Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt, hogy megelégedettséggel...

Volt, hogy megelégedettséggel töltött el, mikor valaki "megkapta az élettől, amit megérdemelt"?

Figyelt kérdés

Mikor láttad, hogy valaki túl sokat megenged magának, aztán az élet egyszer csak helyre teszi?


Vajon ez mennyire genyóság/rosszindulat, és mennyire csak sima igazságérzet? Pontozd!


0 - puszta rosszindulat


5 - ugyanannyira rosszindulat is mint amennyire igazságérzet megnyilvánulása


10 - pusztán az igazságérzet megnyilvánulása


2022. szept. 8. 19:43
 1/4 Metionin ***** válasza:
5. Volt ilyen, én magamtól általában nem szoktam rosszat kívánni senkinek de amikor valaki, aki korábban sokat bántott, lenézett vagy rosszindulatú volt velem, alaposan megszívja az életben, akkor nem tudok nem érezni egy kis kárörömöt.
2022. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én éppen most 16 órakor értesültem valakinek a halálhíréről (46 éves férfi,) aki elég igazságtalan volt velem a legrosszabb pillanatban.


Nem volt elég 3 évvel ezelőtt édesanyám halála, még goromba is volt hozzám ez az illető, amikor nem kellett volna...


Nem tudtam, hogy érezzek-e bármit is. Valamiféle kiüresedettséget talán. Szerencsére sikerült tisztázni még életében a dolgokat, de furcsa volt nagyon ez az érzés.


Mert korábban nem volt annyira kíméletlen. Türelmesebb volt egy szintén kritikus helyzetben, hagyta, hogy megoldódjanak dolgok.


Valószínűleg túl sokat dolgozott a szervezete, nem pihent. Magas vérnyomása lehetett és nem kezeltette megfelelően. Hát ez lehetett a kiváltó ok. Két napja távozott a földi életből.


Én két évvel idősebb vagyok és nő. Miért gondoljak rá úgy, hogy megérdemelte? Az ítélőszéket igy is, úgy is egyikünk sem kerüli el, ha odaátra megy. Tehát ez van most.

2022. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 20-at mondok, mert annak is tudok örülni, ha valaki tényleg megkapja azt amit valójában megérdemelt. (értsd pozitív értelemben)


29/F

2022. szept. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Katona Dius ***** válasza:
Akár pozitív akár negatív ertelemben,igen. En megelégedést érzek.
2022. szept. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!