Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen munkában élhetném ki a...

Milyen munkában élhetném ki a fétisem?

Figyelt kérdés
Elvégeztem egy műszaki bsc-t és dolgozok már lassan 6 éve, de eljutottam arra a pontra, hogy elhatalmasodik rajtam a fétisem és úgy érzem ennek kell élnem, mert az egész életvitelemet gátolja. Arról van szó, hogy szeretem a vért és a sérüléseket és élő sérülést "piszkálni", ami olyasmit jelent, hogy össze varrás, bekötözés, mindenféle beavatkozások ilyenek. 32 éves férfi vagyok. Volna olyan munkahely / tanfolyam ami ilyen közegbe dolgozik? Vagy pszichológus hogy tudna ezen segíteni, ha már ennyire súlyos a helyzet? Melyik utat válasszam?
2022. szept. 21. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Jézus! remélem nem fogok munkahelyen találkozni veled
2022. szept. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is remélem, de nem vagyok hentes. Nem szeretek senkinek sérülést okozni, inkább a meglévőeket "ellátni". Tudom, hogy pl mentősként gyakran találkoznék ilyennek, de akkor 5 éves képzést kéne csinálnom és már így is 30 fölött vagyok. Vagy mit tegyek most? Egész nap ilyeneken jár az agyam és teljesen dekoncentrált vagyok.
2022. szept. 21. 23:27
 3/11 A kérdező kommentje:
...gyakran találkoznék ilyenekkel*...
2022. szept. 21. 23:30
 4/11 Katona Dius ***** válasza:
80%
Én a helyedben egy mentős, ápoló vagy hasonló képzést elkezdenék.
2022. szept. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azon felesleges vitatkoznunk, hogy ez kinek mennyire furcsa vagy ijesztő. Senki sincs vele előrébb.


Annyit racionálisan beláthatsz, hogy ha akadályoz a mindennapi életviteledben, dekoncentrációt okoz, akkor érdemes elmenni pszichológushoz, hogy megszüntesse az életedre gyakorolt negatív hatásait. Aztán az idővel majd kiássátok úgyis, hogy mi okozza ezt és pontosan milyen természetű a fétis. A pszichológus ítélkezni sem fog, mint az itteniek, és építő jellegű tanácsokat ad.

2022. szept. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Majd a pszichológus megmondja, mennyire érdemes olyan pályát választanod, ami során sérülésekkel találkozol. Laikusoknak elég lutri megmondani, hogy javít-e az állapotodon, hogy kielégítésre kerül ez az igényed vagy csak ront rajta.
2022. szept. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Ne, ne menj sebesült ellátó helyre! Nagoyn creepy, ha valaki bámulja az ember sebesülését.

Menj boncnoknak. Teljesen nyugis meló és nem szól rád senki, ha kicsit többet macókálod a vágást..:D

2022. szept. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A korházakban a mütösfiu már évtizedek ota hiánycikk, képzettség nem kell. Mondjuk sebekhez nem nyulhatsz, de sokat láthatsz (ha ez elég neked?).
2022. szept. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hogyha valaki fölött ennyire elhatalmasodik egy ilyen gondolat akkor azt lehet egyáltalán "gyógyítani"? Jártam már pszichológushoz de tbre ilyet nem fogadnak, a magán meg csak a pénzt akarja hogy menj minél többet. Megérné akár évekig kiadni rá a heti 20k-t?

Vagy akkor már inkább vágjak bele egy új suliba? Esetleg mentősnek? Vagy orvosi? De így lassan 33 évesen az lehet nehéz lenne mert akkor még sebész szakvizsga kéne. Bár a pontom meglenne a felvetelihez már most is, de lennék vagy 40 mire pragtizalhatnek vagy hogy mondják ezt.

2022. szept. 22. 00:46
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

Nincs olyan mentális állapot, probléma, amin nem lehet egyáltalán változtatni. Az is kezelhető, akinek realisztikus hallucinációi vannak! :)


A jó szakembert megtalálni nem egyszerű menet, én is voltam egy rakás kontárnál, még több volt, akik e-mailen keresztül irányítottak tovább másokhoz, mire kikötöttem a megfelelőnél. (Felpörgetheti a folyamatot, ha legelőször írsz egy részletes e-mailt a problémáidról még mielőtt találkozásra kerülne sor. Van, aki eleve megmondja, hogy ő ezzel nem tud mit kezdeni vagy, ha nincs elég ideje egy ilyen léptékű kezelésre. A normálisabbja el is irányít más kollégákhoz, akik viszont jók lehetnek.) Két-három alkalom után érezni szokta az ember, ha olyan embernél van, aki nem tud rajta segíteni. Ilyenkor lapozni kell, és addig keresni, ameddig olyanhoz nem kerülsz, akinél nem jelentkezik ez az érzés.

A magánrendeléseken dolgozók közül nem mindenki csak a pénzre hajt. Az ilyen jellegű problémák feloldása azért telik évekbe, mert az emberi agy tele van gátló mechanizmussal, amik igyekeznek távol tartani a gond forrását a tudatodtól. És nem feltétlenül kerül heti húszezerbe. Én heti tízezerről indultam, aztán amikor anyagi nehézségeim támadtak, akkor lecsökkentette majdnem a felére a munkadíját. Olyan hét is volt, amikor nem tudtam fizetni, utána a következő pár héten kétezerrel többet adtam, ameddig ki nem lett egyenlítve a tartozás. Optimális esetben ez nem egy olyan vonalas, bürokratikus szféra, mint a szomatikus közegészségügy.


Nem azért mondom, hogy megijesszelek, de sokszor enyhébb antiszociális hajlam jele az ilyen érdeklődés. Ez még nem jelenti azt, hogy bántani akarnál vagy bántani fogsz másokat, rengeteg orvosnak vannak hasonló tünetei. Viszont vannak olyanok, akiknek rosszat tesz, ha közel kerülnek az ilyen területekhez, mert felerősítik a tüneteiket; még többet akarnak, még intenzívebben. Azért lenne érdemes konzultálni, hogy ezt ki lehessen zárni. Aztán lehet, pont ő fogja tanácsolni, hogy vágj bele, és végezz el egy ilyen iskolát. Amekkora szakember-hiány van az egészségügyben, egy 50-es orvosnak is örülnének.

2022. szept. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!