Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám mindig emlékezte...

Hogyan tudnám mindig emlékeztetni magam arra ,hogy egy vitahelyzetben mindig maradjak higgadt?

Figyelt kérdés
Nemrég jöttem rá ,hogy nagyban befolyásolja az életemet az ,hogy nem tudom jól kezelni a vitákat, főleg üzengetéskor. Mindig később jövök rá hogy úgy fogalmaztam ahogy nem kellett volna, olyat irtam amit nem kellett volna. Kellene hpgy legyen az agyamban egy lámpa ami felgyullad mikor vitahelyzetbe kerülök es minden egyes elküldött üzenet előtt emlékeztet hogy gondoljam meg még 1 azt az üzenetet. Valaki még ilyen helyzetben?
2022. okt. 4. 22:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én 😁 de kegalább ami a szivemen az a szàmon..amit eddig eltürtem ott robbanok és kiadok mindent ami bàntott
2022. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez inkább az empátia hiánya. Azért reagálsz hevesen, mert az első reakciód a saját véleményed megvédése mindenáron. Amikor valaki nem ért veled egyet, próbáld meg az ő szemszögéből is megvizsgálni a helyzetet és csak utána kezdj védekezni. Nyilván lehet saját véleményed és saját érdekeid, van jogod ezeket megvédeni, de ha egy pillanatig átgondolod, hogy a másik mit él át, miért gondolja azt, amit, akkor esetleg asszertivebben tudod kezelni a helyzetet. Almási Kitti videói sokat segítenek az asszertiv kommunikáció megértésében és elsajátításában.
2022. okt. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!