Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az igazi, régi magyar...

Milyen az igazi, régi magyar mentalitású ember?

Figyelt kérdés
Vitába keveredtem valakivel ez ügyben. Én azt mondtam, lesz..om a magyarokat, mármint a tipikus magyar mentalitást. Pl dögöljön meg a szomszéd tehene is, és sorolhatnám. Erre felháborott, hogy én nem tudom milyenek a magyarok, mert a mostani magyarok csak állampolgárságilag azok, de a magyarok azok valójában békés nép voltak, nem akartak területeket szerezni, igazságosak voltak. Nem tudom honnét szedte ezt, meg nem is értem, mi az hogy milyen a régi magyar mentalitás?
2022. okt. 5. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó barom vita amúgy:D

Bár őszintén egyetértek veled, az ilyen "dögöljön meg a szomszéd tehene is" meg "ejj ráérünk arra még" mondható tipikus magyar mentalitásnak, de persze ez nem jelenti azt, hogy csak a magyarok lennének ilyenek.


Deeeeeee az az érv elég buta, hogy a mostani magyarok nem igazi magyarok. Ez olyan, mintha a magyar nyelvre azt mondanád, hog ynem igazi magyar, mert nem úgy beszélünk már, hogy "szümtükköl mik vogymuk, isa pur es homou vogymuk". Ahogy a nyelv, úgy a nemzet is változik. Most ilyenek vagyunk. Régen másmilyenek voltunk.


De az, hogy nem akar területeket elfoglalni az is j hülyeség. Mámrint.. csak meg kell nézni a történelmet:D Meg a történelmi ország méretét és összetételét. Az sem csakúgy amiénk lett, el kellett azt foglalni:D


Az viszont szomorú tény, hogy a "tipikus magyar mentalitás" általában akkor kerül előtérbe, amikor valami proliságról van szó, pozitív értelemben szinte soha. Igazából szerintem erre kéne ráfeküdni valahogy, hogy összegyűjteni azt az 1-2 pozitív dolgot ami tényleg jellemzi a magyart. Mondjuk... a vendégszeretet (már ha meghívta, időben jött, tud enni és szereti a pálinkát) az pozitívum, de tartok tle, hogy ez is kicsit kezd kiveszni belőlünk..

2022. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyes, meg azzal jött, hogy pl az angol/ német nyelvben 3 személy van (hímnem, nőnem, semleges nem) és hogy egy nép gondolkodását a nyelv határozza meg...
2022. okt. 5. 15:23
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

A régi magyar mentalitásról nekem az anyai nagyszüleim jutottak eszembe.


Igazi, hagyományos életet élő parasztemberek voltak.

Nem tudták, mi fán terem a környezetvédelem, de alig termeltek hulladékot, mert mindent hasznosítani akartak - spórolásból persze.

Természetes volt nekik, hogy a nyári rekkenő hőségben is reggeltől estig dolgoztak. Gyakorlatilag a munka töltötte ki az életüket. Állatokat tartottak, ami azt jelentette, hogy soha nem volt igazi pihenőnapjuk, soha nem jártak el nyaralni. De mégis megelégedett, harmóniában élő emberek voltak.

Viszont soha nem idegeskedtek, nem kapkodtak. Mindent nyugodt tempóban csináltak hajnaltól estig. Soha nem panaszkodtak fáradtságra. Egyáltalán: semmire sem panaszkodtak. A hőségre sem, a szúnyogokra sem, az anyósukra sem, az alacsony jövedelmükre sem. Inkább mindig azt mondogatták, örüljünk, hogy így élhetünk, mert régen mennyivel rosszabb volt (a régen az '50-es éveket ill. a háborút jelentette).

Hívő emberek voltak, tisztelték papjukat, a falusi tanítót, az orvost és az állatorvost és minden öreget. Maximálisan családjukért, házastársukért, gyerekeikért, unokáikért éltek. Nem volt olyan konfliktus, ami a családi köteléket megbonthatta volna. Távolabbi rokonaikat is számon tartották, és még a kevésbé jó természetűeket se kerülték el.

