Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éltetek át extrém, már-már...

Éltetek át extrém, már-már hihetetlen zaklatást, lejáratást gonosz vagy pszichopata emberek által?

Figyelt kérdés

Értve úgy, hogy hosszú időn keresztül zajlik és nincs ellenszer ellene.Olyan dolgok történnek, amelyek által érinthetetlen.Nem követ el kimondott bűncselekményt, nem vonható felelősségre, törvényes keretek közt tapossa el egy ember méltóságát.

Akinek volt hasonlóban része hogy jutott túl ezen, hogy sikerült lezárnia az ügyet, milyen úton módon szabadult meg a zaklatójától?



2022. szept. 3. 20:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Volt olyan, hogy egy kisebb csoport éveken keresztül rám volt szállva, évekkel később is hülyeségeken csámcsogott, amit rólam talált ki, engem spyolt a közösségi oldalakon és azt lesegette, hogy mit csinálok.


Gólyaként balhéztam velük össze, röviden az ottani közösségi élet magjaként le akartak uralni, mint a gólyák többségét én meg elküldtem őket a qrva anyjukba meg elmondtam őket pár dolognak az alapján, ahogy viselkedtek velem. Már rég nem oda jártam, de az ismerősöm, aki még ott tanult, mesélte, hogy mekkora nyomot hagytam az életükben.


Én csak jót röhögtem az egészen, szerintem baromi nevetséges, hogy valaki ennyire obsessed legyen. Ugyanakkor el is borzadtam azon, hogy évek távlatából nem bírnak ezen túllépni. Szörnyű lehet úgy élni, hogy ilyen szar ember vagy.

2022. szept. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Ja és persze amíg ott voltam, ellenem uszították a közösség nagy részét, a csapból is az folyt, hogy én milyen gáz dolgokat csináltam azokon az eseményeken, amiken ott sem voltam.
2022. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Igen, volt.Aztán tököt növesztettem és kiálltam magamért.
2022. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Neten igen. Mikor megtudtam hogy kiderült akkor fordult velem a világ és nagyon égtem, De megtanultam leszarni és előnyt kovácsolni abból ami kiderült rólam akkor. Végülis csak egy csinos fiatal nő vagyok, nem követtem el semmilyen fajta ártást vagy bűnt. :) ennek már lassan 3 éve. ugyanúgy mutatkozok közösségi médián, nem bújkálok az utcán és szarok mindenki véleményére!


26/n

Szilvi

2022. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, ez sajnos pontosan így működik...gyerekes módon, gyerekes eszközökkel, de nagyon hatásos tud lenni hosszú távon. Összefognak többen egy ember ellen, aki egyedül van és tehetetlen. Úgy könnyű elbánni bárkivel.És megvannak a módszereik.Az emberek nagy része pedig nagyon naiv, minden mocskot elhisznek amit eléjük tesznek, ahelyett hogy saját maguk győződnének meg az igazságról.
2022. szept. 3. 20:17
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk mikor kiderült aminek ki kellett, pár napig nem tudtam hogyan tovább de aztán az élet ment és alakult tovább és megtanultam leszarni .


4 es voltam

2022. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Jelenleg is ebben vagyok. Nyolc hónapja tart.

A feljelentést hagyjuk, mert nem érnék vele semmit, a magyar rendőrség egy nagy nulla, meg egyébként is jogot tanulok, és ez még annak ellenére, hogy ilyen hosszú ideje zaklat még mindig nagyon kevés egy feljelentéshez. Folyamatos árprofilokon, fizetett telefonszámokon való irkálàs, nyilvános csoportokban kelti a rossz híremet/itt csak a családnevem van kisatírozva a szerkesztett screenshotjain, de aki ismer mindkettőnket az bőven tudja, hogy engem akar lejáratni/, ezen felül a megye székhelyen/ahol ismernek engem sokan/ szintén terjeszti a kamu dolgokat rólam, telebeszélte több haverom fejét is kamu dolgokkal rólam, akik már nem beszélnek velem emiatt, stb.

Amúgy ez az ember sárga lapos, papírja van róla, hogy nem normális. Pszichiáterhez jár. Ennek ellenére rólam terjeszteni azt, hogy elmebeteg vagyok.

Érdekes. Neki pedig nyolc általánosa van, én meg egyetemre járok, mert ő az általànost alig tudta befejezni, olyan hülye.

2022. szept. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sajnálok mindenkit, aki ilyenen megy keresztül. Az én zaklatásomnak egy autóbaleset vetett véget, meghalt a zaklatóm. De én már azon gondolkoztam, hogy külföldre költözöm, nevet változtatok és az ismerőseimmel is megszakítom a kapcsolatot. Képtelenség hosszú távon így élni.
2022. szept. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kérdés nem mostani, de hátha tudok segíteni annak, aki csak most olvassa.


