Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az ember alapvetőe...

Szerintetek az ember alapvetően jó, vagy gonosz?

Figyelt kérdés
Létezik e ártatlanság kora? Szerintem durva hogy mindannyian úgy kezdjük az életünket hogy terhes nőket rugdosunk 😥
2022. szept. 9. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Semleges
2022. szept. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Az ember a mai magyar, XXI. sz.-ban lényegében egy gonosz kétlábon járó xargyár: nem több.
2022. szept. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Felháborító
2022. szept. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Az ember jó,de a társadalom gonosz.
2022. szept. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem rendkívül agresszív a fajunk. Szinte arra lettünk kódolva, hogy kiirtsuk a többi állatfajt. Gondolj bele, már a 3-4 éves kisgyerek is azzal szórakozik, hogy szanaszét gyilkolja a hangyákat, rovarokat... Míg az állatoknál sok olyan prédaállat van, amiből hiányzik mindenféle agresszió.
2022. szept. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig hittem, hogy jó, és a rosszaságok csak kisebb sumákságok, amikor is az ember tudja, hogy rosszat tett, nem is teszi gyakran vagy épp többé. És gondoltam, hogy a nagyon elvetemültekből, akik nem tudják, nem érzik, hogy rosszat tesznek, nem törekednek a jóra, azok ritka kivételek...

Hát azóta telnek múlnak az évek, sőt évtizedek, és egyre inkább látom, a bőrömön érzem, hogy nem, sajnos a többség halál természetesen tesz rosszat, tapos el másokat, mindenfajta megbánás nélkül. Csak a saját érdekét és hasznát nézi.


Nálam pl alap, hogy nem teszek olyat, amit ha más tenne, én is felháborodnék...

2022. szept. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Alapból minden ember alapvetően jó. Csak ez változhat, aminek az oka sok tényező lehet.
2022. szept. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van ez is az is. A kérdés merre billen jobban a mérleg.
2022. szept. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretnék hinni abban hogy az ember alapvetően jó természetű.

Mint ahogyan a Laar András is gondolja.

De az eszem inkább azt mondja hogy semleges jelenleg...

5-nek annyit, hogy nem jó alltalanositani hogy minden gyerek tépkedte a bogarakat.Én például nagyon jó szívű gyerek voltam és anyám szerint SOHA nem bántottam semmit ami mozgott, gyerekként.Még bogarakat sem.

Szerintem nyilvánvaló célunk az hogy jók legyünk mindennel szemben ami él.De ugye, nem ez a forgató könyv jelenleg.

Lehet addig fogunk itt szenvedni a világban, amíg meg nem tanuljuk a "leckét".

2022. szept. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Mivel sem a jót, sem a rosszat nem tudod minden kétséget kizáróan definiálni, így nincs alapvető álláspont sem.
2022. szept. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!