szólnia. Amihez nem fűződik érdeke, az hidegen hagyja. Lehet halál eset, akármi, nem számít. Nincs józan ész, de magyarázata mindenre van. S a kérdésedre a válasz: Addig képes a pozitív dolgokra, amíg haszna van belőled. Te csak 1 vagy a számára, nem az egyetlen. Jön majd mikor manipulál, a végén már megkérdőjelezed a valóságot, s te azt fogod pozitívnak értékelni, ami vadidegen embertől alap. Lehet ez egy szimpla reggeli köszönés. Ami ezt táplálja az a saját maga után érzett gyűlölet, kivetíti magát te rád, te küzdj meg az ő szégyenérzetével. Ezt tudat alatt csinálják, segíteni nem lehet rajta. Türelmes ember voltam, 9 évig próbáltam, nem lehet.. A végén megőrülsz, nem lesz értelme.
2019. júl. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok eldőlt. Megint nagyon szemét lett :) valóban 2-3 hónapig bírta kisebb szemétkedésekkel, most már megint szörny.
2019. aug. 13. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!