Először is fontos megjegyezni, hogy nem kell mindenkit pszichopátiával diagnosztizálni, aki s*ggfej vagy bántott. Valójában kevés, mindössze 1% pszichopata él a társadalomban, ugyanakkor nem mindegyik van börtönben, sokan inkább politizálnak, ügyvédek, orvosok, tanult emberek, akik az intelligenciájuknak köszönhetően megtanultak beilleszkedni a társadalomba. Ettől még persze veszélyesek maradnak. Rendkívül ügyesen ki tudnak építeni maguknak egy stabil szociális hálót, hiszen kívülről legtöbbször csak annyit látni, hogy kedvesek, karizmatikusak, segítőkészek. Így kb. nullára csökken az esélyed arra, hogy időben elmenekülj. Én igazi, klinikai pszichopatával csak egyszer találkoztam (volt egy másik is, de ő inkább szociopata volt), és nem túlzok, ha azt írom, hogy a legszerényebb, legkedvesebb ember volt, akivel valaha találkoztam. Kedves, simogató hangja volt, áradt belőle a nyugalom, a megértés, a szentség. Egy valami viszont nem stimmelt, nem bírta, ha irányítják (a pszichopaták nem szeretik, ha mások irányítanak, ezt rengeteg szakirodalom megemlíti), és impulzív, gátlástalan volt. Nem éreznek bűntudatot, sem félelmet, ezért nagyon könnyen okoznak károkat. Anyagi, érzelmi, mentális károkat is. Ezért az emberekben való bizalom súlyosan megsérülhet. És viszonylag hosszú időben telik, mire felépülsz a károkból.

Én szerencsére nem töltöttem vele olyan hosszú időt, hogy tönkre tegye az életemet, de azért ejtett rajtam olyan mély és durva sebet, amit nem kevésbe idő után sikerült csak begyógyítanom.


Ezek azok a tanácsok, amiket érdemes megfogadni:

- semmi személyes infót nem szabad velük megosztani, mert felhasználhatják ellened.

- ha találkoztok, mindig legyen veled valaki, esetleg érdemes nagyobb társaságban találkozni

- tartsd távol magad tőlük, ha alkoholt isznak, akkor még impulzívabbak lehetnek, mint amilyenek valójában.

- tudom, hogy nehéz, de ne vedd magadra a szúró, fájó megjegyzéseiket, bármennyire hangzik meggyőzőnek, nincs valóságalapjuk, csak bántani akarnak.

- gyakran úgy bántanak, hogy észre sem veszed, mivel a beszólást becsomagolják egy szép történetbe vagy jó szándékba, ilyenkor érdemes támogatást kérni egy baráttól, pszichológustól.

- ha ellened fordították az ismerőseidet, akkor figyelmeztetni kell őket, hogy ők is potenciális áldozatokat, majd tovább lépni az életben és új emberekkel ismerkedni. Az igazi barátok, nem hagynak el, csak mert valaki ezt vagy azt mesélte rólad.

- súlyos esetben munkahelyet és baráti társaságot kell cserélni, vagy el kell költözni a városból, országból. Nem viccelek, bármikor és bárhogyan képesek elárulni, évekkel később is, ha alkalmuk adódik rá, rágalmazhatnak, bepiszkíthatják a karakteredet, ami miatt nem fogsz állást találni, és így tovább.


Jelek, amik által felismerhető egy pszichopata:

- sajnos az intelligens, nagyon magasan funkcionáló pszichopatát szinte lehetetlen felismerni (ők a legveszélyesebbek, direkt affektálnak, hogy érzelmesnek tűnjenek, empátiát színlelnek), de még ők is lelepleződhetnek

- túlságosan kedves, már-már negédes (egy pszichopata, aki profin viseli a maszkot már megtanulta, hogy a túl sok kedvesség gyanús lehet, ezért ők vissza vesznek belőle, de aki még csak most konstruálja a maszkot, az gyakran lehet émelyítően kedves).

- gátlástalan, mintha nem számítanának a következmények, az "itt és most-ban" él, nem érdeklik a szabályok

- a gyerekei viselkedészavarban szenvednek, mivel örökölték a pszichopátiés géneket. Ez nem mindig jelenti azt, hogy akinek így viselkednek a gyerekei az pszichopata, de annak a pszichopatának, akivel én találkoztam az 5 gyerekéből 2 antiszociálisan viselkedik (drogkereskedelem, impulzív viselkedés, neveletlenség), a másik három normális, ebből szépen látni hogy milyen arányban oszlanak meg és mekkora valószínűséggel öröklődnek át az utódokba a pszichopátiás gének.

- inkonzisztensek, vagyis kívülről nagyon kedvesek, ugyanakkor bármikor átgázolnak valakin egy egyszerű, hétköznapi helyzetben.

- túlságosan nyugodtak. A pszichopaták nem éreznek félelmet, bár a magasan funkcionálók megtanulták, hogy hogyan kell kimutatni a félelmet és az aggódást, de egy gyengébb pillanatban észrevehető, hogy nem félnek és nem stresszelnek. Egyáltalán.

2022. szept. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9


Dugulj már el. Sokkal több pszichopata van. Kb fele-fele arányban van pszichopata (tehát akinek nincs semmi lelkiismerete és nem érdekli az érzéseid) és nem pszichopata. Ezért szólt a világ mindig a jó és gonosz harcáról, mert a gonosznak is van ereje hisz a jó nem tudta lenyomni őt.

2023. jan. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!