Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem adok borrvalót, de...

Ha nem adok borrvalót, de rendszeres vendég vagyok, az a megbecsülés jele a szolgáltató felé?

Figyelt kérdés

Már 1 éve ugyan ahhoz a fodrászhoz járok, kb 1.5 havonta, megvagyok elégedve a munkájával, de borrravalót nem szoktam adni, aminek több okoa is van:


- sokkal többet keres nálam, szerintem kicsit vicces lenne, ha a szegényebb fél borravalózná a gazdagabbikat

- számlát/blokkot soha nem kaptam még tőle

- év elején még 3000 volt egy vágás(férfiaknak frizura), már 4000, erre minimum egy 500as borravalót kéne adni, amit már kicsit soknak találok, aprót meg nem hordok magamnál

- a mai megélhetési költségekkel örülök, ha magamnak tudok venni valamit, és belefér még fodrászhoz járnom.



Ti hogy vagytok ezzel, magával a jattolással? szoktatok adni?



2022. szept. 22. 07:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam adni, bár én nő vagyok. Nekem több is, 15-20.000 Ft egy alkalom. Ebben bőven benne van a jatt is, nem kell külön.
2022. szept. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%

3-4000 egy fodrász? Le vagyok maradva. Csináld azt, amit én. Vettem egy hajvágógépet, és az assszony vágja itthon a hajam a géppel, állítható a hossz, így egész normális fejet is tud csinálni. Persze gyakorlás kell hozzá, az első pár alkalom elég gagyi lett.

3 vágás alatt behozza az árát.


Amúgy nem szoktam jattolni, ha több pénzt szeretne, mondjon annyit. Ez bármire igaz.

2022. szept. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

azért van egy hatalmas különbség a két frizura között :D


Évekig otthon vágtam, mára azért kicsit több igényem van egy jóllakott óvodás, 1-2cms tüsi haj kinézetnél.

2022. szept. 22. 08:07
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
En se szivesen jattolok a mostani penzugyi helyzetben.
2022. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem értettem, fodrásznak, kutyakozmetikusnak miért járna borravaló. Annyit kér, amennyit akar, amiért cserébe ő adja a szolgáltatást. Ez nagyon más helyzet, mint egy pincéré.
2022. szept. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
1.5 havonta egy 500 as jatt sok? Èn hètvègente rendelek kaját, kerek 1000-ig kèrek visza. Postásnak ha felhozza annak is jattolok valamennyit, fodrásznakis, állatorvosnak is ha megyünk... Az ârban a szolgáltatás van, a jatt az nállam a hozzáállás honorálása....
2022. szept. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

Az én fodrászom nagyon kedves és aranyos, még akkor is amikor tudom hogy nagyon rossz napja van.


Minden tiszteletem azoké, akik képesek a vendégnek a jobbik felüket mutatni még akkor is, ha máshogy érez.


Én is dolgoztam borravalós munkahelyen (vendéglátás, turizmus, csomagszállítás), tudom milyen rohadt nehéz.

És tudom milyen az, amikor mézes-mázos, készséges, türelmes vagy, és még az utolsó 5 forintosért is nyújtják a markukat az emberek...🖕


Szóval nekem hosszú hajú nőként 2 havonta járok, alkalmanként 5400 a hajvágás. 6000 forintot adok mindig. Ja, és nettó 200ezer a keresetem.

Évente 3600 forint tehát összesen a jatt a fodrásznak.

Nem ez fog földhöz vágni, vagy csődbe vinni azt hiszem -.-"

2022. szept. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
6, én még egyszer se kaptam jattot a munkahelyemen, és 1/5ét keresem mint a fodrész
2022. szept. 22. 08:57
 9/22 anonim ***** válasza:
52%

"Ha nem adok borrvalót, de rendszeres vendég vagyok, az a megbecsülés jele a szolgáltató felé?"

Nem. Amiatt is járhatsz oda, mert ő van a legközelebb, és lusta vagy messzebb menni. Vagy a munkája bár nem túl jó, de szereted, hogy tisztaság van az üzletben. Vagy a munkája nem túl jó, de emberileg jól elbeszélgetsz vele, és pszichológusnak is használod egy gázsiért.

2022. szept. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%
Elég jatt, hogy nem kérsz számlát :)
2022. szept. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!