Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kezd el azonnal támadóan...

Miért kezd el azonnal támadóan, lesújtóan veszekedni velem édesanyám, ha a lakásomról kezdek el vele beszélgeni?

Figyelt kérdés

Tényleg ahányszor megemítem, hogy a lakásom nem jó nekem, sosem kellett, és mindig csak a baj volt vele, sosem szerettem volna még csak a környékre sem menni, tényleg sosem akartam azt a lakásomnak tudni, és csak a megoldást próbálom rá megtalálni, hogy ne legyek ott mert komolyan rosszul érzem/éreztem ott mindig is magam, idegen környék, unszimpatizáns emberekkel, stb, stb... számomra 0 db jó tulajdonsággal rendelkezik, így biztos nem kell nekem... csak a bajt hozza mindig rám.. nagyon rossz dolgok történnek ott, és csak azt súgja nap mint nap a fejemben a hely, hogy "menj el innen, menj el innen..." és tényleg hallom itt ezt a belső súgó hangot...

Szóval csak rám lett erőltetve, sakkba lettem szorítva vele.. Pedig könnyen, és logikusan megoldható lenne a változtatás, a váltás, de ő mindig, de tényleg mindig nagyon furcsán, és érthetetlenül felháborodttan, elkezd velem vitatkozni, bántani engem, furcsa és gyanús lesz a modora, a viselkedése, a hozzáállása, és cseppet sem érti meg, cseppet sem akarja felfogni, megoldani a problémákat, sőt még több problémát hoz fel, zaklat ezekkel akkor... tényleg nagyon rossz, és értehetlen az egész számomra...


Szóval rettentően rossz döntés volt az, hogy megvettük, és szerintem csalással, és átveréssel lett rámkényszerítve az a kis lakás...


Miért viselkedik így ha felhozom a témát?

Rettentő bántó módon erőszakolja rám...

Pedig ha valaki, ő a költözés mestere, hisz ez már a 14. Lakás ahol élek 36 évesen, mégsem bírom felfogatni vele, hogy én amióta megláttam azt a helyet, menekülnék előle, rémálmaimban sem kívánnám...

És nem engedi hogy bármi lépést tegyek, pedig tényleg halálérzetem van abban a lakásban, legtöbbször csak a fejemre húzom a takarómat, és reménykedem benne hogy vége lesz.. még ha át is jön, ez a reakcióm volt sokszor... pedig én abs nem vagyok ilyen, mindig, mindent, és mindenkit szeretek, csak a szeretet, és boldogság vezérel...

De itt ilyen leszek, ezt hozza ki belőlem a hely "szelleme", vagy mi is az...

De borzasztó, nagyon rossz érzés mikor kénytelen vagyok bemenni, és csak elterelem a figyelmem a nagy tévémmel, és mikor a valóságot nézem, nem, nem bírom el, inkább elvállaltam 3-4 munkahelyet is, valamelyik 24-48-as, néha 36-36-os, csak hogy ne ott legyek (többnyire egyedül...).

Ja, és lényeg, én eléggé társasági ember ("voltam"), mindig szerettem barátokkal lenni, kapcsolatokat kialakítani, fejleszteni, barátnőzni, és tényleg jó is vagyok benne, engem mindenki kedvelni szokott tényleg.

De mióta (6 éve) oda lettem költöztetve, egyszerűen eltlvesztettem az összes barátomat, a csajom is elhagyott, és megdöbbentő, konkrétan 1 db új kapcsolatom sem alakult ki így a 6-7 év alatt. Ez még most sem hiszem el. Ez biztos hogy nem én vagyok. Nem létezhet ez... ezek mindig a lételemeim voltak.


Mi lehet az oka anyám teljesen ellenszenves viselkedésének a témával kapcsolatban, minden más dologgal olyan mint volt kb, csak ez azonnal kihozza belőle azt a szőrnyen rossz hozzáállását, negatívitását...


