Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nővérem megrántotta az...

A nővérem megrántotta az unokaöcsém haját. Túlzásba vitte a nevelést vagy helyesen cselekedett?

Figyelt kérdés

Másodjára szólt rá, hogy ne piszkálja a macskákat, nem jó nekik, de nem érdekelte. Az egyiknek a farkát, a másiknak a bajszát. Harmadjára a nővérem nem olyan erősen, hogy könyörtelenül fájjon, de ahhoz eléggé, hogy percnyi erősebb fájdalmat okozzon, meghúzta az unokaöcsém haját, aki erre sírni kezdett, és toporzékolva követelte, hogy miért csinálta. Mire a nővérem azt kérdezte: Nocsak, fájt? A macskának sem kevésbé, de bármelyik másik állatnak sem esne jobban.


Azt megfigyeltem már (viszonylag gyakran találkozunk), hogy nem szokott vele kiabálni, a hangját is ritkán emeli fel. Türelmes vele, szerintem nem is volt rá példa "csak úgy" példa, hogy kezet emelt rá, ha egyáltalán nem ez volt az első alkalom, hogy erőszakhoz folyamodott. Nem szóltam bele, nem az én gyerekem, mégis olyan rossz látvány volt. Nem volt ez túlzás, nem lehetett volna máshogy csinálnia, vagy pont ezzel csinált jót? Nekem nincs gyerekem, csak azt tudom, hogy ahogy anyu és apu felneveltek minket, azt szerintem jól csinálták, nem érzem rossznak, de hogy ilyen helyzetben a sajátommal mit tennék, nem tudom.


2021. dec. 23. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként nem veri, akkor ez teljesen jó volt mert arra akart vele rámutatni hogy milyen rossz ha valakinek fájdalmat okozunk feleslegesen. Ha nem minden vitát így old meg hogy megrángatja a gyereket, csak azt amikor a gyerek is gonoszkodott egy másik érző lénnyel, akkor arra jó hogy felfogja hogy ha másokat bánt az fáj, és talán megérti hogy neki is rosszul esik ha fájdalmat okoznak neki, ahogy a cicáknak is.
2021. dec. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól tette a nővéred. A gyerek nem értette meg szavakkal,hogy fáj ez a macskáknak mit kellett volna még tennie? Nem verte meg. Mi a probléma?
2021. dec. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Elég szomorú, hogy ezt nekünk kell neked elmagyarázni. Szerinted a macskának jó érzés, ha húzogatod valamijét csakúgy?
2021. dec. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem teljesen jó (én pofán is basztam volna a kölyköt, csak hogy érezze a törődést).
2021. dec. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!