Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nevetett a pszichológusom?

Miért nevetett a pszichológusom?

Figyelt kérdés

Legutóbb például amikor kérdezte,hogy leírja-e amit mondtam, azt válaszoltam: ha akarod! Ezen nevetett. Mindig nevet azon amit mondok,de igazából nem tudom neki szabad ilyet?


Nem vagyok tisztában azzal, hogy mit lehet illetve mit nem szabad egy pszichológusnak. Például szabad nekem sms-t írni? Azzal indokolta, hogy ha változna az időpont akkor így gyorsan tudunk információt cserélni. Bár publikus a telefonszáma így nem tudom. Ti mit gondoltok?



2022. szept. 21. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez komoly kérdés, hogy a pszichológus nevethet - e, vagy írhat e neked SMS-t időpont ügyben??!!
2022. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Neked tényleg pszichológus kell bakker
2022. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Keressbmég egy pszichológust.
2022. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Te letegezed, ő erre fel SMS-t küld. Most kvittek vagytok. :)
2022. szept. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Miért ne nevethetne? Nem a problémádat vagy a traumádat röhögi ki, hanem azon nevet, amikor valami vicceset vagy ironikusat mondasz. Ő is ember!


Az enyém is szokott nevetni, amikor húzós kérdésre / javaslatra az a védekezési reakcióm, hogy ízekre szedem a mondanivalóját, ameddig fel nem tárul benne az összes logikátlanság. Van önkritikám, és nálam feszültségoldás a humorizálás és a szőrszálhasogatás, ezért nem veszem magamra.

2022. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
Ha nevet az jó kel. Én ráhajtanék. Lehet akar valamit
2022. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
A terapeuta-beteg kapcsolat minden esetben egészségtelen és etikátlan, biztosan nem akar tőle a pszichológus mást! Nem kell megerősíteni a félelmeiben, hogy nem odaillő gesztus volt olyannak, akinek fogalma sincs erről a világról!
2022. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
*mármint terapeuta-beteg pár/szerelmi/szexkapcsolat
2022. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Az emberek sokszor zavarukban is nevetgélnek, és hát a pszichológus is ember...

Szerintem amúgy addig örúlj, amíg humoránál van és tud nevetni.

@4: vannak pszichológusok, akik tegeződnek a kliensekkel, még ötvenesek is, a tegeződés nem egyenlő a LEtegezéssel.

2022. szept. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

"Nem vagyok tisztában azzal, hogy mit lehet illetve mit nem szabad egy pszichológusnak."


Neked nem is kell ezzel tisztában lenned, elég ha ő tisztában van vele. Sok mindenben szigorú határok és korlátok vannak, másokban meg nem annyira egyértelműek a határvonalak.


Például általában beszólni, cikizni nem lenne szabad a pszichológusnak, de bizonyos esetekben előfordulhat, hogy pont ez mozdítja ki a pácienst a megszokott védekezési mechanizmusaiból és készteti végre cselekvésre a saját érdekében. Csernus pl. előszeretettel szólogat be, olt le másokat ilyen céllal. Ez van, akinél hatásos, másoknál meg pont az ellenkezőjét érné el vele - pont ezért nem is mindenkinek való a Csernus féle terápia, miközben vannak, akiknél meg hatásos.


"amikor kérdezte,hogy leírja-e amit mondtam, azt válaszoltam: ha akarod! Ezen nevetett."


Mert ez egy kis komikus interakció volt köztetek. Nincs benne semmi különös.


"Mindig nevet azon amit mondok"


Tényleg mindig nevet? Mindenen? Téged zavar ez? Érdemes lenne vele megbeszélned ezeket a helyzeteket és kérdéseket. Ő a szakember, akinek fontos infó lehet az, hogy téged ennyire foglalkoztat, hogy vajon miért nevet - leginkább, hogy téged hogyan érint, milyen érzéseket és gondolatokat indít el benned az adott helyzet. Ez az, amivel ő dolgozni tud - és a jelek szerint kéne is neki...


"nem tudom neki szabad ilyet?"


Ilyet szabad.


"Például szabad nekem sms-t írni?"


Persze, hogy szabad SMS-t írnia. Miért ne lenne szabad?


"Azzal indokolta, hogy ha változna az időpont akkor így gyorsan tudunk információt cserélni."


Pontosan ezért. Miért, szerinted hogy kéne elérnie, ha valami módosításra van szükség? Küldjön postagalambot, vagy majd elmész hozzá potyára és tanakodni fogsz, hogy vajon miért nem nyitott neked ajtót?


Nem arra vannak szabályok, hogy SMS-t, emailt, messengert, füstjeleket, vagy bármi más üzenetet küldhet-e, hanem arra, hogy milyen okból, szándékkal és gyakorisággal írogat neked.

Ha minden nap jó reggelt és jó éjszakát kívánna, az gyanús lenne, de hogy néha, amikor indokolt vagy akár netán minden alkalommal egyeztettek a találkozótok időpontjáról, az teljesen normális.

2022. szept. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!