Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Több évtizede nem látott...

Több évtizede nem látott ember azonnali letiltása "helyes"?

Figyelt kérdés

Mennyire "gyerekes" dolog az, ha valakit, akivel több évtizede nem beszéltem, azonnal letiltok, amint ismerősnek ajánlja a Facebook? (bejelölés "még" nem történt, de valószínűleg bekövetkezett volna, mert egyre több közös ismerős lett).

Olyan tanárról (többen is voltak sajnos) van szó, akinek sok éves lelki bántalmazást, megalázást köszönhetek, ott tett keresztbe és ott ártott ahol csak tudott. Eufórikus örömöt okozott számára ha valami nekem nem sikerült. Megszégyenítéseket, ellenem irányuló lejáratást is "köszönhetek" neki.


Tehát ilyen esetben a letiltás mennyire szánalmas?

Egyrészt az emberek változnak, lehet hogy ő is másképp látja már ezt (ilyet kizárni nem lehet, mégis vannak kétségeim), másrészt talán én is kizártam a lehetőségét, hogy ő a jelenben más érzéseket is tudjon kelteni bennem ha felvette volna velem a kapcsolatot.

Be kell vallanom, hogy engem egyáltalán nem foglalkoztat: mi van velük, úgy emberileg. Bosszúvágy nincs bennem, de beszélni sem szeretnék velük és találkozni sem.



2022. okt. 4. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodtan tiltsd le!
2022. okt. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Bárkit bármikor letilthatsz, nem kell ezen ennyit lelkizni. A legtöbb "ismerős" azt se tudja ki vagy, és nem is érdekli.

Sok embert töröltem, mert pl vallási, vagy politikai butaságokkal szemetelte tele a fészbukot, és egyszerűen untam állandóan ezeket görgetni. Nem kell indokolni, se magyarázkodni, tiltod, törlöd, haladjunk.

2022. okt. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Tehàt még be se jelölt, és letiltottad?

Meg miért nem elég, ha egyszerűen nem igazolod vissza, ha majd valamikor bejelölt volna?

Igen, szánalmas, te többet foglalkozol vele, mint ő veled.

2022. okt. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem jobb lenne hagyni, hogy bejelöljön, majd valahogy nyilvánosan visszaszégyeníteni. (Hogy van pofája az ilyesmihez, stb.)
2022. okt. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Hogy mi van? Csak én nem értem, hogy ki tiltott le kit, stb.?

Azt tiltasz le, akit akarsz. Férgeket pláne.

2022. okt. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

"Hogy mi van? Csak én nem értem, hogy ki tiltott le kit, stb.?"

Szerintem a kérdésből és az első mondatból maximálisan kidrrül a szituáció.

2022. okt. 4. 12:23
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Lehet helyes is. Egy tanárom iszonyat hülyén viselkedett többünkkel, páran be sem fejezték a szakot, én sem, nagyon durva volt, most meg FB-on rakja a szivecskét és ölelőst. Nem tiltottam, talán észreveszi magát, de megértem azt, aki inkább tiltja az ilyeneket.
2022. okt. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

3. hozzászóló:


"Tehàt még be se jelölt, és letiltottad?"


Igen, ez így történt.


"Meg miért nem elég, ha egyszerűen nem igazolod vissza, ha majd valamikor bejelölt volna?"


Mert irtózom attól, hogy bármilyen formában felvegye velem a kapcsolatot.


"Igen, szánalmas, te többet foglalkozol vele, mint ő veled."


Gyerek voltam, amikor a többieket uszította ellenem, megszervezte a kiközösítésemet, megbízást kaptak a rólam való rendszeres árulkodásra. Mindenki azt talált ki amit csak akart, az ő szemében minden hiteles volt: "nekik 100% igazuk van", "nekem 0%", "én vagyok a rossz, az elviselhetetlen".

Jópár évig ment ez.


Megértem, hogy szánalmasnak tartod.

2022. okt. 5. 08:09
 9/10 A kérdező kommentje:
3. hozzászólónak még annyit írnék, hogy nem én pontoztam le a "nekem nemtetsző véleménye miatt".
2022. okt. 5. 08:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy letiltottad!
2022. nov. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!