Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megfigyeltétek már hogy...

Megfigyeltétek már hogy akinek magasabb a homloka az intelligensebb mint akinek nem? Vagy ez hülyeség?

Figyelt kérdés

2022. febr. 26. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Akkor én most egyre intelligensebb vagyok ahogy kopik a hajam?
2022. febr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Ebben van valami, de erről orvosnak kéne itt válaszolnia (én nem vagyok az).
2022. febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Ja, hülyeség.
2022. febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Hülyeség.
2022. febr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem feltétlenül hülyeség, bár én inkább úgy fogalmaznék, hogy vannak emberek, akiknek sokat elárul az értelmi szintjéről az arcuk. Tehát nem feltétlenül a homlok, hanem úgy egybe az egész arc.
2022. febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Maga az agy mérete nem egyenesen arányos azzal, hogy valaki milyen intelligens. Persze felmerül, hogy miféle intelligenciáról beszélünk. Van aki nagyon nagy lexikális tudással rendelkezik, van aki nagyon jól látja az összefüggéseket, valaki nagyon könnyen talál ki új dolgokat. Régebben a "frenológia" tudományát tartották forradalmi dolognak ahol a koponya paramétereiből próbáltak nagy dolgokat megállapítani, de a modern világban hamar cáfolták kb. minden állítását. Ha megnézel egy neandervölgyi koponyát annak nagyobb a térfogata mégsem volt olyan fejlett mint a mi agyunk. Jelen állás szerint azt hiszem az a konszenzus, hogy nagyrészt örököljük azt, hogy milyen okosak vagyunk (vagy lehetünk) de ezt akadályozhatja pl. a nevelés, oktatás és a környezetünk. Tehát a kutatások szerint nagyjából behatárolt az, hogy mennyire magas intellektust tudunk elérni, kérdés, hogy mennyire képes az agy felfejlődni miközben felnővünk. Tehát én állítom, hogy nem nincs összefüggés vagy nagyon minimális de ezt is kétlem. Remélem hasznos amit írtam és elnézést, ha pontatlanul írtam valamit, kérlek titeket, ha valaki jobban tudja javítson ki.
2022. febr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Hát ez nagyon nem igaz
2022. febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Várjuk, hogy melyik részével nem értesz egyet.
2022. febr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BringaManó ***** válasza:
félreérted, nyilván az eredeti kérdésre válaszolta ezt... :-)
2022. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Nah, a sok alacsony homlokú itt irigykedik a kommentekben. Igen, megfigyeltem ezt, nem kell óriási különbségekre gondolni, de okos lapos homlokúval még nem találkoztam.
2022. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!