Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem gáz, hogy...

Csak szerintem gáz, hogy valaki 19 éves férfiként annyira fél a poloskáktól, hogy sikítozik, és kifut a lakásból?

Figyelt kérdés
2022. okt. 10. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Hát elég gáz.
2022. okt. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
A fóbiákat nem növi ki az ember. Valószínűleg te is félsz valamitől, az is ugyanannyira gáz (vagyis egyáltalán nem). Könyörgöm ne viselkedjünk már úgy, mint 1600-ban élnénk és mindenkinek nagybetűs kőkemény Férfinak kéne lennie aki aprítja a tűzifát és egy baltával egyedül vadássza le a bölényt.
2022. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Nekem volt-osztalytarsam a bekatol rettegett hapsikent. O is sikitott es az asztalra maszott. Kivulallokent gaznak tunik, de ha belegondolok, hogy nekem meg tripofobiam van (erdekes, hogy nem mindenfele lyukas dolgoktol iszonyodom, hanem valami nagyon elborzaszt, mas meg nem), akkor megertem az illetot.
2022. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem gáz egyáltalán. Én is félek és undorodom tőlük. Nő vagyok. De nem értem, hogy miért ne félhetne ugyanígy egy férfi. Ennek nincs köze a nemekhez.
2022. okt. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

"19 éves férfiként"


Ezt most a férfiakra hegyezted ki, vagy a 19 évesekre??

(Beteg vagy.)

2022. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%

Nekem is vannak fóbiáim, bár sikítva kimenekülni sosem szoktam sehonnan.

Ettől még arra utalni, hogy férfiként ez a viselkedés megvetendőbb (és abból feltételezhetően,hogy kiemelted, hogy férfi, nővel elnézőbb lennél a téma kapcsán) igazán gáz.

2022. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

1-es látja helyesen, a többiek ostobák.


Férfi vagyok, nekem kutyafóbiám van. Ez azt jelenti, hogy ha ugat egy kutya a kerítés mögött, hiába tudom, hogy nem tud kijönni, összerezzenek, kiver a veríték, kalapálni kezd a szívem. De nem sikítozok, nem szaladok el. Uralkodok magamon. Ez, tehát az önuralom hiányzik a kérdező által említett emberből, akit emiatt férfinak nem is neveznék, csupán nagyra nőtt hisztis kisgyereknek. Ahogy az előző válaszolók által említett fóbiásokat is.

Nem az a kulcskérdés tehát, hogy félsz-e valamitől irreálisan/betegesen, hanem, hogy uralkodsz-e a félelmeden. Ami valamilyen szinten egy felnőtt nőtől is elvárható, nemhogy egy férfitól.

2022. okt. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

7es, megértem az álláspontod az önuralom kapcsán, de...

Ez mióta férfi tulajdonság??? Ugyanannyira képes egy nő önuralomra,minf egy férfi. Ráadásul nem attól lesz bárki férfias,hogy önuralomra képes. Attól,hogy valaki sikít vagy elszalad,még ugyanúgy lehet férfi...

2022. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

8: Nem, aki egy veszélytelen apró állattól elveszti az önuralmát, és sikítozik, az nem igazi férfi. Legalábbis a szememben. Igen, egy férfi felé mások az elvárások ilyen tekintetben.

F

2022. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
#7 Nem mi vagyunk ostobák, hanem te vagy tudatlan. A fóbiák is elhelyezhetők egy skálán, attól függően, mennyire súlyosak. Vannak akiket csak kiráz tőle a hideg (pl ilyen nekem a tripofóbiám), vannak akik sikítoznak és elrohannak, és vannak akik el is ájulnak a félelemtől. Kognitív viselkedésterápián, egy szakember segítségével lehet enyhíteni a fóbiákat, de önmagától az ember nem tudja őket kontrollálni, mivel ezek irányíthatatlan reakciók.
2022. okt. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!