Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyugaton élő magyarok! Milyen...

Nyugaton élő magyarok! Milyen az életetek ott? Jobb vagy rosszabb, mint itthon volt? Nem bántátok meg, hogy kimentetek? Mennyire fogadtak be benneteket? Melyik országban éltek és mióta? Ja és mennyit éreztek most a válságból?

Figyelt kérdés

2022. okt. 8. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám 10 éve költözött ki Németországba (nyilván ahogy tudott, hazalátogatott) anyukám pedig 6 éve, a bíztatásomra követte.

Sokkal jobb életet élnek azóta, és nem bánták meg egy percig sem, hogy elmentek innen. Az árak emelkedését minimális szinten megérzik, de ha elromlana az összes háztartási kis és nagygép egyszerre, az sem okozna gondot nekik, mert szerencsére van olyan jó fizetésük, és megtakarításuk, hogy még aznap vegyenek újakat.

Itthon erről álmodni sem mertek.

Kisebb koromban (90-es évek vége, 2000 évek eleje) több munkahelyen is dolgoztak, hogy mindent meg tudjanak adni nekem, és ne kelljen nélkülöznünk.

Apukám szakmája CNC-esztergályos, itthon sem keresett rosszul vele, de ott lényegesen jobban keres.

Befogadással kapcsolatban: Az elején döcögősen ment, mivel nem beszélték annyira jól a nyelvet, de szerencsére ez mára megváltozott, és barátaik is vannak szép számmal.

A férjemmel pedig arra a döntésre jutottunk mi is, hogy itt az ideje utánuk menni, november végén költözünk egy hozzájuk közeli nagyobb városba, mivel február közepén jön nálunk a baba, és szeretnénk megadni mindent a fiunknak, amit itt esetleg nem tudnánk. Amikor májusban teherbeestem még nem éreztem ennyire rossznak a helyzetet, de azóta lefolyt nem kevés víz a Dunán…

Szerencsére a párom már talált is munkát odakint, viszont itt még van jó pár elintézni valónk, de minden egyes nappal egyre jobban várjuk, hogy végre indulhassunk.

2022. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb. 2014-ben költöztünk ki Németországba. Otthon nélkülöznünk kellett, állandóan nézni az árakat, hogy mit veszünk meg, sok dolgot csak nagy ritkán tudtunk magunknak megengedni (étterem, mozi, múzeum). Kint ez teljesen megváltozott, ha megkíván az ember egy prémium csokit, vagy egy új telefon kell, simán meg tudja venni. Az utóbbi időben itt is volt áremelkedés, de nem olyan nagy mértékű, hogy az olyan nagy lemondásokkal járna. Jól befogadtak a németek, sosem éreztem azt, hogy magyarként lenéznének, sokan inkább érdeklődéssel fogadták a tényt, hogy magyar vagyok, vagy néhányan mondták, hogy ők is jártak már Magyarországon, és megosztottak velem 1-2 ottani jó élményt.
2022. okt. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi 2008 óta élünk Angliában .

A legjobb döntésünk volt!

Nyugodt az életünk. Nem terzezünk visszamenni.

2022. okt. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2011 karácsonya óta vagyok Ausztriában.2015 novemberében jött utánnam a családom. Otthon csak napról napra éltünk és nem ritkán heti 60 órát dolgoztam. Itt felküzdöttem magam vezetői pozícióba és anbyi megtakarítással rendelkezünk, hogy akár èvekig sem jelentene gondot, ha nem lenne munkánk. Gyerekeknek könnyű volt beilleszkedni, és már nem vágynak haza..... Nem mondom hogy könnyű volt, de nem bántuk meg. Szinte minden hónapban szóba kerül de mindenki így gondolja. Áremelkedést itt is érezzük de az állam próbàl több módon is segíteni.
2022. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!