Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kínaiak ezt élvezik?

A kínaiak ezt élvezik?

Figyelt kérdés
Miért esznek élve állatokat??? Ez nekik miért jó, mit élveznek ezen? Meg az csak egy dolog, bár az is eléggé unszimpatikus, hogy kutyát/macskát esznek de miért kell előtte halálra kínozni őket?? Mindent megesznek, ami mozog, patkánytól lezdve bármit... És csodálokznak a koronavíruson, meg azon, hogy majdnem megölték a negyed bolgyót...

2022. aug. 23. 11:38
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Meg maga az is gusztustalan, ahogy az állatokkal bánnak. Kitörik a teknős nyakát és "fincsi" leves csinálnak belőle...
2022. aug. 23. 11:39
 2/28 anonim ***** válasza:
62%
Az miért nem zavar ha csirkét/marhát/ disznót eszik valaki? Miért csak a kutya meg a macska zavar?
2022. aug. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
75%

Többször éltem kínában, és beutaztam az ország nagy részét. Soha nem láttam olyat, hogy valaki "élve enne" állatokat, sem azt, hogy kutyát macskát halálra kínoznának, vagy hogy bármit megennének. Biztosan vannak ilyen szűk, marginalizált néprétegek, de teljesen nevetséges így dehumanizálni őket. Kicsit szélesebb a spektruma annak amit elfogyasztanak, illetve az általunk is fogyasztott állatok nagyobb részét eszik meg, de szerintem ezzel nincs semmi probléma. Néhány információ és videódarab elterjedt neten, egy akkora országból aminek a lakossága Európa duplája, és az igazság harcosok rögtön akcióba lendülnek, mintha ezek elterjedt dolgok lennének. Nem azok, nyugi.


Kutyát pl egyszer sem láttam kínában étlapon, ellenben számos környező országban (DK-ázsia) igen, sőt Észak Koreában meg is kóstoltam, és finom volt. :D Utálj.

2022. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
64%

Nem esznek élve állatokat.

Igen, tudom, van olyan videó, ahol valami influenszer a kattintásért hülyeséget csinál. Az Amerikaiaknál is van ilyen, Európában is.

Nem nagyon esznek kutyát, macskát pedig szerintem maximum háborúk, éhínségek során ettek, de 45-ben Budapesten is megették az állatkert zebráit, szóval ez nem számít. A kutyaevés érdekes dolog, létezik, de ritka. Koreában, Japánban, Tajvanon és Kínában is dokumentált, de alapvetően soha sem volt fő ételforrás, egyszerűen azért, mert drága, és ott is őrzésre, társként használták a kutyát. Az elmúlt 4-5 évtizedben meg aztán pláne nem.

A koronavírust Kína kezelte a legsikeresebben, maradjunk ennyiben.


"Meg maga az is gusztustalan, ahogy az állatokkal bánnak. Kitörik a teknős nyakát és "fincsi" leves csinálnak belőle..."

Remélem vegán vagy, különben nevetséges amit mondasz.

2022. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%

Az európaiak meg élve főzik a homárt, élve eszik az osztrigát és kedvtelésből ingerelnek és ölnek meg állatokat (pl illegális állatviadalok vagy legális bikaviadal, stb).


Az emberek egy része országtól függetlenül szadista, és ezt könnyebb állatokon kiélni mert azt nem vagy kevésbé büntetik.

2022. aug. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
45%
Nem védem be a kínaiakat, de a negyed bolygó "megölésével" vitatkoznék, mert a covid 0,2% halálozási rátájú, ráadásul már rég köztudott, hogy a Vuhani denevér helyett a Vuhani virológiai laborból származik.
2022. aug. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
61%

jajjistenem.... valaki megint megnézett egy fake tiktok videót, és extrapolál az összesoppolt kamuból..


LOL

2022. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
71%
Gondlom itt még senki nem hallott a hírhedt kutyahús fesztiválról amit a PETA sokéve próbál betilttatni.
2022. aug. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%
8: nem tudom, mire célzol, de Koreában se a házikedvenceket eszik, hanem ÉTKEZÉSI CÉLRA tenyésztett kutyákat. Ugynaúgy, ahogy nálunk a disznót, juhot, marhát ....
2022. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Azok az “étkezési célra” tenyésztett állatok is ugyanúgy érző lények..
2022. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!