Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bunkó emberek miért vannak...

A bunkó emberek miért vannak felháborodva, vagy megszeppenve, ha ugyanazzal a hangnemmel válaszolnak nekik?

Figyelt kérdés
Általában az a válasz, hogy "jól van nem kell ilyen flegmának lenni!" vagy "kinek képzeled magad hogy így beszélsz velem?!" Mintha én kezdtem volna. Vagy úgy megszeppennek, mint aki mellé a villám csapott be. Oké, mindenkinek joga van megválasztani, hogy milyen stílusban szól a másikhoz, de akkor ne háborogjon meg hüppögjön, mikor ugyanazt kapja vissza. Nekem erről mindig az jut eszembe, hogy az ilyen emberek mentális betegek, vagy önbizalomhiányosak, és azt próbálják kompenzálni ezzel a lekezelő stílussal. Viszont ha valaki visszaszól, épp az ellenkezőjét érik el vele, és tovább rombolódik az önbizalmuk.

2022. okt. 5. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Mert nem ahhoz vannak szokva. Náray Tamás mondta (pedig nem kedvelem, de igaza van), hogy egy tanulatlan, prosztó, bunkónak hiába mondod hogy "Hát de kedves uram...", nem fogja megérteni, mert ő nem ezt használja és nem így szokta mondani. Mindenkinek olyan nyelven kell megszólalni, amit ő maga megért. És ez tényleg így van.


Például itt gyakorin is sokszor olvasom, hogy panaszkodnak egy kollégára, ilyen-olyan, kikészíti, szoronganak miatta, stb. Az ilyen emberekkel igazából nem tudsz mit kezdeni, pontosan ugyanazt a stílust kell alkalmazni, amit ő alkalmaz mások felé. Szóval meghunyászkodsz vagy elrendezed a szénáját.


Én például kivételes módon értek az emberek nyelvén, és tényleg jól asszimilálódok, jó nem vagyok öreg, mert 32 éves vagyok, meg csak 3 munkahelyem volt eddig, abból 1 volt amin bekóstolt egy paraszt. Bekóstolt a második napon, na azt akkor elrendeztem a szénáját, mondtam neki hogy te most nagyon rossz embernél próbálkozol játszani az eszed. Konkrétan előre köszön azóta, és semmi baj nincs vele. Ezt így kell.


A kérdésre pedig a konkrét válasz az az, hogy ezek az emberek általában azokra röppennek rá, akik "gyengébbek", vagy totál konfliktuskerülőek. Nyilván az nekik teljesen új, ha valaki kiáll saját magért, ebben az esetben pedig ő konkrétan sértve érzi magát, ha azt kapja amit ő adott addig más embereknek. Mondhatjuk úgy is, hogy elszalad velük a ló.


Én például ismertem olyan is, aki általános iskolában "nagymenő" gyerek volt, fizikai fölényét kihasználva azért terrorizált 1-2 iskolatársat, aztán elkerült középiskolába, gondoltam majd ott is ő lesz az atyaúristen. Az első héten rossz emberbe állt bele, jól elpicsázták, na aztán akkor véget is ért a "ki ha én nem" karrierje...


Ne foglalkozz vele kérdező hogy felháborodnak vagy megszeppenek, ezek beszari emberek, akik csak a gyengébbel keménykednek érzelmileg és fizikailag is, különben semmirekellő, fostos emberek.

2022. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

-MAGA SÜKET???!!!

-IGEN ÉN SÜKET VAGYOK!!!

-Naa naaa naa naaa naaa miért kiabál? xD


https://www.youtube.com/watch?v=UNonzvqCiAs


Az ilyen emberek nem teljesen okésak. Náluk már kapásból van valami deffekt és ennyi. :P

2022. okt. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

2


Az a videó k.rva jó amúgy! :D


És igen, egy tök jó példa ez a videó amit a 2-es linkelt ahhoz, amit én írtam az első válaszomban. Ha itt most a MAGA SÜKET kérdésre meghunyászkodás jön, akkor totál "ledominál" a rendőr, míg ha az ő nyelvén "szólalsz" meg, akkor láthatóan teljesen nem tud mit kezdeni vele és csak hebeg habog.

2022. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Mert elbizakodott, és a prédától nem azt várná, hogy megvédi magát. (Evvel nem azt mondom, hogy ez volna csak az egyetlen önvédelmi mód e helyzetben, de azt igen, hogy ez az egyik lehetséges önvédelmi mód. Van viszont, amikor inkább a fölényes, magabiztos, határozott, nyugodt visszafogottsága a megtámadottnak az, ami arcon vágra a támadót. Attól függ.)
2022. okt. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Marshall B. Rosenberg asszertív kommunikáció

Sakál nyelv és zsiráf nyelv.

Iszonyú nehéz megtanulni.

Minden agresszió mögött egy szükséglet áll. Vannak persze menthetetlen emberek, és az effajta szívtől szívig terjedő kommunikáció esélytelen, de érdemes nem agresszívan válaszolni annak is, aki agresszív, ha megtanultad a technikát. Meglepő dolgok történhetnek.

2022. okt. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért mert nem tudja, hogy bunkó, ezért nem érti a reakciódat. Pl a nagybátyám szereti játszani ezt a tipikus kioktató megmondóembert. Nem a beszélgetőpartnerének szól, csak a sérült önbecsülése miatt így pumpálja az egóját. Nem veszi észre magát, és nem érti, ha ráförmed a felesége, az miért van. Az meg persze szarul esik neki.


Lehet azért is, mert valami előítélet, akármi miatt jogosnak érzi a hangnemet, mintha te kezdted volna. Köztem, és a feleségem között gyakori, hogy csinál valamit, amit többször beszéltünk, hogy légyszi ne. Ettől én baromi frusztrált leszek, és bunkón szólok hozzá. Ő úgy érzi, a semmiből, ok nélkül vagyok f.sz, én meg, hogy már minden határomon túl ment, és kirobban belőlem a dolog. Alapvetően neki van igaza abban az értelembeb, hogy így nem szabad szólni emberhez, de nehéz kezelni a tehetetlenséget.

2022. okt. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes megfigyelés, ha egy idegbolond emberhez véletlenül úgy állsz hozzá, hogy elpoénkodod az egészet, nagyon megzavarodik.

hirtelen magába néz, és nem győz bocsánatot kérni, megszégyenülve érzi magát.

Bár nehéz nem felvenni a lapot, ha 0-ról indult a szócsata, de nálam pl van olyan, amikor totál birka vagyok, és csak idiótán röhögök mindenen.

2022. okt. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik észre magukat. Én inkább cinikusan hajbókolni szoktam az ilyen agresszív alakoknak, mint felvenni a stílusukat.
2022. okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!