Ha most élnének, képtelenek lennének megérteni, hogy ekkora jólétben, ilyen könnyű és szórakozással teli életben miért panaszkodnak az emberek.

2022. okt. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3as, szerintem ez inkább a paraszti létnek köszönhető. Amíg terem a föld, addig egyrészt van mit cisnálni, azaz céljaik vannak, másrészt meg tudják, hogy túl nagy baj nem lehet, hisz van mit enni. Ha meg nem terem... akkor méginkább van mit cisnálni. Ez szerintem a legtöbb nép födműveseinél ugyanilyen.


2, Hát mondd meg a barátodnak, hogy nem LMBTQ okokból van 3 nem a nyelvben:D Hívhatnák pozitív, negatív és semlegesnek is, a lényeg az, hogy valahogy meg legyen különböztetve, különben nem tudnák megnevezni. De akkár 1-2-3nak vagy nyuszika-kobmájn-Béla is lehetne a 3 különböző nyelvtani előjel, teljesen mindegy. Csakhát így alakult, mert elég kézenfekvő miből van 2 a természetben (mert a német 3 neme kissé rendhagyó, inkább a 2 nem jellemző). A pozitív meg negatív az meg értékítélet.

Az tény, hogy a nyelv befolyásolja a gondolkodást, egyszerűen mert nyelvet hasnzálunk amikor gondolkodunk, szóval arról nem tudunk gondolkodni amire nincs fogalmunk. Pl európai ember a húra egyféleképpen tud gondolni. Hó, ennyi. Az eszkimóknak 5 különböző szavuk van a különböző típusú hóra, így nekik már sokkal nagyobb skálájuk van filozofálni a különbségeken mint nekünk. Cserébe vélhetően sokkal kevesebb szavuk van a helyváltoztatásra, amire pl a magyar elég sok szót ismer (gyalogol, stéál, caplat, bandukol, lépked, cammog stb...)


A vitátoks zempontjából viszont teljesen értelmetlen érv a nyelvet behozni, mert tök más téma.

Mondjuk mint említettem, jó barom vita alapból:D

2022. okt. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem is butaság volt, de ő teljesen felháborodott azon, amit mondtam neki.
2022. okt. 5. 16:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A vélemény olyan mint a segglyuk. Mindnekinek van, de csak kevesekére vagyunk kíváncsiak.

igazából úgyis mindegy. Mindkettőtöknek szar, mert te olyan világbna élsz, ahol a magyarok szar emberek, ő mg olyanban, ahol a magyarok nem is magyarok:D Talán neki egy picit nehezebb, mert oda sokkal nehezebb visszatérni, mint jellemet megváltoztatni:D

2022. okt. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én hallgattam,mert érvelni nem is lehetett voona vele, ott meg le is ragadtam, hogy azt mondta, első Istvánig voltak a magyarok igazi magyarok, és hogy ő közéjük tartozik. Mások meg max állampolgárságilag magyarok...
2022. okt. 5. 16:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

I. Istvánig? Tehát Magyarország teljes törétnelmében a magyarok nem voltak magyarok?:D Szerinte a hunok a magyarok? De a hunok azok nem magyarok, merthát ők hunok, ráadásul ha valamvel, hát békés jellemmel nem lehetett őket jellemezni:D

Najó, szerintem tegéyl a vita végére, egy "okkkk"-ot és hagyd annyiban, hülyeségeket beszél az illető:D

2022. okt. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rá is hagytam, mert nem is értettem miket beszél. Azt mondja én megsértettem őt, hogy azt mo dtam xarok a magyarokra a mentalitásuk miatt. Kikéri magának, ő nem olyan mentalitású, és az ősi magyarok kinézetre is olyanok mint ő, szúrós a tekintete, a mondanivalóm pedig nem érdekli, mert megsértettem. Erre annyit reagáltam, pont most mutatta be azt a magyar mentalitást, amire magasról teszek.
2022. okt. 5. 17:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak pálesz az étrende, e mellett "Uram-bátyám" gondolkodású.
2022. okt. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!