Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Matekhoz értő és nem értő...

Matekhoz értő és nem értő emberek közt csak a lustaság a különbség?

Figyelt kérdés

Nem a nagyon magas szintű egyetemen oktatott szintűre gondolok.

Csak mondjuk az érettségi matek szintjét.


Ugye akik értik a matekot, ők mindig azt mondják hogy


"de hát itt minden teljesen logikus, mi a jó istent nem lehet ezen érteni???"


Viszont aki nem érti, ő meg azt mondja hogy ő tényleg nekiül és vért izzad hogy megértse az az állítólag egyszerű és logikus sémát, de mégsem megy.



2022. szept. 14. 21:10
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
5-ös ebben eggyet étrtek veled 100%-ban, mivel az általános suliban 1. Től 4.- ig átlagosan 4,5 ös eredményeim voltak matekból úgy, hogy itthon egyszerse tanultam, viszont aztán már jött a második szint 5. Től 9.ig, itt már nagyobb problémáim voltak nemcsak ebből a tantárgyból átlagosan hármasom vol matekból, aztán 9.ben elkezdett érdekelni az elektrotechnika és youtuben kezdem el róla tanulni és a teóriát se hanyagoltam viszont az megértésére szükségem volt egy teljes alapszintű matek tudásra és így elkeztem a matekot is rizsázni és jelenleg odáig jutottam, hogy tiszta ötösöm lett matekból első ossztályban középsulin.De ez mindenkinél változó hogy milyen módszerrel gondolkozik stb.
2022. szept. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 Darius- ***** válasza:
100%
Kedves 31-es. Tanitottam matekot elemiseknek par évig (nem volt diplomam belole, mert masbol van, de nem volt aki megtartsa, amugy kulfoldon élek). Sokszor kellett ismételgetni ujra és ujra az elozo évek feladatait, mert anélkul nem ment volna a tobbi. Persze az teljesen igaz, hogy némelyek agya konnyebben raall a matekra, nem kell annyit kuzdenie mint masnak.
2022. szept. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

32-es,

Viszont a komunikációs késségeim a béka segge alatt vannak jelenleg, lehetséges hogy csak nem gyakoroltam eleget, de számomra a matek még mindíg könnyebbnek tűnik mint minden szituációban helyet álni és mindenre megfelelően reagálni stb.

2022. szept. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

A matematikához is kell érzék. Általában akinek magas az IQ-ja hagyományos IQ teszten mérve, annak a matek is megy, de hangsúlyozom, hogy általában, mert az IQ-nak is sok szelete van. Nekem volt két haverom a középiskolában, akinek nagyon ment, az egyik srác hiányzott két hetet, azt se tudta nagyon, hogy mi van, a tanár megíratta vele a dolgozatot és sima ötös, pedig soha nem tanult semmit semmiből, mindenből kettes, de matekból meg fizikából ötös. Kémiából mindig szöveget kellett tanulni nekünk, azt sose tudták, mert ki se nyitották a könyvet, de amikor egyenletek voltak, akkor nulla készüléssel hibátlan ötös, mert ugye az is a logikán nyugszik.

A középiskolában autodidakta módon egy átlag diák tud négyes-ötös lenni gyakorlással, de az egyetemen szívni fog, mint a torkos borz, akinek meg magas az IQ-ja az bemegy úgy, hogy előző este ránézett a tételekre és kiszámolja hibátlanul.

Felesleges beletolni a rengeteg energiát, annyit érdemes vele foglalkozni, amennyi kell a kívánt jegyhez. Nekem ez a négyes volt a gimnáziumban, ehhez nekem annyi kellett, hogy a dolgozat előtt délután megoldottam azt a néhány típusfeladatot amit az órán leírtunk. Egyetlenegyszer fordult elő, hogy semmit nem értettem, ez a trigonometria volt, ott bődületes egyest kaptam, ugyanúgy, mint a matekhoz full sötét haverom, akivel kínunkban csak röhögtünk, mert fingunk nem volt róla. hogy mi ez. A vicc egyébként, hogy a dolgozat után hazajöttem és tisztán emlékszem, hogy emlékezetből újra leírtam két feladatot, amiket már itthon jól kiszámoltam, de az iskolában tök más irányba mentem el valamiért. Mindig négyest kaptam, más jegyem sose volt, trigonometriából javítani se mertem inkább, pedig a tanár engedte volna, de mondtam neki, hogy nem írnám meg, mert karó lesz.

Az érettségim amúgy ötös lett, de az vicc volt.

Szegről végről a haverjaimhoz képest, akiknek zsigerből ment annak ellenére, hogy én kb. egy átlagos szinten voltam csont hülyének éreztem magam és ha ilyen irányba megyek az egyetemen valószínű csúnya bukás lett volna belőle.

2022. szept. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék amúgy hozzá, hogy fontos a matematikánál, hogy reálisan mérd fel, hogy milyen képességeid vannak hozzá. Nekem sok olyan barátom volt, aki nyomkodta otthon a számítógépet meg kitalálta, hogy szereti a matekot (legfőképp azért, mert arra nem kellett szöveget olvasni, tehát "magolni"), aztán elhitték, hogy megy nekik miközben kettes-hármasok voltak, majd elmentek mérnöknek, mert hát oda matek-fizika kell, nem kell magolni, majd az egyetemen jöttek rá, hogy gőzük sincs az egészről. Tehát nem árt reálisan átgondolni, hogy ki miben jó, mert lehet, hogy valakit érdekel a számítógép, csak nem informatikusnak való, mert nincsenek meg a képességek. Ezt nem bántásból írom.
2022. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják, hogy vannak készségtárgyak meg más tárgyak…
2022. szept. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!