Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A roszindulat párosulhat jó...

A roszindulat párosulhat jó cselekedettel?

Figyelt kérdés
Vannak emberek akik első látszatra jót tesznek, de emelett a háttérben roszat,gonoszságot is csinálnak ugyanazzal az emberrel. Nem értem, hogy mi a logika egy ilyen emberben, az egyik kezével segít, a másikkal rombol?

2022. szept. 2. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha valami konkrét esetet is írnál, de szerintem simán lehet. Lehet, hogy neki a rossz nem rossz, hanem ő így csinálja és eszébe sem jut, hogy a másiknak rosszul esik. Vagy megtanulta, hogy jót tenni az elvárás, ezért csinálja, de igazából inkább gonoszkodna.
2022. szept. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ilyen van. Mondjuk az erőszakos szeretet. Manipuláció.
2022. szept. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nárcisztikus emberekre, személyiségzavarra például jellemző, de a szociopatákra is. Velünk volt olyan, hogy csak azért segített nekünk, hogy ő ebben tetszeleghessen, hogy tőle függjünk, hogy hatalma legyen felettünk, hogy utána megalázhasson. Ez a perverziójuk. Ilyenektől nem szabad segítséget elfogadni, mert hatalmas árat fizetsz.
2022. szept. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Van egy vallásos munkatársam: na az pont ilyen...
2022. szept. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem védem ezt az illetőt akiről szó van, nem tudom mi a pontos eset, de így működik a társadalom, már gyerekként arra nevelnek minket, hogy nem szabad olyat mondani ami nem illendő, sokszor az emberből mégis kikívánkozik, így marad az, hogy az ember háta mögött mondunk rosszakat, de nem feltétlen vagyunk egymás ellenségei.
2022. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan egy ember akit előtte nem ismertem, jót tett velem, ( külföldön bajba kerültem anyagilag), majd ezután egy vallási szervezet nagyobb pénzügyi segítséget akart nyújtani, s ez az illető alámásott ( megpróbált alámásni) ezügyben, hogy én biztosan hazudok, csak pénzt kéregetek....persze Ázsiában 9000 km re az otthonomtól koldulok...mikor van otthonom és családom. És ez aki segített az elején, majd alámtett, egy felsőfokú végzetséggel rendelkező diplomata, megfelelő anyagi háttérrel.....nos szerintem ez gusztustalan, és értelmetlen, nincs logika benne, ha segít, miért akar rosszat nekem, ha rosszat akar, akkor meg miért segít? Én megért ha valaki bizalmatlan,de könyörgöm a Csendes Óceánra megyek kéregetni otthonról? És ráadásul nem kértem semmit, ő ajánlotta fel a segítségét, de ha tudom hogy ilyen gonosz, elkerülöm nagyívben....
2022. szept. 3. 01:33
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Felső pozícióban található a legtöbb pszichopata
2022. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!