Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek igaz, hogy nem...

Szerintetek igaz, hogy nem akarni valamit kétféleképpen lehet?

Figyelt kérdés

Az osztályfőnököm mondta, hogy csak ez a 2 verzió létezik.

Gondolom erről a kettőről beszél: 1.Nem akarod, nem csinálod.

2. Nem akarod, de mégis csinálod, mert valami kényszerít rá.

Szóval, az emberek sem azért dolgoznak, mert akarnak dolgozni, hanem valami kényszeríti őket rá, általában a pénz.Furcsa nekem, hogy valaki elmegy egy gyárba, reggel 8-tól elkezd akarni, majd 16 után már nem akarja.Igaz, ezt föl lehet fogni sokféleképpen, én inkább azt mondom, hogy reálisan látja a tanár úr.



2022. szept. 25. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Furcsa nekem, hogy valaki elmegy egy gyárba, reggel 8-tól elkezd akarni, majd 16 után már nem akarja."


Ebben éppenséggel mi a furcsa? Nagyon szeretem a paprikás krumplit, de nem ennék 8 órában paprikás krumplit. Nagyon szeretek úszni, de nem szeretnék 8 órán keresztül úszni. Mi az összefüggés?


Bármilyen hihetetlen, az emberek elfáradnak a munkában, és bár az is lehet bármilyen hihetetlen, de vannak emberek akik szeretik a munkájukat.

2022. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha elmegy egy gyárba dolgozni, akkor azt általában nem akarja. Se nyolckor, se ötkor, se délben. De muszáj neki, úgyhogy csinálja.
2022. szept. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak köztesek is az ilyen gyári melósoknál:


Vannak akik utálják, de kell a pénz (hogy nevelhessen egy rosszindulatú, alpári gyereket) és ezért dolgoznak ideggel, amit átadnak másoknak. Ők pedig továbbadják másoknak, a környezetüknek, munkatársaknak.

Az igazi felbujtók, idegrohamos gyári melósok tovább maradnak, mert ők már régóta be vannak nyalva, a naiv újat pedig erőszakkal felmondatják vagy kirakják. Hiába szeretné az új dolgozó az adott területet, a kiégett régiek megutáltatják vele. Vagy ha eddig nem utálta, motivált volt, akkor majd elültetik a régiek benne azt a gondolatot, hogy ez vagy az miért sz@r meló.


"A rossz farkast táplálják."

2022. szept. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1

Igen, vannak ilyen emberek, de azok nem gyári munkások szoktak lenni, akik szeretik a munkájukat.Némelyik már az első órában mondja, hogy ő már menne haza.Direkt azt hoztam föl példának.Szóval, elég hülyén hangzik, hogy valaki akar gyárban dolgozni 8-tól 14-ig, utána meg már nem akar és indulna haza.

2022. szept. 25. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt a frucsa a te kifacsart gondolkodásod.
2022. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Gondolom erről a kettőről beszél"

Gondolod... De lehet, hogy egész másra gondolt.


"Az osztályfőnököm mondta ... Furcsa nekem, hogy ... reálisan látja a tanár úr."

Most akkor furcsa, vagy reálisan látja? Végülis a kérdésed?

2022. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az volt nekem a fura, hogy az emberek azt mondják, hogy valaki azért dolgozik, mert akar dolgozni.

Ezzel nem értek egyet és úgy gondolom, hogy ezzel alátámasztom azt, amit a tanár mondott.Közel biztos vagyok benne, hogy erről a két verzióról beszélt.

De ha már ilyen kommenteket olvasok, egy olyan kérdésem is van, hogy miért szeretnek kötekedni az emberek?

2022. szept. 29. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!