Ha átjön, egyből ahogy belép, mindig, mindig ugyan azokat a tragédiákat sorolja, "mi ez a rettentő bűz itt? (Wc csatorna szag, megoldhatatlan...) rettenetes ez a kupi (kb minden kitakarítva, helyre rakva, fogalmam sincs mire gondol, miről beszél, dobáljam ki a ruháimat, minek van ennyi ruhám, dobjuk ki a szőnyegem, rettentő ahogy kinéz(megoldhatatlan..)", és a többi, és a többi, de sorra sorra mindig ugyan azok a mondatok, mint aki előre készül ezekre a szídásokra... vagy igazábol mint akit megszállt valami démon... de tényleg...


Tényleg nem hittem volna hogy ilyen létezhet, vagy megtörténhetnek ilyenek, mindig szerető család voltunk, én jóban nevelkedtem...


Nem tudom mit tegyek, hova tegyem anyám viselkedését, mással, más témakörben sosem ilyen, nem láttam még ilyennek...


Mi lehet ez?

És mit kéne tennem?


Tanácstalan vagyok, így minden észrevételt, tanácsot, meglátást, megállapítást, észrevételt, hasonló tapasztalatot szívesen veszek.



2022. júl. 17. 03:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Add el, add nekik vissza a penzt es alberletbe mesz.
2022. júl. 17. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ej de hosszú. Válaszolok a kérdés alapján: rossz szülők, ne tartozz nekik!
2022. júl. 17. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt, miért kezdted el úgy érezni, hogy azon a helyen rossz dolgok történnek?
2022. júl. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Anyád nyilván úgy érzi, hogy élete nagy eredménye volt ez a lakás, amit te kaptál és nem érzi át a te szubjektív szempontjaidat. Sajnos a szülők sokszor elkövetik azt a hibát, hogy a saját ízlésüket és vágyaikat rávetítik a gyerekükre.
2022. júl. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg lemaradt a regényedből, ki vette a lakást és kinek a nevén van?

Ha a tiéden, gondolom tudod, hogy 18 éve felnőtt vagy és a lakás eladásához nem kell anya engedélye.

Ha nem a tiéd, akkor a munkabéredből mehetsz albérletbe és idővel veszel saját lakást.

A régi szőnyeg pedig megoldható probléma, kidobod és veszel újat. Ha nincs rá pénz, akármilyen a lakás, örülj, hogy van tető a fejed felett.

2022. júl. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, nem olvastam teljesen végig(mert indulnom kéne főzni...).


Szóval, a Te neveden van a lakás? Egyedül élsz benne? Ha ezekre igen a válasz, akkor szerintem 36 évesen nem kérdés, mihez kezdj vele. Most még jó pénzt is kapsz érte, hiszen egekben az ingatlanok ára.

2022. júl. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert hagyod, hogy elnyomjon. Állj ki magadért
2022. júl. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A sok rinyálás helyett írhattál volna tényeket is. A feléig bírtam elolvasni, bocs.


Tény:

Ki vette a lakást?

Kinek a pénzéből?

Ki a tulajdonos?

Mikor lett a nevére írva?

Egyedül élsz-e ott?

Mi a baja a lakásnak?

Eladható-e a lakás?

Milyen megoldások lehetnek a helyzet javítására?

Kötelező-e ehhez az anya beleegyezése?

Önálló vagy-e, magadat tartod-e fenn...

és még ezer, amire nem nagyon adtál konkrét választ, helyette ezerszer leírtad, hogy szemét anyukád rád erőszakolt egy lakást.

Szerintem gondold át, hogy milyen kérdések jöhetnek még szóba, és válaszold meg ezeket. Talán előrébb leszel vele mint a panaszáradattal.

2022. júl. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Gyámság alatt vagy?
2022. júl. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

18 éves kor felett nincs gyámság, másnak hívják.


Kérdező: ha eladod akkor azon sértődik meg.

Tényleg lehet hogy az a probléma, amit egyik válaszadó írt: "ő jót akart, sokat áldozott érte", tőled pedig megfoghatatlan dolgokat hall, negatívakat, "a hely szelleme", "sokminden történt itt", ezekkel meg nem tud mit kezdeni.

2022. júl. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!