Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha amint azt...

Mit csináljak, ha amint azt hiszik nem hallom őket, már furcsa hangszínben beszélnek rólam (családom, és más idős emberek)?

Figyelt kérdés

Még csak nem is világmegváltó dolgokról van szó, hanem sima egyszerű hétköznapi dolgokban ilyen őszintétlen viselkedések történnek.


Tehát hétköznapi párbeszéd folyik valamiről, de velem szemben tök más az illető, mint amikor azt hiszi nem hallom. Elég kiábrándító. Úgy érzem csak érdekből mutat felém pozitív arcot, mert most épp a segítségemre van szorulva. Nem igazán tudom ezt hová tenni. Ugyanez az idősebb családtagokkal, meg idősebb szomszéd nénivel.


Szomszéd néni konkrétan szinte az orrom előtt kezdte el mesélni valakinek, milyen módszerekkel éri el, hogy ezt meg azt csináljam, segítsek neki, de ne sértődjek meg, ne tűnjön úgy, mintha nekem dirigálna. Velem szemben eddig mindig maximálisan tisztelettudó volt, és kedves, szívesen segítettem is neki, sőt közel éreztem magamhoz, de most ez teljesen ledöbbentett. Nem csak ez, hanem amilyen hangnemben mondta, csalódás volt. Most az egyszer kértem tőle segítséget, mert annyiszor felajánlotta hogy ad kölcsön kerti szerszámokat, és teljesen fellelkesítette a dolog, konkrétan odajött és minden kapavágásnál dirigált, ő is érezte hogy rohadt idegesítő lehet, mert állandóan ezzel viccelődött, aztán kicsit távolabb ment, és elkezdett ilyeneket mondani valakinek, hogy hogy manipulál engem. Na mondom magamban, jól van! Sosem értettem miért nem látogatja a saját lánya ezt a szegény ártatlan asszonyt. Szerintetek sértődékeny vagyok, vagy jogos?



2022. aug. 29. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni jó dolog és te nem csináltál semmit rosszul. Az öregasszonynak nincs hatalma feletted. Ha nincs kedved ezek után segíteni neki, az is teljesen rendben van, ne tedd. Ha olyan embernek segítesz, aki udvarias volt veled, az nem irányított téged, hanem csak betartott bizonyos szociális normákat.
2022. aug. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Velem ilyen súlyos dolgok nem történnek, de néha beszélnek rólam, mikor nem vagyok ott és azt hiszik, hogy nem hallom. Ilyenkor mindig odakiabálok messziről, hogy "hallom ám! Fülem, mint a sasé, szemem, mint a nyúlé!"
2022. aug. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vidd át neki a szerszámot, köszönd meg neki, és mondd meg, hogy mit hallottál, nagyon csalódtál benne, és ezentúl keressen mást, akitől szívességet kérhet, te sem fogsz többet szerszámot kérni tőle, mert megveszed inkább. Elég a köszönőviszonyra redukálni a "kapcsolatot".
2022. aug. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a viselkedést hívják kétszínűnek, és sajnos elég gyakori. Ilyenkor mindig ahhoz kell tartanod magad amit hallottál, nem ahhoz amit neked mondott. Jelen esetben add vissza neki a szerszámot és közöld hogy mindent hallottál, nem segítesz többet. Meg se várd a válaszát csak köszönj el és menj haza, mert valószínűleg megpróbálná előadni hogy csak te értetted félre, és a végén el is hinnéd neki.
2022. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!