Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Értelmesebbnek, okosabbnak,...

Értelmesebbnek, okosabbnak, intelligensebbnek tartod magad az átlagnál? Ha igen, miért? Mitől vagy "több", mint mások?

Figyelt kérdés
2022. szept. 7. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Ez egy teljesen természetes attitűd. Egy énvédő mechanizmus. Persze sokszor objektívan nézve valótlan ez a fajta énkép, de hát na, az ember sem magát, sem másokat nem tud objektívan szemlélni:D


Én magamat elsősorban az empátiámban tartom jobbnak másoknál. Úgy érzem jobban megértem mások érzelmeit, motivációit, emiatt sokkal kevésbé vagyok hajlamos haragudni másokra vagy elítélni őket.

Tudatosnak tartom magam az élet sok területén. Például büszke vagyok pénzügyi tudatosságomra. Napersze... úgy könnyű, hogy nincsenek kenyérgondjaim... a kevésből az okos sem jön ki jól...:D


Emellett úgy érzem reálisan, józanul gondolkodom (bár ki nem érzi így?:D), az értékítéletem alapos. Bár... ismétlem.. ki nem érzi így?:D

2022. szept. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert mint tudjuk, itt csak egyvalaki lehet ilyen kaliberű személy: Löllencs, a billencs.
2022. szept. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagnál nem, de sok mélysötét selejttől igen. Láttam olyat, aki a nevét nem tudta leírni...
2022. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos hiába vagyok intelligensebb másoknál, mivel nem tudok bánni a pénzzel, így a legsötétebb hülye is, akinek kiesik a kapanyél a szájából, jobban áll anyagilag, mint én. Vagyis hiába vagyok okos, mégiscsak hülye vagyok. Talán jobb lenne egy primitív nyolcosztályos tahó gyári munkásnak lenni, azok amúgy is sokkal boldogabbak és elégedettebbek.
2022. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Értelmesebbnek tartom magam.


Egyrészt machiavellista vagyok, ami részben azt jelenti hogy senkiben nem bízok, tehát kevesebb a valószínűsége annak, hogy kihasználnak, mint az átlag embert, aki vagy alapból kitárulkozik, vagy ha bizalmatlan, akkor csak egy szűk retegnek, de előbb-utóbb úgyis megteszi és ezen a ponton veszít. Hatalmas előnyöm van, hiszen a nagy csalódások elkerülnek, ráadásul kevesebb a valószínűsége annak, hogy kihasználnak.


A személyiségemet azonban az teszi igazán félelmetessé, hogy a fenti mellé művészlélek is társul, tehát elvontan gondolkodom, és az érzelmeket elég intenzíven tudom átadni, és átélni, annak ellenére, hogy nem azonosulok velük.


Emellé az önfejlesztés szerelmese vagyok, fanatikusan tanulok, az élet minden területén fejlesztem magam.

2022. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Ó szuper! :) Neked miben nyilvánul meg a művészlelked? Rajzolsz, festesz, zenélsz?

2022. szept. 7. 12:04
 7/8 anonim ***** válasza:

#6


Az irodalomban nyilvánul meg a művészi vénám. Verseket, novellákat tudok írni, jól tudom forgatni a szavakat.


A képzőművészet is lenyűgöz, bár ott csak szemlélődő vagyok, nem alkotó. Ezen felül, jó retorikai érzékkel is rendelkezem, nagyobb tömeg előtt hatásosan tudok beszélni.


Persze, rengeteget kell még gyakorolnom, de úgy látom, ezekhez van tehetségem.

2022. szept. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Én csak érzelmi intelligenciában vagyok több,de ez a mai világban inkább

átok mint áldás... :-(

2022. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!