Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rettentő kínos helyzetbe...

Rettentő kínos helyzetbe hozott a telefonálással kapcsolatos nehézségem. Hogy lehet ezt legyőzni?

Figyelt kérdés

Ma egy hivatalos helyre kellett betelefonálom, de rosszul indítottam a mondatot, és ezt a hibát nem tudtam nyökögés nélkül kijavítani. A nyökögés megijesztett, és folytattam. Végül totál kétségbeesetten kinyomtam. A nő most biztosan idiótának tart, és teljesen jogosan.

Hogy lehet ezt legyőzni?

Egy e-mail megírása nem okozott volna gondot, de sürgős lett volna. Szóban pedig - különösen telefonban - nehézséget okoz. Introvertált vagyok, de ennek eddig nem láttam kárát, nagyon is meg voltam vele békélve.

Most borzalmasan érzem magam, legszívesebben elsüllyednék. Vissza már nem hívhatom, nyilván. Viszont a jövőben szeretnék ezen javítani.



2022. aug. 31. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretek telefonálni, mert introvertált vagyok. Direkt bele szoktam magam kényszeríteni ilyen helyzetekbe, hogy gyakoroljam. Kaját telefonon rendelek, akkor is ha lehet online is; ha felhívnak a közvéleménykutatók mindig válaszolgatok nekik. Igyekszem minden nem fontos, de telefonon intézhető dolgot telefonon intézni.

De hogy kicsit lelket is öntsek beléd: ma én is véletlenül félremondtam egy szót a futárnak akivel telefonáltam. De inkább utána mondtam tovább a dolgokat, had higyje hogy ő értette félre, nem én vagyok teljesen beszédképtelen :D

2022. aug. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Előre elmondhattad volna magadnak, mit fogsz mondani.

Máskor tedd ezt.

2022. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi, egyes, igyekszem az ilyen helyzeteket majd előidézni. A pizzarendelés oké, avval boldogulok.

Most is elmondtam magamban, mit szeretnék, de mégsem sikerült azt mondani. A fogalmazással nincs problémám, csak a beszéddel. A spontaneitás a baj szerintem, dehát azt nem lehet gyakorolni.

2022. aug. 31. 13:06
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Velem is ez van, mindig emailt írok vagy személyesen megyek be ha sürgős. Kb 10 éve nem kellett telefonálnom.
2022. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
A legjobb tipp: írd le egy papírra, hogy mit akarsz mondani, aztán olvasd fel a telefonba.
2022. aug. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Én le szoktam írni egy papírra, amit mondani akarok.
2022. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Előre írd le mit szeretnél mondani és tartsd magad előtt.

Gyakorolni érdemes aztán majd rutinná válik.

2022. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem jó ötlet leírni és felolvasni, olvasás közben nem biztos, hogy természetesnek hangzik majd a beszéded, mert arra koncentrálsz majd, hogy hiba nélkül olvasd fel, szerintem ez nagyon nem jó praktika. Én inkább abban hiszek, hogy előtte hangosan saját magadnak mond el többször is, hogy mit szeretnél majd élesben a telefonba mondani, ami nyilván nem lesz szóról szóra ugyanaz, de nem is kell, a lényeg, hogy gördülékenyen és természetesen tudj beszélni. Én is tapasztalatból írtam a válaszom egyébként, mert nekem is nagyon nehezen megy a telefonálás. Illetve annyival jobb helyzetben vagyok, ha lehet ezt mondani, hogy rajtam nem hallatszik, hogy izgulok, de belül nagyon is érzem. Szóval mondhatni ügyesen beszélek telefonba (már), de totál lefáraszt, előtte gyomorgörcs, miegymás :D Kitartás! És nyugi, minden csoda három napig tart, az, hogy most veled történt egy ilyen kellemetlen eset, hamar feledésbe merül majd, próbáld meg te is elengedni :)
2022. aug. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Én felpontoztam mindenkit.

Elengedni most nehéz, állásügyben akartam egy hivatalos helyen információt szerezni, ráadásul helybelitől, ha nem is ismerős. Szóval még mindig ég a pofám, de reménykedem, hogy találkozott gázabbal is.

2022. aug. 31. 15:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Én amióta megtanultam szeretni magam, és már nem mardos az önutálat, sokkal jobb helyzetben vagyok. De ehhez fel kellett dolgoznom a gyerekkoromat. Ma már tudok folyékonyan beszélni telefonon, idegen emberekkel, de olyan dolgok még mindig nagyon zavarnak, ha tömeg van mondjuk a buszon, vagy máshol, vagy túl nagy a nyüzsgés, a városi zaj megőrít, szóval ilyen helyzetekből még mindig menekülök. De ha neked is önbizalom hiány miatt van ez, vagy gyerekkori trauma, érdemes lenne ezt feloldani magadban. Szóval a probléma gyökerét kellene megkeresni, és kezelni. Persze sokat segít, ha gyakorolsz, és ha minél többször megpróbálsz kilépni a komfortzónádból. Legyél magaddal mindig nagyon megértő, ha haragszol magadra, és szégyenkezel, az nagyon visszafog.
2022. aug. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!